• Ernests Voļskis

Vācijai iespēja pēc 11 gadiem atkal paveikt brīnumu pret Šveici

Šodien Pasaules čempionātā hokejā sāksies ceturtdaļfinālā spēles. Vienā no spēlēm savā starpā tiksies Šveices un Vācijas izlases. Šveices izlase A. Grupu noslēdza 2.vietā, savukārt Vācijas izlase B. grupu noslēdza 3.vietā. Spēle tiks aizvadīta uz Olimpiskā sporta centra ledus laukuma, plkst. 16:15.

Foto: IIHF.com


Abas izlases savā starpā Pasaules čempionātos ir tikušās 11 reizes līdz šim. Šveices izlase ir izcīnījusi septiņas uzvaras, tikmēr Vācijas izlase tikai četras. Abas izlases vienreiz spēlējušas neizšķirti Pasaules čempionātos. Izlases divreiz jau tikušās 1/4 Pasaules čempionātos. 1992.gadā Šveice pārspēja Vāciju 3:1, savukārt 2010.gadā Vācijas izlase mājas čempionātā pārspēja Šveices izlasi 1:0, tādējādi pēc 60 gadu pauzes atkal iekļuva pusfinālā. Pēdējo reizi abas izlases pasaules čempionātos tikās 2015.gadā Prāgā, kad Šveices izlase pārspēja Vācijas izlasi 1:0.


Šveices izlase Pasaules čempionātos 11 reizes ir pārvarējusi 1/4, jāņem vērā, ka astoņas no vienpadsmit reizēm bija ap 30.-50. gadiem, kad vēl hokejs sāka tikai attīstīties. Pēdējā reize Šveices izlasei bija 2018.gadā, kad tika izcīnītas sudraba medaļas. Vācijas izlase ceturtdaļfinālu pārvarējusi sešas reizes, un te arī varam ņemt vērā faktu, ka piecas reizes no sešām bija no 30.-50. gadiem. Pēdējā reize Vācijai bija 2010.gadā tieši pret Šveici.


Vācijas izlase B. grupu noslēdza 3.vietā ar 12 punktiem, kopumā izcīnot četras uzvaras pret Itāliju, Norvēģiju, Kanādu un Latviju. Šveices izlase A. Grupu noslēdza 2.vietā ar 15 punktiem, tiekot pie piecām uzvarām. Vienīgos zaudējumus Šveices izlase piedzīvoja pret Zviedrijas un KOK izlasēm. Rezultatīvākais Vācijas izlasē Matiass Nūbels no Berlīnes komandas ar septiņiem punktiem (3+4), savukārt Šveices izlasē tas ir Gregorijs Hoffmans ar astoņiem punktiem (6+2).


Spēle tiks aizvadīta Olimpiskajā sporta centra ledus hallē, plkst. 16:15. Spēles uzvarētājs pusfinālā tiksies ar Slovākijas un ASV dueļa uzvarētāju.