• Ernests Voļskis

Trīs Rietumu konferences līderes un sīvā Minskas “Dinamo”. Rīgas “Dinamo” nākamie pretinieki

Rīgas “Dinamo” jaunnedēļ uzsāks 2021.gadu ar četrām spēlēm mājās. Gaidāmajās dienās Rīgā viesos Rietumu konferences līderi Maskavas “Dinamo” un “CSKA”, Jaroslavļas “Lokomotiv” un Minskas “Dinamo”. Apskatīsim rīdzinieku pretiniekus tuvāk, apskatot to pozīciju Rietumu konferencē, rezultatīvākos spēlētājus un savstarpējās spēles šajā sezonā.


Maskavas “Dinamo”. 4.janvāris

Jau rīt Rīgā viesosies viena no Rietumu konferences līderēm šajā sezonā Maskavas “Dinamo”. Pašlaik Maskavas klubs ar 54. punktiem ieņem stabilu 4.vietu Rietumu konferencē, atpaliekot tik no līderēm “SKA”, “CSKA” un “Lokomotiv”.


Gluži kā pagājušajā sezonā komandas lielākā zvaigzne ir Čerepovecas hokeja audzēknis Vadims Šipačovs, kurš aizvada stabilu trešo sezonu pēc kārtas Maskavas “Dinamo” komandā. Pašlaik Šipačovs ir Kontinentālās Hokeja Līgas rezultatīvākais spēlētājs ar 48 punktiem. Visas līgas pieciniekā pēc rezultatīvākajiem spēlētājiem atrodas arī čehu leģionārs Dimitrijs Jaškins, kuram šī ir otrā sezona pēc kārtas Maskavas klubā. Jaškinam pašlaik 39 punkti. Aizsardzības līniju Maskavai veido divi leģionāri, kas pašlaik ir vieni no rezultatīvākajiem spēlētājiem līgā starp aizsargiem. Tie ir Juso Hietanens no Somijas un Mareks Čaikovskis no Slovākijas. Maskavas “Dinamo” pieredzējušais vārtsargs Aleksandrs Jerjomenko decembrī tika atzīts par labāko vārtsargu Kontinentālajā Hokeja Līgā, izcīnot uzvaras visās sešās spēlēs.


Rīgas “Dinamo” šosezon pret Maskavas “Dinamo” ir oficiāli aizvadījusi divas spēles, bet viena no spēlēm netika aizvadīta (covid-19 uzliesmojums Rīgas “Dinamo” komandā), kā rezultātā Kontinentālā Hokeja Līga piešķīra rīdziniekiem tehnisko zaudējumu. Otrajā spēlē Rīgas “Dinamo” piedzīvoja sāpīgu zaudējumu Maskavā ar rezultātu 1:6. Vienīgos vārtus Rīgas “Dinamo” labā guva Zeks Mičels.


Minskas “Dinamo”. 7.janvāris

Vēl tikko pēc ziemassvētkiem abas vienības tikās Minskas arēnā, kur rīdzinieki piekāpās papildlaikā. Minskas “Dinamo” pa šo laiku paspējusi aizvadīt divas spēles, kur abās piedzīvots zaudējums, pie tam viens no tiem pret Austrumu konferences pastarīti Ņižņekamskas “Neftehimik”. Pirms Rīgas spēles Minskai jāaizvada spēle pret Sanktpēterburgas “SKA”, un šķiet vien, ka Minska ieradīsies Rīgā ar trīs zaudējumiem pēc kārtas. Pašlaik Minska ar 45 punktiem atrodas 7.vietā Rietumu konferencē, tieši tikpat punkti ir Čerepovecas “Severstal” un Helsinku “Jokerit”.


Minskai līderi nav mainījušies kopš pēdējās tikšanās reizes, tie vēljoprojām ir leģionāri Raiens Spūners (31 punkts), Brendons Kozuns (28 punkti) un Šons Prinss (27 punkti). Jāpiemin vēl aizsargs Brenans Menēls (24 punkti), viņš pagājušajā tikšanās reizē rīdziniekiem iemeta divus vārtus.


Jaroslavļas “Lokomotiv”. 9.janvāris

Komanda, ko daudzi apskatnieki šosezon varētu nosaukt par melno zirdziņu cīņā uz Gagarina kausu. Komanda bez spēcīgiem uzvārdiem laukumā dominē vairākās spēlēs šosezon, parādot rezultātu gan uzbrukumā, gan aizsardzībā. Runājot par aizsardzību, ja skatāmies pēc mazāk ielaistajiem vārtiem, tad “Lokomotiv” ar 81 ielaistiem vārtiem ir pirmajā vietā šajā rādītajā Kontinentālā Hokeja Līgā. Pašlaik Jaroslavļas klubs ar 55 punktiem atrodas 3.vietā Rietumu konferencē.


Jaroslavļas “Lokomotiv” rezultatīvākie spēlētāji pašlaik ir pašu audzēkņi Deniss Aleksejevs un Jegors Korškovs (abiem pa 25 punktiem). Komandas stabils pamatvārtsargs ir kanādietis Edijs Paskāls, kurš šosezon jau ticis pie četrām sausajām spēlēm.


Rīgas “Dinamo” pret Jaroslavļas “Lokomotiv” šosezon jau tiksies trešo reizi. Pirmā tikšanās reize ir noteikti viena no labākajām rīdzinieku spēlēm šajā sezonā, mūsējie tajā spēlē atzina “Lokomotiv” pārākumu 2:3 pēcspēles metienos. Otrajā spēlē Jaroslavļā mūsējie piekāpās ar rezultātu 1:3. Visus trīs vārtus pret “Lokomotiv” šosezon ir guvuši krievu leģionāri.


Maskavas “CSKA”. 12.janvāris

Kārtējo sezonu pirmajā vietā Rietumu konferencē ir Maskavas “CSKA”, kuru Rīgas “Dinamo” komanda nav vinnējusi kopš 2013.gada oktobra. “CSKA” komanda ir viena no labākajām komandām līgā pēc gūtajiem vārtiem un ielaistajiem vārtiem, kas arī dod 1.vietu Rietumu konferencē ar 62 punktiem.


Maskavas “CSKA” rindās rezultatīvākais spēlētājs šosezon ir Novosibirskas hokeja audzēknis Konstantīns Okulovs ar 34 punktiem. Hokeja apskatnieki min, ka Okulovs sekos Kirila Kaprizova piemēram, un drīzumā pārcelsies uz Nacionālo Hokeja Līgu. Tāpat jāpiemin arī Maksims Šalunovs un Maksims Mamins, kas šosezon arī ir top Maskavas “CSKA” hokejisti. Pēdējās spēlēs “CSKA” par pamatvārtsargu kļuvis Aleksandrs Šarčenkovs, kurš izkonkurējis Zviedru vārtsargu Larsu Johansonu.


Rīgas “Dinamo” pret Maskavas “CSKA” šosezon vēl nav tikušās, protams ja neskaita vienu neaizvadītu spēli septembra beigās, kur “CSKA” komanda saņēma tehnisko uzvaru.