• Kārlis Grundmanis

Vai HK ''Rīga" var uzveikt ''Loko"?


Foto: Sportacentrs.com


Laikam jau uzreiz jāsaka patiesību. Grūti būs, grūti būs. Tomēr, komanda ir spēcīga (salīdzinoši) un hokejs ir viena dīvaina padarīšana. Galu galā, Ziemeļamerikas paši labākie hokeja meistari pagājušosezon sarūpēja nevienu vien brīnumu izslēgšanas spēļu gaitā un HK ''Rīga" spēlētājem būs jācenšas izdarīt to pašu. Kā nekā, pretī pēdējo divu sezonu MHL čempioni.


5 spēļu sērijā iespējams ir tiešām viss, bet tas nozīmēs, ka HK "Rīga" spēlētājiem jāsāk šaut no visiem stobriem jau pirmajā sekundē. Uz rīdzinieku līderu pleciem gulsies visa atbildība un viņiem nāksies to nēsāt. Emīls Ģēģeris un Jānis Švanenbergs, kuri apostījuši KHL gaisu (Ģēģeris daudz vairāk par Švanenbergu) būs komandas dzinējspēks uzbrukumā. Vienā maiņā gan abi nespēlēs, Švanenbergs centrēs 2. maiņu ar Trastašenkovu, kura pienesums komandai ir diezgan apšaubāms, kā arī Bucenieku, kurš sezonas noslēdzošo posmu aizvadījis Švanenbergam pie sāniem un diezgan labi tur iespēlējies.


No pirmās maiņas gan gaidīts tiek ļoti daudz. Ģēģerim, Fjodorovam un Siņegubovam būs tas nejaukais uzdevums doties pretī ''Loko" līderiem. Es esmu pārliecināts, ka Ģēģeris to spēj, jo īpaši aizsardzībā, bet regulārajā sezonā rezultatīvajiem Fjodorovam un Siņegubovam tas vēl jāpierāda. Švanenbergam noteikti nāksies bieži stāties iemetiena punktā, jo vinš ir labākais rīdzinieku spēlētājs šajā elementā - 55% uzvaru. Lai gan sastāva dziļums ir diezgan labs, galu galā aiz pirmajām divām maiņām ir tādi spēlētāji kā Liģis, Skrastiņš, Grīnbergs un Gaļimovs, ''Loko'' dziļumam tas pat tuvu nestāv.


Uzbrukums no aizsaargu puses lielākoties nācis tikai no Ošinieka un komandas kapteiņa Bergmaņa. Abiem nāksies turpināt dalīt piespēles jaudīgajam rīdzinieku uzbrukumam, ja komanda cerēs uz uzvaru. Ļoti lielu nastu tieši aizsardzībā šosezon ir nesis Tumānovs. Viņš ir labākais rīdzinieku aizsardzības aizsargs un viņam nāksies apstādināt meistarīgos jaroslavļiešus. Paredzams, ka pirmais pāris Bergmanis - Tumānovs uz ledus atradīsies ļoti bieži.


Vārtos komandas varonis ir bijis Jānis Voris. Nav variantu, tagad būs jādara tas pats. "Loko" nāks viļņiem un Vorim darba noteikti nebūs maz. Viņš pie tā ir pieradis, spēlējot gan jauniešu klubā, gan Rīgas ''Dinamo'' rindās. Ja ar Vori kas nelāgs notiktu, Bruno Brūveris būtu gatavs viņu aisztāt. Lai gan Voris neapšaubāmi ir pirmais numurs, Brūveris ir spējīgs vismaz uz brīdi aizstāt Vori.


Domāju, ka ''Loko'' līderus pat nav jēgas nosaukt, jo tad nāktos nosaukt vismaz 18 vārdus. Pat tad, ja dažs būs aizņēmts lielās komandas kaujā pret ''Jokerit'' KHL izslēgšanas spēlēs, lielas nozīmes tam nebūs. Pilnīgi visās maiņās ''Loko'' komanda ir pārbāzta ar talantu. Pieļauju, ka Jaroslavļas komandas rezervistos ir spēlētāji, kuri HK ''Rīga'' spēlētu vadošā lomas.


Jā, ''Loko'' komanda ir diezgan spēcīga, bet HK "Rīga" ir iespējas. Pirms 10 gadiem Rīgas ''Dinamo'' 5 spēļu sērijā pārspēja "SKA" komandu. Pats svarīgākais šajā sērijā bija divas uzvaras izbraukumā. Ja HK ''Rīga'' nozog kaut vienu no divām izbraukuma spēlēm, tad mājas spēļu priekšrocības jau pāries rīdzinieku pusē. Ja izdotos uzvarēt arī pirmajā mājas spēlē, būtu 2 iespējas noslēgt sēriju. Mājās to izdarīt būtu vieglāk, bet izbraukumā 5. spēlē uzvaru izcīnīt var jebkurš. Arī ''Loko'' spēlētājiem var notrīcēt roka. Lai gan uzvaru izcīnīt būs grūti, un mana prognoze joprojām būs ''Loko'', iespējas uzvarēt ir. Meistarības rīdziniekiem netrūkst, jāatrod būs gribasspēks un vēlme izskriet caur sienai, lai pieveiktu ''Loko''. Cīņai sevi būs jāatdod pilnībā.