• Tomass Tabaks

Vai Dāvis Bertāns paliks ''Wizards'' sastāvā šosezon?

Updated: Dec 15, 2019

Par Dāvi nedaudz pieskāros savā atziņu sērijā, kurā prognozēju, ka latvietis varētu tikt aizmainīts pirms NBA ''trade deadline’’. Taču šajā rakstā es prezentēšu savus punktus - kādas ir iespējas, ka ‘'Wizards'' paturēs Dāvi un kādas ir, ka latvietis tiks iesaistīts kādā maiņas darījumā? Arī potenciālās komandas, kuras varētu būt ieinteresētas un kurās viņš būtu vislabākais papildinājums, būs šajā rakstā. Taču kā mana 9. klases latviešu valodas skolotāja teica: ‘'Sāksim ar sākumu!’'


Foto: theathletic.com

Kā Bertāns kļuva par Wizards spēlētāju un viņa pienesums Vašingtonā.

Šovasar, 6. jūlijā, Dāvis tika aizmainīts no Sanantonio Spurs 3 komandu maiņā, kurā Spurs uz Wizards aizmainīja Bertānu. Iemesls bija algas griestu tīrīšana, lai varētu vienoties par līguma parakstīšanu ar tā laika Celtics uzbrucēju Markusu Morisu, kas pēc karjeras labākās sezonas bija liela līguma priekšā. Moriss mutiski jau bija vienojies ar Sanantonio par 20 miljonu vērtu līgumu uz 2 gadiem, taču visus plānus iztraucēja Knicks, kas piedāvāja Morisam 1 gada līgumu par 15 milijoniem. Tā teikt - Spurs veica Bertāna maiņu bez jebkāda ieguvuma, jo tagad atskatoties uz viņa sniegumu Wizards rindās un Sanantonio grūtībām šīs sezonas sākumā, Spurs ir lielākais zaudētājs un Dāvis noteikti būtu noderīgs spēlētājs Spurs rotācijā.


Šobrīd Bertāns Vašingtonai palīdz nostiprināt līgas Top-4 uzbrukumu, vidēji gūstot 15.7 punktus vidēji spēlē, metot vidēji 46.5% no 3 punktu distances, kas ir karjeras labākie radītāji pašam latvietim. Jāpiezīmē, ka Bertāns nāk no soliņa un ir viens no labākajiem līgā, taču šogad uz Sixth man of the year balvu ir liela konurence un varētu būt grūti izkonkurēt tādus spēlētājus kā Lū Viljamss, Motrezs Harels un Deniss Šrūders. Esot komandas otrajai uzbrukuma opcijai aiz Bradlija Bīla, pēdējās sešās spēlēs Bertāns vidēji gūst 23.6 punktus spēlē un guva arī 32 punktus spēlē pret Hornets, kas ir NBA karjeras rekords.


Kur un kāpēc Dāvis varētu tikt aizmainīts?

Basketbola apskatnieks no The Ringer Kevins O’Koners ziņoja, ka Bertāns ir to pēlētāju grupā, kuri varētu tikt aizmainīti pirms trade deadline, kas ir nākamā gada 7. februārī. Iegūstot Bertānu ļaus komandai arī paturēt Bird Rights, kas dos priekšrocības nākamajā brīvo aģentu klasē paturēt tiesības uz spēlētāja paturēšanu pat, ja komanda būs pārsniegusi savus algu griestus. Protams, fakts, ka šajā NBA ērā dominē 3 punktu gūšana un ātrie uzbrukumi. Šīs īpašības piemīt arī Bertāna spēles stilam, un komandas būs ieinteresētas augstas efektivitātes 3 punktu guvējā.


