• daniels

Vai latviešu basketbola faniem būtu jāraizējas par Kristapa Porziņģa nākotni?

Pavisam nesen radās baumas par Kristapa Porziņģa aizmainīšanu. Nesen pazīstamais apskatnieks Aiens Beglijs ziņoja, ka Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komanda Dalasas “Mavericks” sazinājusies ar Goldensteitas “Warriors” komandu, lai apspriestos par iespējamo maiņas darījumu, kurā tiktu iesaistīts Kristaps Porziņģis. Vēlāk “Mavericks” īpašnieks Marks Kjūbans noliedza šīs baumas. “Tā nav patiesība. Mēs neesam apsprieduši iespējamo maiņas darījumu.”


foto: nbaanalysis.net


Vēlāk arī sekoja ziņa no pazīstamā medija “Bleacher Report” reportiera Džeika Fišera, ka Nacionālās basketbols asociācijas komanda Dalasas “Mavericks” analizējusi tirgus vērtību un iespēju aizmainīt Kristapu Porziņģi, kā arī sprieduši vai latvietis ir īstais spēlētājs, kas blakus Dončičam spētu palīdzēt cīnīties par titulu. Analizējot Kristapa spēli aizsardzībā šosezon var secināt, ka Dalasa labāk aizsardzībā spēlē bez Kristapa. Taču atļaušos pieminēt, ka Dalasai ar Porziņģi spēlējot ir astoņas uzvaras un deviņas zaudētas spēles, kas nebūtu tik slikti zinot, kad Kristaps atgriezās pēc savainojuma un ir vajadzīgs laiks, lai atrastu savu spēli. Līdz šim Porziņģis izcēlies ar solīdu statistiku, vidēji 20,5 punktiem, 8,2 atlēcošajām bumbām. Šobrīd izskatās, ka Dalasa meklē veidus, kā kļūt labāki, taču piemirst par faktu, ka Dalasai iet labāk, kad Porziņģis spēlē “postā”.

Lai gan Dalasas “Mavericks” galvenais treneris Riks Kārlails noliedzis visas baumas par Porziņģa iespējamo maiņu, taču tas neliedz spekulēt. Kristaps muguras sāpju dēļ ir izlaidis jau trīs spēles pēc kārtas, uzvarās pār Memfisu un Bostonu, kā arī vakardienas zaudējumā pret Filadelfijas "76ers". Pirms divām dienām Riks Kārlails noraidījis, ka Porziņģa nespēlēšanas iemesls nav nekas nopietns un vakardien Kristapa oficiālais spēles status nomainījās no “uz jautājuma zīmes” līdz apšaubāmai. Dalasas "Mavericks" ar 15 uzvarām un 16 zaudējumiem šosezon ieņem 10 vietu Rietumu konferencē. Nākamo spēli "Mavericks" aizvadīs naktī uz svētdienu, viesojoties pie Bruklinas "Nets", kura ir uzvarējusi jau deviņas spēles pēc kārtas.