• Tomass Tabaks

Warriors vēlreiz zaudē Durantu, Toronto vēl viena iespēja triumfēt- ko sagaidīt 6. spēlē?

Updated: Jun 14, 2019

Naktī uz pirmdienu Goldensteitas ''Warriors'' , ''Scotiabank'' arēnā, ar rezultātu 106:105 uzvarēja Toronto ''Raptors''. Šī spēle izvērtās ļoti zīmīga- nākošo mēnešu un gadu laikā tiks apspriesti varianti, kas būtu noticis, ja... Tiks meklētas vairākas teorijas , kā šī nakts varēja ietekmēt turpmāko NBA nākotni. Vai tas varētu aizēnot šīs sērijas turpmāko iznākumu?

Kavai Leonards pret Kleju Tompsonu. Foto: stadiumastro.com


Bez šaubām, 5. spēle ieies vēsturē kā ''Kevina Duranta spēle''. Nedaudz noejot no šīs varbūtību tēmas, kas varēja būt, ja Durants nespēlētu un nesatraumētos, koncentrēsimies uz fināla 6.spēli. Sērijas rezultāts ir 3-2. Toronto ierodas ''Oracle'' arēnā, kurā šoreiz patiešām norisināsies pēdejā NBA spēle 53 gadu laikā, lai mēģinātu vēlreiz pabeigt šo sēriju un izcīnīt pirmo titulu frančīzes vēsturē.

Spēles atslēgas:


Uzmanības pievēršana detaļām.


Basketbols ir vienkārša spēle, kurš vairāk iemet, tas arī uzvar spēli. Spēle ir pilna ar izrāvieniem, tas veido spēli un rezultātu. Šajā sakarā runājot, vēlējos uzsvērt stabilitāti. 5. spēlē pēdējās 3 minūtes bija ''Warriors'' zīmē tikai tādēļ, ka Goldensteita spēja pabeigt spēli. Pēc tam, kad ''Raptors'' galvenais treneris Niks Nurss pieprasīja minūtes pārtraukumu, kad Kavai Leonards veica izrāvienu iemetot 2 tālmetienus pēc kārtas un vienu pustālo metienu pēc pagrieziena pāri Karijam ( daudz tika spriests vai tas bija nepieciešams vai nē), ''Warriors'' veica 9-2 izrāvienu. Nevar teikt, ka Raptors nebija iespējas atspēlēties- Goldensteita pieļāva vairākas kļūdas, kas ļāva Toronto veikt atbildi, taču īstajā laikā metieni neiekrita, uzbrukumi tika izspēlēti haotiski un aizsardzība nebija kādu bijām redzējuši iepriekš no ''Raptors''. Kails Lovrijs šīsdienas pirmsspēles konferencē norādīja: ''Mums ir jābūt koncentrētiem, mēs nepabeidzām spēli. Šodien komanda kopīgi skatījās spēli, kļuvām labāki. Mēs saprotam, ka mums ir jābūt fokusētiem konkrētos momentos.''6. spēli noteiks, kura komanda spēs izpildīt pareizos lēmumus pareizajos brīžos.


Ātrie uzbrukumi, bumbas kustība.


Uzvarētās spēles un ''play-off'' sērijas vienmēr ir saistītas. Šīs sērijas uzvaras pārsvarā nosaka ātrajos uzbrukumos gūtie punkti. 1.spēlē to lieliski parādīja Toronto un 5.spēlē to demonstrēja arī Goldensteita. ''Warriors'' no spēles iemeta 20 trīspunktu metienus, kas ir otrais labākais rādītājs finālu vēsturē. Visu spēli ''Warriors'' raidīja metienus no distances, taču, kas šķita netipiski bija, ka šie metieni netika gūti Goldensteitas stilā- iemetot 10 trīspunktiniekus ceturtdaļā. Tā vietā, ''Warriors'' katru ceturtdaļu iemeta 4-6 tālmetienus, kas arī beigās rezultējās 20 realizētos trīspunktiniekos. Kā arī,liela daļa šo metienu tika realizēti ,pārejot no aizsardzības uzbrukumā, ātri kustinot bumbu un atrodot brīvo cilvēku. Turpretī, Toronto šo spēli izvēlējās spēlēt nedaudz stagnēji un lēnāk nekā ierasts. Bumbas kustība bija, taču tai īsti nav pielietojuma, ja spēlētāju kustība ir ļoti neliela. Atslēga uz uzvaru 6. spēlē būs paļauties uz bumbas kustību, spēlētāju tā dēvēto speisingu un ātra spēle. Intreresanti ir tas, ka viesu komanda met ar labāku procentu, met daudz labāk no trīs punktu līnijas un gūst vairāk punktus no piespēlēm.


