• Ernests Voļskis

Toms Akmeņlauks pārceļas uz "Kurši/Ekovalis” vienību

Viens no Elvi florbola līgas labākajiem florbolistiem Toms Akmeņlauks, kurš visu savu florbola karjeru ir spēlējis Lielvārdē, nolēmis mainīt komandu gaidāmajā sezonā un doties uz Liepājas “Kurši/Ekovalis” vienību. Akmeņlauks, kopumā Lielvārdes komandā pavadīja 10 sezonas. Par gaidāmo sezonu “Kurši/Ekovalis” komandā ar mums dalījās "Kurši/Ekovalis" komandas pārstāvis.

Toms Akmeņlauks. FOTO: Floorball.lv


Sarunā ar “Kurši/Ekovalis” komandu tā atklāja, ''Toms ir jauns un talantīgs spēlētājs ar izcilām snaipera dotībām. Mēs gribam ticēt, ka tieši Toms būs mūsu “puzles” iztrūkstošais un nepieciešamais gabaliņš, lai sasniegtu izvirzītos mērķus. Savā karjerā Toms ir sasniedzis daudzas virsotnes, kas profesionālam sportistam nereti liek meklēt jaunus izaicinājumus. Mūsu vīzijas ir līdzīgas un tieši tas palīdzēja mums atrast vienam otru.”


25 gadus jaunais florbolists Toms Akmeņlauks savas florbola gaitas sācis tieši Lielvārdes komandā. Sākot ar zēnu U14 komandu, beidzot ar titulu Elvi florbola līgā pērnajā sezonā. Akmeņlaukam pērnā sezona bija jau desmitā Lielvārdes komandā. Rezultatīvākā no tām bija 2013/2014. gada sezona, kad Akmeņlauks tika pie 100 punktiem sezonā (45+55), tajā sezonā paliekot ar “Lielvārde” komandu otrajā vietā. Kopumā Akmeņlauks ar “Lielvārde” komandu ir izcījijis 3 čempiontitulus (2012., 2016. un 2019. gadā). Kopumā Akmeņlauks Lielvārdes komandā ir aizvadījis 330 spēles, tiekot pie 772 punktiem (446+326).


Akmeņlauks ir spēlejis arī trijos Pasaules čempionātos (2012., 2016. un 2018. gadā), pārstāvot Latvijas izlasi 19 spēlēs un tiekot pie 12 punktiem (7+5). Kā arī Akmeņlauks ir pārstāvejis divas reizes Latvijas U19 izlasi Pasaules čempionātos (2011. un 2013. gadā).


Pirmo spēli gaidāmajā Elvi florbola līgas sezonā “Kurši/Ekovalis” aizvadīs 15. septembrī, tiekoties savā laukumā ar “Rubene” vienību.