• Ernests Voļskis

Tambijevs kļuvis par Novokuzņeckas “Metalurg” galveno treneri

Viens no biežāk minētajiem Rīgas “Dinamo” galvenā trenera amata kandidātiem Leonīds Tambijevs šodien apstiprināts par VHL komandas Novokuzņeckas “Metalurg” galveno treneri. Tambijevs pēdējās sezonas strādājis ar VHL vienībām Karaghandi “Saryarka” un Sanktpēterburgas “Dinamo”.

Leonīds Tambijevs. foto: https://www.ska.ru/en/


Tambijevs kā treneris darbu sāka Latvijas čempionātā, pie vienības “SK RĪGA 18”. Turpinājumā Tambijevs pārņēma Rīgas “Dinamo” jauniešu komandu “HK Rīga”, nostrādājot tur četras sezonas.

2014/2015.gada sezonā Tambijevs pirmo reizi kļuva par galveno treneri ārzemju klubam. Tas notika Kazahstānas pilsētā Karaghandi, kad sezonas vidū Tambijevs pārņēma vietējās VHL komandas “Saryarka” galvenā trenera stūri. Gadu vēlāk Tambijevs atgriezās Krievijas jaunatnes hokeja līgā “MHL” kļūstot par Sanktpēterburgas “MHK Dinamo”. Pēc labas sezonas ar jauniešiem Tambijevs nonāca VHL vienībā Sanktpēterburgas “Dinamo”. Aizpagājušās sezonas vidū Tambijevs nonāca atpakaļ Kazahstānas pilsētā Karaghandi.

Tambijevs ir divas reizes kļuvis par VHL čempionu kā galvenais treneris, tai pašā laikā atzīts par sezonas labāko treneri. 2018.gadā ar Sanktpēterburgas “Dinamo”, bet 2019.gadā ar Karaghandi “Saryarka” komandu.

Tambijevs bijis divas reizes Latvijas U20 izlases galvenais treneris un vienu reizi Latvijas U18 izlases galvenais treneris.

Tambijevam turpinās asistēt Andrejs Banada, kurš arī iepriekš strādājis tajos pašos klubos kur Tambijevs, tāpat arī Baltkrievu speciālists Aleksandrs Žuriks.

Novokuzņeckas “Metalurg” pagājušajā sezonā palika 9.vietā savā konferencē, tādejādi nesasniedzot izslēgšanas spēles.https://www.sport-express.ru