Mentālais pacēlums.


Kā jau ziņoju, šī būs pēdējā spēle ''Oracle'' arēnā. Ir gaidāms liels fanu pieplūdums, gaidāms, ka ''Warriors'' fani būs skaļāki nekā bijuši iepriekš. Šī būs īpaša nakts basketbolā. Tas var dot lielu emocionālo pacēlumu, lai gan Dreimonds Grīns sacīja: ''Nē, mēs šajai spēlei negatavojamies īpaši. Mums šī spēle ir jāuzvar. Raudzīties uz to emocionāli nepalīdzēs šo spēli uzvarēt. Mums ir pietiekami liela motivācija, lai panāktu 7.spēli un uzvarētu titulu.'' Arī Stefans Karijs adresēja: ''Es domāju, ka emocionālais pacēlums no spēles uz spēli ir īsts. Galvenais ir , vai spējam to izmantot, vai varam koncentrēties spēlei un pievērst uzmanību spēles detaļām. Pacēlums un pārliecība, ko mēs vēlamies sasniegt katrā ceturtdaļā un katrā spēles nogrieznī, lai uzverētu spēli- tā noteikti ir īsta lieta. Vel viens faktors, kas nospēlē emocionālo lomu ir tas, ka Kevins Durants pārplēsa ahileja cīpslu. Šādā spēle, ''Warriors'' var ticēt tam, ka viņi spēlē Kevina dēļ. Tas dod papildu motivāciju pie jau iepriekš minētām detaļām. Jautājums, vai šī enerģija nebūs par daudz un, vai cenšoties spēlēt uz emocijām, nesanāk sadegt? Ir grūti apšaubīt Goldensteitas mentalitāti un sagatavotību, taču pretī nāk komanda, kas nespēlē uz emocijām, kas raugās no spēles uz spēli un svinēs tikai tad, kad tiešām viss būs uzvarēts. Šī ir pilnīgi cita ''Raptors'' komanda, kādu bijām redzējuši iepriekš.


Līderu spēle.


Gan Kavai, gan arī Stefans un Klejs rāda augstu līderu klasi, taču abu līderu pielietojums komandām ir ļoti atšķirīgs. Pēc skaitļiem vērojot, Toronto net-raiting ( statistikas rādītājs, kas parāda komandas punktu atšķirību pēc 100 nospēlētām pozīcijām( pozīcija- uzbrukums vai aizsardzība)) ar Kavai uz soliņu ir +18 (!!!), kas nozīmē, ka Toronto spēlē labāk bez sava līdera. Daudzi te centīsies piemetināt- ''Kādēļ viņš tad ir nepieciešams komandai, ja bez viņa spēle ir daudz labāka?''. Tā nav, šajā gadījumā tas parāda cik dziļa patiesībā ir Kanādas komanda un ,šim soliņa dziļumam pievienojot vēl superzvaigzni, kāds Kavai bez šaubām ir, tas padara komandu vēl bīstamāku. Ejot pretēji, Goldensteitas gadījumā, kad Stefans nav laukumā, ''Warriors'' bez viņa ir -18.. Jau agrāk tas tika pierādīts, ka bez sava saspēles vadītāja Goldensteita ir daudz sliktāka. Regulārās sezonas sākuma, kad Stefs guva traumu, Goldensteita spēlēja sliktāk un vairākas reizes atkrita no līteru trijnieka Rietumu konferencē. Arī šajās spēlēs redzams, cik ļoti Goldensteita paļaujās uz savu līderi. Runājot par soliņu- nav zināms vai Kavāns Lūnijs spēlēs 6.spēli, Šons Livingstons nav tas, kas bija 2015. gada izslēgšanas spēlēs un izskatās, ka drīz varētu beigt karjeru.. Par pārējiem nemaz nerunājot.


Lieki pieblist, ka fināla 6.spēle būs interesanta un ar daudz neatbildētiem jautājumiem. Fināla 6.spēle gaidāma naktī uz piektdienu.