• Ernests Voļskis

Viedoklis. Rīgas “Dinamo” – Stāvēs vai Kritīs?

Kamēr Paste cenšas sniegt atbildes laikrakstā “Latvijas Avīze”, kamēr eliteprospects pildās ar baumotiem uzvārdiem, kamēr Savickis min reālāko trenera kandidātu, tikmēr rodas jautājums: Vai Rīgas “Dinamo” komanda stāvēs arī nākamās sezonas Kontinentālās hokeja līgas plauktā, vai tomēr kritīs ārā no tā.


Rīgas “Dinamo” komanda ir vienīgā komanda pagaidām Kontinentālajā hokeja līgā, kas nav veikusi nekādas darbības nākamajai sezonai. Ja vēl nesen ķīnieši stāvēja ar vienu čehu vārtsargu “Red Star” sastāvā, tad tagad jau ir pagarināti līgumi ar vairākiem Ziemeļamerikas spēlētājiem. Pat Minskas “Dinamo” komanda ir ko iespējusi izdarīt. Tas pats arī attiecas uz bagātākajiem KHL klubiem. Pat Habarovskas “Amur”, kas tiek čakarēta no Magņitigorskas un Sanktpēterburgas klubiem, mainot un aizmainot spēlētājus, ir spējusi pagarināt līgumus ar saviem čehu leģionāriem, tas pats attiecas uz vietējiem spēlētājiem. Bet redz Rīga neko. Jau Krievu medijos izskan, ka rīdziniekiem jāseko Vladivlastokas “Admiral" piemēram, proti jāizlaiž nākamā sezona. Tam tiešām negribētos ticēt. Stāvēt vai krist, tāds lūk ir jautājums.

Sarunā ar “Latvijas Avīze” Rīgas komandas “ģenerālmenedžeris” G. Paste izteicās, ka klubā paliks spēlētāji, kas māk spēlēt. Te citāts: “No vietējiem paliks tie, kuri māk spēlēt. Tie, kas nemāk, lai cer spēlēt citur." Protams atbilde objektīva, varu pieņemt, ka šie kas nemāk spēlēt ir viņa apsvērumā Pavlovs, Marenis, Batņa. Un tad tie lielie spēlētāji ir Dārziņš, Rēdlihs, Sotnieks, plusā baumotie leģionāri. Paste arī min, ka tiek veiktas sarunas ar Cibuļski, Karsumu. Izklausās jau ideāli, ja šie spēlētāji atgrieztos komandā pēc vairākiem gadiem, bet grūti tagadējā “Dinamo” noticēt.

Komarēks, O’Braiens, DeSousa, Storms, Samuelsons, Salinens, Vojevodins. Daudzi jau “Dinamo” fani šos uzvārdus atklausījušies medijos, bet domāju, ka neviens no viņiem nebūs Rīgā. Nāks jauna čupa ar cerams nebaumotiem leģionāriem. Bija jau vēl Zagrapans un Timašovs, bet tie ātri tika noraidīti no baumotā saraksta.

Ja loģiski padomā, nevar sākt ar spēlētājiem komandu, ja pie tās stūres nestāv treneris. Tāds Rīgas “Dinamo” komandai arī nav. Ļoti ilgi Juris Savickis ieturējis pauzi, pūšot mums divus-trīs kandidātus. Vai tas būs Pēteris Skudra, vai arī Vjačeslavs Kozlovs. Vēl jau Borisa Mironova kandidatūra arī tiek pieminēta. Domājams, ka izšķirsies starp Skudras un Kozlova kārtīm. Redz Skudra kvalitatīvāks, bet dārgāks. Tādā gadījumā loģiski, jau būtu, ka Kozlovs ir B variants, ja ar Skudru neizdodas vienoties. Pēdējās dienās izskanēja arī potenciālo “Dinamo” galvenā trenera palīgi, proti vēl tikko karjeru beigušie hokejisti – Pujacs un Širokovs, klāt vēl Valērijs Kuļibaba. Paste gan atzina, ka tās ir izteiktas baumas, paši zinām no kura hokeja eksperta Latvijā.

Piebilst vēl vēlos izteikto prieku par Jāni Vori, kurš karjeru turpinās Dānijā nevis Rīgas “Dinamo” komandā. Uzskatāms par pareizu lēmumu.

Kā būs ar Rīgas “Dinamo” 2020/2021. Kontinentālās hokeja līgas sezonā, vai tā stāvēs vai tomēr kritīs no rāmjiem. Šobrīd izskatās negatīvi.