• Kārlis Grundmanis

Videls un Biļalovs ''Dinamo''? Tā nav tikai fantāzija.

Updated: Jul 31, 2019


2018./2019. sezonas "Dinamo" 1. maiņa. Foto: dinamoriga.lv

Visu šo starpsezonu par ''Dinamo'' galvenajiem darītājiem pagājušajā sezonā ir bijušas dažādas baumas. Latviešu līderi komandā palika. Maione devās labākas dzīves meklējumos uz Ķīnu, Biļalovs tika aimainīts atpakaļ uz ''Ak Bars'', kamēr galvenais komandas vārtu un punku gūšanas meistars Līnuss Videls joprojām ir bez līguma.


Daudzi teiks, ka tas viss ir likumsakarīgi, ka Maioni noturēt iespējas nebija, Biļalovam Kazaņā piedāvāja nesamērīgi daudz, un arī Videls gribot pārāk daudz naudas. Protams, Videls gan ar visām savām prasībām vēl neko tā arī nav saņēmis.


Nesen parādījās ziņa par to, ka šobrīd Videls un ''Dinamo'' komandas ģenerālmenedžeris Ģirts Ankipāns nekādu dialogu vairs neveic. Šādu Ankipāna soli var saprast, Videls un ''Dinamo'' tiešām bija ļoti tālu vieni no otra algas ziņā. Tas gan nenozīmē, ka risinājumu vairs nevar atrast, Ankipāns pats nesen teica, ka, ja Videls dos Ankipānam ziņu, ka vēlas spēlēt komandā, kompromiss tiktu meklēts.


Kāpēc lai Videls gribētu spēlēt ''Dinamo''? Skaidrs, ka Videls grib naudu, viņam ir mazs bērns, ģimene ko uzturēt. Ģimene Zviedrijā. Tieši šī iemesla dēļ Videls pagājušajā sezonā izlēma pievienoties ''Dinamo'', domājams, ka šī paša iemesla dēļ Videls šosezon nepievienojās Čeļabinskas ''Traktor'', kaut gan bija baumots, ka šī komanda vēlējās viņu redzēt savās rindās.


Šeit rodas jautājums, kāpēc Videlu neviens negrib? Viņš guva 24 vārtus un 48 punktus, skaidrs, ka viņš grib naudu. Tomēr visas savas karjeras laikā Videls nebija guvis vairāk par 10 vārtiem sezonā, nekad nebija sasniedzis vairāk par 34 punktiem (abus sasniedza pirmajā sezonā Rīgā). Laikam jāsaka, ka KHL ģenerālmenedžeri paliek nedaudz atjautīgāki un saprot, ka Videls droši vien vairs 24 vārtus neiemetīs un tādēļ miljonu eiro viņam maksāt negrib.


Videls visdrīzāk grib būt tuvu ģimenei un KHL neviens viņam droši vien salīdzinoši milzīgas naudas summas maksāt negrib, tāpēc Videlam nāksies piekāpties. Manuprāt, Videlam ir divas izvēles - Zviedrija vai Rīgas ''Dinamo'', un, tā kā Rīgas klubs ir naudīgāks par Zviedrijas klubiem, es nebūtu pārsteigts, ja Videls nonāktu atpakaļ ''Dinamo''.


Laikam jau anekdotāls pierādījums, bet no paziņas nesen dzirdēju gudru lietu - nevar būt, ka ''Dinamo'' leģionāru budžets ir tukšs. ''Dinamo'' budžets šogad ir audzis, bet leģionāru daudzums, kvalitāte un, visdrīzāk, alga ir palikusi aptuveni tādā pašā līmenī. Lai maksātu Videlam, cik viņš grib, naudas noteikti nav, bet es esmu drošs, ka, ja Videlam vēl kādu laiku līguma ar nevienu citu komandu nebūs, tiks meklēts kompromiss ar ''Dinamo''.


Biļalovs cīņā ar Sakari Manninenu. Foto: dinamoriga.lv

Runājot par Biļalovu, viņam noteikti nepatiks atgriezties VHL pēc labas un pārliecinošas sezonas KHL. Šeit laikam vairāk nav runa par ''Dinamo'' vēlmi atgūt Biļalovu, bet vairāk par KHL vadības lēmumiem. Īpaša KHL komisija ir izveidota, lai apspriestu spēlētāju īres noteikumus. Šobrīd spēlētāju īre KHL nepastāv, bet ir bijuši gadījumi, kur spēlētāji aizmainīti uz citu komandu par minimālu naudas daudzumu, kas praktiski ir spēlētāju īre.


Ja KHL atļaus izīrēt spēlētājus uz citām komandām, Biļalova atgriešanās Rīgā man nebūtu pārsteidzoša, jo īpaši ja Gudļevskis nerāda pašu labāko sniegumu. Pat ja īri neatļauj un Gudļevska sniegums norok ''Dinamo'' play-off cerības, tad es nebūtu pārsteigts, ja viens no risinājumiem būtu Biļalova atgūšana maiņas darījuma rezultātā.


Šeit rodas jautājums par to, cik vērtīgi ''Dinamo'' komandai šosezon varētu būt abi spēlētāji un, vai viņi vispār vajadzīgi.


Videls noteikti tik daudz vārtu vairs negūs, bet kādus 10-15 iemest viņš varētu. Tas pat varētu izšķirt to, vai ''Dinamo'' tiks play-off. 10 vārtu guvumi būtu neizsakāmi vērtīgi, kur nu vēl vairāk par to. Par Biļalovu gan es nebūtu tik pārliecināts. Tretjaks ir aptuveni tādā pašā pozīcijā, kādā Biļalovs bija pagājušogad - praktiski visu karjeru labi spēlējis VHL un MHL, 6 spēles nospēlējot KHL (Līdz pagājušajai sezonai Biļalovs bija nospēlējis 7). Ja Gudļevskis vilks vezumu un Tretjaks nekritīs ārā, varbūt pat rādīs Biļalova līmeņa sniegumu, tad Biļalovs ''Dinamo'' varbūt pat nebūtu vajadzīgs. Uz doto brīdi gan tā nav, Biļalovs droši vien būtu komandas 1. vārtsargs.