• Ernests Voļskis

Zviedrijai un Kanādai pēdējās iespējas uz tikšanu ceturtdaļfinālā

Pasaules čempionātā hokejā tuvojās noslēgums grupu turnīram. Tikai dažas izlases ir nodrošinājušas priekšlaicīgi vietu ceturtdaļfinālā, toties lielākajai daļai izlašu vēl ir jāmēģina izcīnīt savu vietu četriniekā. Šodien pēdējās iespējas uz tikšanu 1/4 ir Kanādas un Zviedrijas izlasēm. Kanādas izlasei B. grupā vieglāka spēle priekšā pret Itālijas izlasi, savukārt Zviedrijas izlasei jātiekas ar vienu no grupas līderēm Slovākijas izlasi. Šodien A. Grupas dienas spēlē savā starpā tiksies Baltkrievijas un Šveices izlases.

Foto: IIHF.com


Baltkrievija : Šveice, plkst. 16:15

Šveices izlase pašlaik B. grupā atrodas 3.vietā ar deviņiem punktiem, savukārt Baltkrievijas izlase pēdējā 8.vietā ar četriem punktiem. Šveices izlase uzvaras gadījumā var pievilkt klāt grupas līderēm Slovākijas un Krievijas olimpiskās komitejas izlasēm, kurām ir pa 12 punktiem tabulā. Baltkrievijas uzvaras gadījumā apsteigs ne tikai Lielbritānijas, bet arī Zviedrijas izlasi, tādējādi paceļoties uz 6.vietu A. Grupā.


Abas izlases Pasaules čempionātos ir tikušās 12 reizes. Šveices izlasei izdevies uzvarēt deviņās spēlēs, kamēr Baltkrievijai tikai trijās spēlēs. Pēdējā abu izlašu tikšanās reize Pasaules čempionātā bija 2018.gadā, kad Šveice bija pārāka ar 5:2.


Kanāda : Itālija, plkst. 16:15

Kanādai šī spēle ir svarīga no tāda rakursa, lai būtu iespēja kvalificēties 1/4. Pašlaik Kanādas izlase ar sešiem punktiem ieņem 6.vietu B. grupā. 4.vietā ir Vācijas izlase ar deviņiem punktiem, tādējādi Kanādai vajadzētu šodien uzvarēt Itāliju, kā arī pēdējā spēlē Somiju, lai iekļūtu 1/4. Itālijas izlase vakardienas spēlē sāpīgi piekāpās Kazahstānas izlasei ar rezultātu 3:11, bet bez šīs spēles Itālijas izlasei ir vēl četri zaudējumi, kas pašlaik B. grupā dod pēdējo 8.vietu.


Abas izlases savā starpā ir tikušās 11 reizes. Kanādas izlasei izdevies uzvarēt 10 spēlēs Itālijas izlasi, toties 1995.gada Pasaules čempionātā abas izlases nospēlēja neizšķirti 2:2. Izlases savā starpā nav spēlējušas kopš 2014.gada Pasaules čempionāta, kad Kanādas izlase pārspēja Itālijas izlasi ar rezultātu 6:1.


Slovākija : Zviedrija, plkst. 20:15

Zviedrijas izlasei gluži tāpat kā Kanādas izlasei šī spēle būs svarīga no tāda viedokļa, lai kvalificētos 1/4. Pašlaik Zviedrijas izlase ar sešiem punktiem ieņem 6.vietu A. Grupā, savukārt Slovākijas izlase ar 12 punktiem atrodas 1.vietā A. Grupā. Zviedrijai vajadzīga obligāti uzvara pamatlaikā, lai būtu iespēja kvalificēties 1/4, jo priekšā ir Dānijas un Čehijas izlases ar astoņiem punktiem, jāņem vērā fakts, ka abām izlasēm būs savstarpējā spēle.


Zviedrijas un Slovākijas izlases savā starpā tikušās vienpadsmit reizes Pasaules čempionātos. Zviedrijas izlase izcīnījusi septiņas uzvaras pret Slovākijas izlasi Pasaules čempionātos. Abas izlases divas reizes spēlējušas neizšķirti Pasaules čempionātos, kā arī divreiz uzvaru izcīnījusi Slovākijas izlase. Viena no Slovākijas izlasēm Pasaules čempionātā pret Zviedrijas izlasi bija tieši šeit Rīgā 2006.gadā, kad tieši Zviedrijas izlase kļuva par Pasaules čempioniem hokejā. Tas bija vienīgais zaudējums Zviedrijas izlasei 2006.gada Pasaules čempionātā. Slovākija uzvarēja tajā spēlē ar rezultātu 5:2, ar vārtu guvumiem izceļoties brāļiem Hosām.