• Ernests Voļskis

Vācija un Somija sacentīsies par līderu pozīciju B. grupā. Kazahstānai un ASV svarīgas spēles

Šodien Pasaules čempionātā hokejā B. grupā tiks aizvadītas trīs spēles. Rīta spēlē tiksies Kazahstānas un Itālijas izlases, savukārt pa dienu norisināsies spēle starp ASV un Norvēģijas izlasēm. Vakarā gaidāma interesantākā spēle starp Somiju un Vāciju, jo pēc šīs spēles viena no izlasēm kļūs par B. grupas līderi.

Foto: IIHF.com


Itālija : Kazahstāna, plkst.12:15

Pirms Pasaules čempionāta varētu šķist, ka šī būs spēle par pēdējo vietu grupā, bet tā nav. Kazahstāna šobrīd cīnās par labāko grupas četrinieku, tāpēc viņi būs izteikti favorīti šajā spēlē. Itālijas izlasei būs jāsamierinās visticamāk ar pēdējo vietu grupā, jo šobrīd B. grupas tabulā viņi atrodas pēdējā 8.vietā. Kazahstānas izlase ar septiņiem punktiem atrodas ārpus labākā astotnieka, bet uzvaras gadījumā viņi var pacelties uz 1.vietu grupā.


Abas izlases Elites Pasaules čempionātos ir spēlējušas savā starpā divas reizes. Pirmā reize bija 2006.gadā tieši Rīgas čempionātā, kad pārāka bija Itālijas izlase ar rezultātu 3:2. Rezultatīvākais Kazahstānas izlasē ar četriem punktiem ir Ņikita Mihailis ar četriem punktiem, savukārt Itālijas izlasē Daniels Frenks, kuram ir divi vārtu guvumi.ASV : Norvēģija, plkst. 16:15

ASV izlase B. grupas tabulā atrodas 3.vietā ar deviņiem punktiem, savukārt Norvēģijas izlase pēc vakardienas uzvaras pret Latviju ar pieciem punktiem vēljoprojām ir 7.vietā. ASV izlase četrās spēlēs tikusi pie trīs uzvarām, vienīgais zaudējums pret Somijas izlasi čempionāta pirmajā spēlē. Norvēģijas izlase piecās spēlēs ir tikusi pie divām uzvarām, proti pret Latviju un Itāliju.


Abas izlases Pasaules čempionātos ir tikušās ir 11 reizes, un visās 11 reizēs uzvaru ir izcīnījusi ASV izlase. Lielākā uzvara bija 2008.gada čempionātā, kad ASV pārspēja Norvēģijas izlasi 9:1. Pēdējā Pasaules čempionātā 2019.gadā ASV pārspēja Norvēģijas izlasi ar graujošu 9:3. Rezultatīvākais ASV komandā ar sešiem punktiem ir Losandželosas “Kings” uzbrucējs Trevors Mors ar sešiem punktiem, savukārt Norvēģijas izlasē rezultatīvākais ir Matiass Treteness ar pieciem punktiem.


Vācija : Somija, plkst. 20:15

B. grupas līderu spēlē tiksies Somijas un Vācijas izlases savā starpā. Abām izlasēm četrās aizvadītajās spēlēs ir trīs uzvaras un viens zaudējums. Somijas izlase ir par vienu punktu priekšā Vācijas izlasei, jo vienīgais zaudējums tika piedzīvots pēcspēles metienos pret Kazahstānas izlasi. Vācijas izlase tieši tāpat kā Somijas izlase savu vienīgo zaudējumu Pasaules čempionātā ir piedzīvojusi pret Kazahstānas izlasi.


Abas izlases savā starpā Pasaules čempionātos ir tikušās 18 reizes. Pirmo reizi abas izlases savā starpā Pasaules čempionātos spēlēja 1991.gadā, kad Somijas izlase pārspēja Vācijas izlasi 6:0. Somijas izlase izcīnījusi 13 uzvaras, tikmēr Vācijas izlase vien četras uzvaras. Pēdējā Pasaules čempionātā 2019.gadā Vācijas izlase pārspēja Somijas izlasi 4:2. Rezultatīvākais spēlētājs Vācijas izlasē ar sešiem punktiem ir Markuss Nūbels, Somijas izlasē labākais ir bijušais Rīgas “Dinamo” aizsargs Tonijs Sunds ar trīs punktiem.