• Ernests Voļskis

Trīs no četriem playoff dueļiem Elvi florbola līgā sākas ar neizšķirtu

Šajās brīvdienās Elvi florbolā līgā tika dots starts katras sporta līgas saldajam ēdienam, proti izslēgšanas spēlēm. Interesanti, ka trīs no četriem dueļiem, pēc divām spēlēm beidzās neizšķirti, tai skaitā pats gaidītākais duelis izslēgšanas spēlēs Cēsu “Lekrings” pret “FBK Valmiera”. Plašāk par pirmajiem izslēgšanas spēļu rezultātiem tu atradīsi šeit.

Foto: Floorball.lv


Noteikti pats gaidītākais duelis šīs sezonas izslēgšanas spēlēs bija neierasti starp pirmo un astoto vietu. Šosezon regulārajā sezonā pirmajā vietā ierindojās cēsu “Lekrings” komanda ar 52 punktiem, bet toties 8.vietā ar 34 punktiem palika “FBK Valmiera” komanda. Šī dueļa pirmā spēle negaidīti par labu noslēdzās “FBK Valmiera” komandai ar rezultātu 7:5. “Lekrings” komandai šajā spēlē ātri izdevās iegūt divu vārtu pārsvaru, bet perioda turpinājumā “FBK Valmiera” komandai izdevās to izlīdzināt. Spēle ilgu laiku turējās roku rokā, bet trešā perioda vidū “FBK Valmiera” komanda guva trīs bezatbildes vārtus, kas arī biegās noveda pie uzvaras. Rezultatīvākais šajā mačā ar četriem punktiem bija “FBK Valmiera” komandas līderis Pāvels Semjonovs (1+3).


Noteikti daudz interesantāks bija šo komandu otrais mačs, kurā uzvaru guva mājinieki, “Lekrings” florbolisti. Pirmie divi spēles periodi neliecināja, ka cēsiniekiem varētu kas izdoties šajā mačā, jo rezultāts bija par labu “FBK Valmiera” komandai 3:0. Trešā perioda sākumā valmierieši vēl pamanījās panākt 4:0 un šķita, ka jau pēc pusstundas rezultāts sērijā būs 2:0. “Lekrings” komanda prata pārsteigt, 8.minūšu laikā tika iemesti četri vārti “FBK Valmiera” komandas vārtos, kas spēles trešajam periodam noslēgties 4:4. Spēles 10.minūtes papildlaikā aizritēja līdzvērtīgi, kas ļāva nonākt līdz pēcspēles metieniem šajā mačā. “Lekrings” komanda jau ar pirmo pēcspēles metienu pārspēja Valmiera vārtsargu Sandi Venevicu, precīzam esot Krišjānim Tiltiņam. Tā arī “FBK Valmiera” komanda neiemeta nevienu no pieciem bullīšiem, un sērija bija izlīdzināta 1:1. Jāuzsver otrajā spēlē abu vārtsargu spēle, Markusam Plūdumam 32 atvairīti metieni, bet Sandim Venevicam 30 atvairīti metieni.


Nākamās spēles no Valmieras, 6. un 8.martā.


Duelis starp čempionāta vienām no jaunākajām komandām – “Lielvārde/Fatpipe” un “Talsu/NSS krauzers”, sākās ar talsinieku uzvaru. Talsi spēlējot izbraukumā, spēja pārspēt Lielvārdes komandu pirmajā spēlē ar rezultātu 4:3 papildlaikā. Spēle ritēja līdzvērtīgi, visu spēles gaitu. Katrā periodā komandām izdevās gūt pa vieniem vārtiem, tā arī noslēdzoties trešajam periodam 3:3. Spēles uzvaras vārtus talsiniekiem guva Toms Bitmanis, pēc skaistas piespēles no Andreja Šķerberga.


Otrajā duelī pārliecinoša uzvara “Lielvārde/Fatpipe” komandai ar rezultātu 8:3. Četri punkti Jura Sanda Jēgera kontā, bet ar hat-trick šajā spēlē izcēlās Niks Blumfelds. Sērijā 1:1.


Nākamās spēles no Talsiem, 7. un 8.martā.


Vēl viena sērija, kas pēc pirmajām divām spēlēm noslēdzās ar neizšķirtu ir starp “Rubene” un “SK Pārgauja” komandām. Pirmajā spēlē uzvaras laurus plūca mājinieki “Rubene” ar rezultātu 8:5. Izcilu spēli mājinieku rindās rādija Ritvars Bērziņš, kurš tika pie pieciem punktiem (1+4), tāpat izcila spēle Dāvim Zēmelim, kuram četri punkti šajā spēlē (3+1).


Otrajā spēlē Stalbes Pārgauja revanšējās Rubenes komandai, spēlei noslēdzoties ar rezultātu 5:3. Noteikti galvenais uzvaras kaldinātājs “SK Pārgauja” komandai bija Olafs Zvīnis, kuram trīs vārtu guvumi šajā mačā. Jāpiebilst, ka “SK Pārgauja” komandas sastāvā spēlēja komandas treneris Ingus Laiviņš, kuram šī bija pirmā spēle šajā sezonā.


Nākamās spēles tiks aizvadītas Cēsīm, 7. un 8.martā.


Vienīgais duelis, kur kādai komandai izdevās gūt divas uzvaras, bija starp “LH/Oxdog Ulbroka” un “Kurši/Ekovalis” komandām. Jāsaka godīgi, abi dueļi izvērtās pavisam interesanti no Ulbrokas. Pirmajā spēlē Ulbrokas florbolisti svinēja uzvaru ar rezultātu 8:6, pat ja vēl trešā perioda sākumā Liepājnieki pēc diviem ātriem vārtu guvumiem atradās vadībā ar rezultātu 6:4. Ulbrokas komanda perioda turpinājumā guva četrus bezatbildes vārtus, kas ļāva svinēt uzvaru. Fantastiska spēle Rolanda Kovaļevska un Ata Blinda izpildījumā, abiem pa četriem punktiem. Liepājnieku rindās ar hat-trick izcēlās Toms Akmeņlauks.


Otrā spēle aizritēja vēl interesantāk, Toms Akmeņlauks trīs minūtes līdz spēles beigām izlīdzināja rezultātu – 4:4, bet minūti līdz spēles beigām uzvaru Ulbrokas komandai atnesa pieredzējušais Atis Blinds. Beigu rezultātu 6:4 par labu Ulbrokas komandai un sērijā 2:0. Jūtams, ka nākamās sērijas spēles Ulbrokas komandai nebūs tās vieglākās.


Nākamās spēles no Liepājas, 7. un 8.martā.


Par vietas saglabāšanu virslīgā pārāki pirmajās cīņās bija “Irlava/Avant” un “FK Ķekava” komandas. “Irlava/Avant” izcīnīja uzvaru pār Bauskas komandu ar rezultātu 7:5, bet tikmēr “FK Ķekava” sagrāva Ogres “Vilki” komandu ar rezultātu 15:3.