• Ernests Voļskis

Vai Elvi Florbola Līgas jaunā sezona sākusies kā cerēta?

Pagājušajā nedēļas nogalē tika dots diezgan skaļš starts Elvi Florbola Līgas jaunajai sezonai. No iecerētajām sešām pirmā apļa spēlēm, norisinājās tikai divas, un tāpat nācās mainīt spēļu dalībnieces. Kāds šim visam bija iemesls? Septiņas no divpadsmit Elvi Florbola Līgas dalībniecēm atteicās veikt COVID-19 testus, ko Latvijas florbola savienība bija norādījusi kā obligātus, tādējādi sabojājot izspēles kārtību pirmajā aplī. Divas spēles tomēr tika aizvadītas, Lielvārdes florbolisti sagrāva liepājniekus, kamēr talsinieki atspēlējās pret Kocēnu “Rubene” komandu.

"Lievārde/Fatpipe". Foto: Floorball.lv


Dažas dienas pirms gaidāmās sezonas

Jau dažas dienas pirms gaidāmās Elvi Florbola Līgas sezonas sākās runas, ka ir konkrētas komandas, kas nevēlas veikt obligātos covid testus, ko strikti bija norādījusi Latvijas Florbola Savienība. Tā nu 12.septembrī, datumā kurā obligāti bija jāsākas jaunajai sezonai, septiņas Elvi florbola līgas komandas iesniedza oficiālu vēstuli Latvijas Florbola Savienībai, ka atsakās veikt šos te testus, tādējādi nepiedaloties pirmā apļa spēlēs. Ar šo vēstuli sociālajos tīklos dalījās gan pati savienība, gan šie septiņi klubi. Šie klubi bija “FK Ķekava”, “SK Pārgauja”, “Oxdog/Ulbroka”, “Irlava/Avant”. “Lekrings”, “Bauska” un “RTU/Rockets”. Tā nu pirmajā aplī piedalījās “Lielvārde/Fatpipe”, “FK Kurši”, “Rubene” un “Talsu/NSS Krauzers”.

Lielvārde neatstāj nekādas cerības liepājniekiem

Tā nu jaunā sezona tika atklāta 13.septembrī Lielvārdē ar “Lielvārde/Fatpipe” un “FK Kurši” spēli. Spēlē pirmie izvirzījās vadībā liepājnieki, bet līdz pirmā perioda beigām lielvārdieši spēja atbildēt ar trīs vārtu guvumiem. Otrajā periodā turpinājās dominance no lielvārdiešiem, kas iemeta vēl divus vārtus un panāca rezultātu 5:1 uz tablo. Nekas neliecināja arī trešajā periodā par to, ka “FK Kurši” florbolistiem būtu iespēja aizķerties, zaudēti vēl četri vārti, un sezona sākta ar sāpīgu zaudējumu 2:9. “Lielvārde/Fatpipe” rindās labākais bija Niks Blumfelds, kurš šajā spēlē atzīmējās ar trīs vārtiem.

Talsinieki atspēlējas no 0:5 un uzvar spēli

Pavisam neveiksmīgs mača sākums iesākās “Talsu/NSS Krauzers” komandai, kas pirmā perioda beigās atradās iedzinējos pret Kocēnu “Rubene” komandu ar rezultātu 0:5. Vienu sekundi līdz pirmā perioda beigām talsinieki spēja atgūt vienus vārtus. Otrais periods izvērtās jau līdzīgāks, talsiniekiem iemetot pa vieniem vārtiem vairāk nekā visiem, kas pēc otrā perioda jau deva rezultātu 4:7. Trešajā periodā beidzot Talsu florbolisti varēja rādīt savu spēli, kas ļāva gūt piecus vārtus un novest spēli līdz papildlaikam. Papildlaika 2.minūtē talsinieki guva vārtus, kas ļāva uzvarēt spēli ar rezultātu 10:9. Rezultatīvākais Talsu rindās bija Roberts Armands Ragovskis ar četriem punktiem (2+2). Kocēnu “Rubene” sastāvā rezultatīvākais bija Matīss Celms ar trīs punktiem (1+2).

Jau sākot ar šo ceturtdienu visas komandas iesaistīsies spēlēs cerot, ka sezonas turpinājums sekos bez nekādiem starpgadījumiem.