• Tomass Tabaks

Toms Breidijs paziņo par… spēlēs ''Buccaneers'' ?!?!

Karjeru nebeidz, vēl nē. Izrādās. Breidijs pēc 20 sezonām ar ''Patriots'', 6 tituliem, pirmo reizi iztestē brīvā aģenta ūdeņus.


Vismaz to zinājām nedaudz agrāk. Starp oriģinālajām ‘’Reeses’', ‘’Google’’, ‘'Pringles'' u.c. reklāmām parādījās arī NFL reklāma. Melnbaltā krāsā, tukšā Jaunanglijas ‘'Patriots'' mājvietā - ‘'Gillette Stadium’' - parādās, iespējams, visu laiku labākais saspēles vadītājs Toms Breidijs. Liekas, ka šis ir pienācis. Pēc sakāves pret Tenesijas Titans wildcard (1. izslēgšanu cīņu kārta) raundā, tika daudz mēļots, ka 42 gadus vecam Breidijam šī ir pēdējā sezona. Uz to domu veda arī reklāma. Breidijs iznāk no stadiona ģērbutvēm uz laukuma, ģērbts melnā kažokā. Monologā: ‘'Ir teiciens- visam labajam reiz jābeidzas. Tāpēc, priekš maniem komandas biedriem, priekš manas ģimenes un maniem faniem, jūs esat pelnījuši šo dzirdēt no manis. Pauze.’'Hulu'' (autora piezīme: Hulu ir plaši izmantota interneta televīzija ASV) nav tikai sporta tiešraides. Ņemot vērā scenāriju, ko viņi [kompānija] man iedeva, ‘'Hulu'' piedāvā arī tavus mīļākos kabeļtelevīzijas kanālus, visu laiku labākos seriālus un filmas un oriģinālfilmas. Tādēļ ir laiks teikt ‘’attā'' televīzijai, ko zinājām. Bet es- es nekur nedodos.’' Jā, varbūt tikko tulkojot sanāca neliela Hulu reklāma šeit pat ‘’PSG''.


Stāsts leģendārajai karjerai turpinās. Breidijs spēlēs vismaz vēl vienu sezonu NFL, ja pat ne vairākas un nemaz negrasās doties prom. Klausoties vairākus podkāstus ap janvāri, ar vien vairāk un vairāk bija pārliecības, ka Breidijs savā mūžīgajā klubā Patriots nepaliks. Tobrīd vēl komandas galvenais treneris Breds Beličeks arī nesniedza nekādus komentārus un nebija īsti skaidrs par tālāko nākotni- vai Patriots maz vēl ir ieinterisēta Breidijā. Apkārt virmoja ziņas, ka saspēles vadītājs varētu doties uz Losandželosas Chargers. Chargers vēlējas Breidiju, komandas īpašnieks vēlējās Breidiju, viņi izteica piedāvājumu Breidijam un Breidijs Loandželosā izskatās ticami. Vēl bija varianti par Čikāgas Bears, Dalasas Cowboys, taču šīm komandām algas griesti liedz kļūt par izteiktām favorītēm uz Breidīja iegūšanu. Taču Losandželosa no futbola viedokļa arī izskatījās simpātiski- labs, pieredzējis treneris Entonijs Linns, apkārt labi nokomplektēta komanda.


Vakar Twitter vietnē parādās ieraksts Toma Breidija profilā. Apstiprinās, ka Breidijs Patriots nepaliek. ‘'Maniem komandas biedriem, treneriem, vadībai, trenerim Beličekam, RKK (autora piezīme: RKK domāts kā Roberts Kenats Krafts- komandas īpašnieks), Kraftu ģimenei un visai organizācijai. Es gribu pateikt paldies jums par pagājušajiem 20 gadiem manā dzīvē, ikdienas atdošanos uzvarām un uzvaras kultūras veidošanai, kas būvēta uz labām vērtībām. Esmu pateicīgs par visu, ko man iemācījāt- mācījos no visiem. Jūs visi man esat ļāvuši man pilnveidot manu potenciālu līdz maksimumam, un tas ir viss, uz ko spēlētājs var cerēt. Viss, ko esam sasnieguši rada man prieku, un mācības, ko esmu ieguvis, ies ar mani līdz pašām beigām. Es nebūtu tāds, kāds esmu šobrīd, neveidojot saiknes, kuras esmu izveidojis ar jums. Esmu uzlabojis sevi it visā, ko esat devuši. Es loloju katru iespēju, kad biju kopā ar komandu, un es mīlu jūs visus par to. Mūsu komanda vienmēr ir bijusi labs standarts profesionālajā sportā un esmu pāarliecināts, ka tas tā turpināsies. Lai arī mana karjera futbolā norisināsies citviet, es esmu pateicīgs par visu, ko esam sasnieguši un esmu lepns par mūsu iespaidīgajiem KOMANDAS sasniegumiem. Es esmu bijis priviliģēts iepazīt katru no jums un veidot kopā atmiņas.’'


Foto: Will Vragovic/Getty Images

Foto: Will Vragovic/Getty Images


Nepilnas 2 studas vēlāk tiek ziņots, ka Toms paraksta līgumu ar Tampabejas Buccaneers… Manuprāt, ļoti negaidīti. Ziņots tiek, ka līgums parakstīts uz 2 gadiem, kas varētu būt vērts ap 30 milijoniem dolāru. lai arī negaidīti, ilgāk padomājot- perfekta vieta Breidijam, lai turpinātu karjeru. Tampā ir tas, ko Jaunanglija nespēja nodrošināt Tomam. Komandā ir, iespējams, talatīgākais melējo uzbrucēju duo ar Maiku Evansu un Krisu Gudvinu. Buccaneers pagāšajā sezonā bija 5. labāka komanda aizsardzībā un, pastiprinot savu komandu ar leģendāru saspēles vadītāju, varētu garantēt arī to, ka uzbrukums uzlabosies par visiem 100 procentiem. To, vai Breidijam ir vēl kas palicis, ko rādīt ir cits jautājums. Taču bez šaubām, kultūra Tampā būs pavisam citādāka. Pagaidām nedomāju, ka ir titula pretendente, taču stabila playoff komanda. Pēc tam- sazin kas var notrisināties izslēgšanas spēlēs.


Tas, vai Patriots tik tiešām neizteica Breidijam piedāvājumu, vēl paliek noslēpumā. Uz kuru pusi meklējot saspēles vadītāju Breds Beličeks izvēlēsies doties, arī, pagaidām ir sarežģīti spriest, zinot Beličeka taktikas. Beličeks var mēģināt atrast kādu saspēles vadītāju, kurš jau ir ar spēļu gājumu. Vēl ir variants, ticamāks variants, ir, ka iespēja tiks dota jaunajam Džeredam Stidhamam, kurš nākamsezon aizvadīs savu otro sezonu līgā.


_______


Dārgie lasītāji!


Esiet piesardzīgi šajā krīzes laikā! Rūpējieties par savu un apkārtējo drošību. Esiet stipri un imūni!


- T.