• Ernests Voļskis

Zviedrijas izlase pirmo reizi Pasaules čempionātu vēsturē neiekļūst ceturtdaļfinālā

Šodien Pasaules čempionātā hokejā pirmspēdējās dienas vakarā savu pēdējo grupas spēli aizvadīja Zviedrijas izlase pret Krievijas Olimpiskās komitejas izlasi. Zviedrijas izlase piekāpās KOK izlasei ar rezultātu 2:3 pēcspēles metienos, kas vien nozīmēja to, ka zviedri pirmo reizi Pasaules čempionātu vēsturē nav spējuši iekļūt labākajā astotniekā. Uzvaras bullīti KOK izlasei realizēja Vladimirs Tarasenko.

Foto: https://www.facebook.com/kphotos.f


Pirms šīs spēles Krievijas Olimpiskās Komitejas izlasei pievienojās no Nacionālās hokeja līgas Sentluisas “Blues” uzbrucējs Vladimirs Tarasenko, kā arī Vašingtonas “Capitals” aizsargs Dimitrijs Orlovs. Izlasei tikai uz pusfinālu pievienosies vārtsargs Sergejs Bobrovskis.


Pirmajā periodā Krievijas Olimpiskā Komitejas izlase parādīja izteiktu pārsvaru metoties uz Zviedrijas vārtiem jau no spēles pirmajām minūtēm. Kopumā Krievijas olimpieši pa Zviedrijas vārtiem pirmajā periodā izpildīja trīspadsmit metienus. Vienīgos vārtus pirmajā periodā guva Zviedrijas izlase, kad ar vārtu guvumu atzīmējās Jespers Froudens pēc Oskara Lindberga metiena.


Otrajā spēles periodā bīstamāk jau uzbruka Zviedrijas izlase, bet tā arī vārti netika gūti ne no vienas izlases. Trešā perioda sākumā Zviedrijas izlase tika pie spēlēšanas vairākumā divas reizes, ko neizdevās viņiem izmantot. Trešā perioda vidū Krievijas Olimpiskās Komitejas izlasei izdevās gūt divus ātrus bezatbildes vārtus 12 sekunžu laikā. Ar vārtu guvumiem izcēlās Antons Šļepiševs un Aleksandrs Barbanovs. Rezultatīvas piespēles vārtu guvumos Krievijas Olimpiskās komitejas izlasei bija Vladimiram Tarasenko un Dimitrijam Orlovam. 4.minūtes līdz trešā perioda beigām Zviedrijas izlasei izdevās izlīdzināt spēles rezultātu 2:2, kad ar vārtu guvumu izcēlās Viktors Olafssons.


Papildlaikā vārti netika gūti, kas nozīmēja, ka abas izlases spēlēs savus pirmos pēcspēles metienus šajā Pasaules čempionātā. Pirmie metieni abām izlasēm bija neprecīzi. Otrajos metienos precīzs bija KOK spēlētājs Ivans Morozovs. Trešajos metienos abas izlases bija precīzas, toties ceturtajos veiksmīgāki bija zviedri. Pēdējo uzvaras metienu Krievijas olimpiskās komitejas izlasei realizēja Vladimirs Tarasenko.


Krievijas Olimpiskās komitejas izlase tagad A. Grupā atrodas 1.vietā ar 15 punktiem, savukārt Zviedrijas izlase pirmo reizi Pasaules čempionātu vēsturē neiekļuva 1/4, tādējādi paliekot tieši aiz strīpas 5.vietā ar 10 punktiem.