• Ernests Voļskis

Vai Fukeils, Budišs un Zigo spēlēs “Dinamo”?

Vakar “Dinamo” cilvēks Guntars Paste sarunā ar Faceoff atklāja dažus interesantus jaunumus par Rīgas ‘Dinamo”. Paste arī nosauca vēl līdz šim nedzirdētus uzvārdus, kas tuvākajā laikā varētu pievienoties “Dinamo” komandai. Tāpat KHL medijos neoficiāla informācija liecina, ka rīdziniekiem pievienosies 28 gadus jauns slovāku uzbrucējs.


Sporta medijā Faceoff, kur vakar viesojās “Dinamo” cilvēks, ne menedžeris Guntars Paste, tika nosaukti divi vēl nedzirdēti uzvārdi. 25 gadus jauns kanādiešu vārtsargs Zaks Fukeils un 29 gadus jaunais amerikānis Zaks Budišs.

Zaks Fukeils sevi pierādīja kā stabilu vārtsargu 2013. un 2014.gada Pasaules junioru čempionātā. Abos čempionātos Fukeils izlasē tika ņemts kā stabili pirmais vārtsargs. 2014.gadā Fukeils tika atzīts par labāko vārtsargu visā čempionātā, tāpat viņš ar Kanādas izlasi izcīnīja zelta medaļas. Pirms Pasaules čempionātiem Fukeils tika draftēts Nacionālajā hokeja līgā, otrajā kārtā viņu ar 36. numuru izvēlējās Monreālas “Canadiens” komanda. Fukeils trīs sezonu garumā saņēma izsaukumus uz “Canadiens” komandu, bet tā arī vārtos nedevās. Pēdējās sezonas viņš aizvadīja AHL un ECHL komandu sistēmās. Pagājušajā sezonā Fukeils atstāja Ziemeļameriku, pievienojoties Vācijas DEL līgas komandai “EHC Munchen”. Fukeils tā arī Vācijā neaizvadīja nevienu spēli. Vai nākamā pietura “Dinamo”?

Par otrās maiņas labo malu tiek uzsvērts ASV uzbrucējs Zaks Budišs, kuram šobrīd gan hokeja vietnēeliteprospects uzrādās līgums uz nākamo sezonu Somijas vienībā “TPS”. Budišs pēdējās četras sezonas spēlējis tieši Somijas augstākajā līgā “Liiga”. Budišs ir draftēts 2009.gadā Nacionālajā hokeja līgā, viņu ar 41 numuru izvēlējās Nešvilas “Predators” komanda. Viņš gan neaizvadīja nevienu spēli Nacionālajā hokeja līgā. Budišs spēlējot Somijā ir bijis izteikts leģionāru līderis.

Šo uzvārdu gan Paste neminēja, bet šodien “KHL Inside” izskanēja, ka rīdziniekiem pievienosies slovāku centrs Tomašs Zigo. Zigo pagājušo sezonu aizvadīja Slovākijas čempionāta komandā Bratislavas “Slovan”. Viņš ar 49 punktiem bija komandas otrs rezultatīvākais spēlētājs, paliekot aiz Jindriha Abdulla, kurš šosezon spēlēs Čerepovecas “Severstal”. Zigo jau ir spēlējis Kontinentālajā hokeja līgā, pārstāvot pirms četrām sezonām Bratislavas “Slovan” komandu. Zigo Pārstāvējis arī Slovākijas izlasi divos Pasaules čempionātos.

Paste sarunā vēl atklāja, ka “Dinamo” komandai neizdevās vienoties ar norvēģu vārtsargu Henriku Haukelandu, kurš priekšroku deva Zviedrijas čempionātam, tāpat arī ar kanādiešu vārtsargu Maiklu Garteigu. Jāpiemin vēl kanādieti Ādamu Tambelīnī, kurš gaidāmajā sezonā spēlēs Zviedrijā, bet gandrīz nonāca “Dinamo” rindās.