• Ernests Voļskis

Zviedri nometā britus un nokļūst A. Grupas četriniekā

Šodien A. Grupas dienas spēlē pie uzvaras tika Zviedrijas izlase, kas pārspēja Lielbritānijas izlasi ar rezultātu 4:1. Zviedrijas izlase pa Lielbritānijas izlases vārtiem kopumā izdarīja 56 metienus, kas nozīmē to, ka britu vārtsargs Bens Baunss tika galā ar 52 zviedru metieniem. Zviedrija pēc šīs uzvaras no pēdējās vietas pacēlās uz 4.vietu A. Grupā.

Foto: IIHF.com


Pirmie šajā spēlē vadībā izvirzījās Lielbritānijas izlase, kas guva visai kuriozus vārtus, proti zviedru aizsargs bloķēja britu uzbrucēju Brendanu Konoliju, kurš nokrita un tieši uzslīdēja virsū zviedru vārtsargam Viktoram Fastsam, bet tikmēr pa to laiku britu līderis Liāms Kirks atklāja spēles rezultātu. Zviedri spēles turpinājumā izpildīja vairākus metienus pa britu vārtiem, līdz Sanhosē “Sharks” uzbrucējs Markuss Sorensens izlīdzināja spēles rezultātu 1:1. Zviedri pirmajā periodā kopumā izpildīja 20 metienus pa Lielbritānijas izlases vārtiem.


Otrajā spēles periodā zviedri turpināja nomētāt britu vārtsargu Benu Baunsu, kas šajā periodā vainagojās ar diviem vārtu guvumiem. Vispirms savus pirmos vārtus Zviedrijas izlases sastāvā Pasaules čempionātos iemeta Jonatāns Pudass, bet 3:1 jau panāca Maskavas “CSKA” uzbrucējs Mario Kempe. Pēc diviem periodiem Zviedrijas izlase bija izpildījusi 42 metienus pa britu vārtiem.


Trešajā periodā zviedri vairs tik daudz nemetās uz Lielbritānijas izlases vārtiem, jo pārsvars bija jūtams. Zviedri trešā perioda pirmo pusi dabūja uzspēlēt vairākumā divas reizes, kas atviegloja viņiem spēli. 7.minūtes līdz spēles beigām zviedri guva ceturtos vārtus šajā spēlē, izceļoties Mario Kempem otro reizi šajā spēlē. Zviedrijas izlase izcīnīja uzvaru ar rezultātu 4:1, kas ļāva pakāpties uz 4.vietu A. Grupā.


Šobrīd A. Grupā pēdējās vietas dala Lielbritānijas un Baltkrievijas izlases ar četriem punktiem, savukārt Zviedrijas izlasei priekšā ar deviņiem punktiem ir veselas trīs izlases – Slovākija, Šveice un Krievijas Olimpiskās Komitejas komanda. Nākamo spēli Zviedrijas izlase aizvadīs pret Slovākijas izlasi, savukārt Lielbritānijas izlase tiksies ar Čehijas izlasi.