Kāds no Vašingtonas izpilddirektoriem Deivids Aldridžam no The Athletic ir ziņojis, ka Wizards domas par Bertāna aizmainīšanu ir pieņēmušas spēku. ‘'Veids kā Vašingtona viņu izmanto noteikti palielina viņa vērtību tirgū un kā 2020. gada brīvo aģentu. Šī brīža spēlē [ 3 punktu metienienam] ir milzīga uzticamība. Es domāju, ka viņš ir kā Kails Korvers un Raiens Andersons kopā ņemot’’.Potenciālās komandas, kurās Dāvis varētu būt redzams, ja tiktu aizmainīts:


- Hjūstonas Rockets: Šī maiņa kliedz ārā vairākus iemeslus, kādēļ tieši Rockets intreresētos par Dāvi. Viens noteikti ir Hjūstonas spēles stils - balstīts uz to, ka 3 punktu metiens vienmēri ir labākas efektivitātes nekā divu punktu, kā arī Hārdens un Vestbruks ir bumbas dominējoši spēlētāji, kas pārējiem ļauj tikt pie brīviem metieniem ap 3 punktu līnijai. Otrs - Hjūstonai ir problēma ar soliņa dziļumu. Dāvis varētu būt kā ‘'viens šāviens, kas nošauj divus zaķus’' šajā gadījumā .


- Filadelfijas 76ers: Pagājušogad, Filadelfijas sastāvā bija Dž. Dž. Rediks, kam ir ļoti līdzīgs spēles stils kā Dāvim un Rediks bija ļoti svarīgs spēlētājs visu sezonu, kā arī playoff kārtās 76ers sastāvā. Šosezon Sixers ir palielas problēmas ar spacing (spēlētāji viens otram traucē atrodoties laukumā, jo komanda nespēlē plaši pa uzbrukuma laukumu) un viens veids, kā to atrisināt, ir sastāvā ieliekot metēju.


- Portlendas Trail Blazers: Portlendai, tāpat kā Hjūstonai, ir problēmas ar soliņa garumu. Komanda grābjās, ko vien var, lai atrastu spēlētājus no soliņa, kas varētu palīdzēt Lilardam un Makkalumam šajā sezona. Tā vietā, lai Blazers dotu minūtes neefektīvajiem Mario Hezonjam un Skalam Labisiēram, Dāvis varētu aizpildīt Portlendas spēka uzbrucēju caurumu un konkurēt minūtēs ar Karmelo.


- Toronto Raptors: Manuprāt, Toronto ir melnais zirdziņš vārda tiešajā nozīmē uz šo maiņu. Daudzus ir pārsteigusi Raptors salīdzinoši labais sezonas sākums, uz šo brīdi 16-8, un tas ir pārliecinājis arī dažus apskatniekus par Toronto iespējām pierādīt sevi un izaicināt arī spēcīgākās austrumu konferences komandas playoff sērijās. Ziņots, ka Raptors ir solīdu veterānu meklējumos…


Kāpēc Bertāns paliks tomēr kā Wizards spēlētājs?

Bloga vietne HoopsRomors ziņo, ka Vašingtona plāno pagarināt līgumu ar uzbrucēju pēc nākamās sezonas un rēķinās ar uzbrucēju kā daļu no komandas nākotnes. Komandas ģenerālmenedžeris uzskata, ka Bertāns būtu kāds, kurš spētu padziļināt komandas sastāvu ar savu ‘'metiena precizitāti, basketbola IQ un darba ētiku’’.

Lai arī komanda šobrīd ir vidus fāzē - nav ne titula pretendente, ne TOP loterijas komanda, manuprāt, Vašingtona varētu nogaidīt, lai Džons Vols atgriežās no traumas un atkal censties kļūt par biedu austurumu konferencē. Šobrīd Wizards varētu būvēt komandu sākot no lomas spēlētājiem, lai pēc tam, kad rukijs Rui Hačimura, Bradlījs Bīls un Džons Vols kļūstot par komandas līderiem, sastāvs būtu dziļs un titula pretendentes cienīgs. Vai šis ir pareizais solis? Man atbildes nav.

____

- T.