• Ernests Voļskis

“Talsu/NSS Krauzers”, “Rubene” un “Kurši/Ekovalis” nodrošina vietu izslēgšanas spēlēs

Šajā nedēļas nogalē tika aizvadītas pēdējās spēles Elvi florbola līgā pirms izšķirošās spēļu kārtas regulārajā sezonā. Pirms šīs nedēļas nogales bija skaidrs par četrām vienībām kas iekļuvušas izslēgšanas spēlēs. Šobrīd jau septiņas komandas ir nodrošinājušas vietu izslēgšanas spēlēs, pulciņam pievienojoties Talsu “NSS/Krauzers”, Kocēnu “Rubene” un Liepājas “Kurši/Ekovalis” vienībām. Par izšķirošo vienību astotniekā cīnīsies debitante “Irlava/Avant” un “FBK Valmiera”.

"Talsu/NSS Krauzers" komanda. Foto: floorball.lv


Talsiem divas svarīgas uzvaras

Pie divām svarīgām uzvarām šonedēļ izdevās tikt Talsu “NSS/Krauzers” vienībai, spēlējot pret tiešajiem konkurentiem. Pirmajā spēlē talsinieki pārspēja “Irlava/Avant” komandu ar rezultātu 6:4 izbraukumā. Par galvenajiem uzvaras kaldinātājiem šajā spēlē kļuva Talsu komandas līderi Artis Raitums un Toms Bitmanis.


Otrajā spēlē talsiniekiem pretī stājās cita Kurzemes komanda – “Kurši/Ekovalis” no Liepājas. Talsu komandai izdevās izcīnīt skaistu uzvaru pēcspēles metienos ar rezultātu 5:4. Talsiniekiem šajā spēlē nācās atspēlēties četras reizes, ceturtos vārtus gūstot pusminūti līdz spēles beigām. Par galveno varoni pēcspēles metienos kļuva Matīss Fogelis, realizējot pēdējo bullīti par labu Talsu komandai.


Talsi pirms pēdējās spēļu kārtas ar 38.punktiem dala 4.-6. vietu turnīra tabulā ar Kocēnu “Rubene” un Stalbes “Pārgauja”. Talsiem regulārās sezonas spēle jāizvada pret Kocēnu “Rubene”


“Rubene” pārsteidz cēsiniekus

Pie negaidīta panākuma šonedēļ izdevās tikt Kocēnu “Rubene” komandai kas spēlējot izbraukumā pārspēja šīs sezonas regulārā čempionāta uzvarētājus Cēsu “Lekrings” komandu ar rezultātu 7:2. Interesanti, ka Rubenes komanda meta tikai 13 reizes pa “Lekrings” vārtiem – 53.85% metienu realizācija. Par rezultatīvāko spēlētāju “Rubene” komandā šajā spēlē kļuva Ingars Matisons ar četriem punktiem (3+1). Par labāko gan atzina vārtsargu Robertu Trepšu, kuram 24 atvairīti metieni.


Otrajā spēlē Kocēnu vienība kārtīgi sagrāva Bauskas komandu ar rezultātu 14:0. Šajā spēlē rezultatīvākie ar četriem punktiem bija Arnijs Kuratņiks (2+2) un Dāvis Zēmelis (1+3). Bauskas komandai palikusi pēdējā cerība nākamnedēļ tikt pie uzvaras regulārajā sezonā, jātiekas ar Ogres “Vilki” vienību, kas tikusi pie divām uzvarām šosezon.


Jau rakstot par Talsiem minēju, ka Rubenes vienība šobrīd ir tikpat punktu cik Talsiem – 38, un pēdējā regulārās sezonas spēle jāizvada tieši pret Talsu komandu.


“Irlava/Avant” un “FBK Valmiera” cīņā par astotnieku

Tieši šīs divas vienības nākamajā nedēļā noskaidros, kura dosies uz izslēgšanas spēlēm. Grūti spriest kurai komandai vieglāks ceļš gaidāms. “Irlava/Avant” šonedēļ piedzīvoja divus zaudējumus – 4:6 pret Talsiem un 2:9 pret Ulbroku.


Palikusi viena spēle pret “Kurši/Ekovalis” vienību mājās. Pirmo tikšanās reizi Liepājā var nosaukt par šīs sezonas lielāko trilleri, 3.minūtes līdz spēles beigām toreiz irlavnieki panāca sev vadību 6:3, likās, ka uzvara rokās, bet nekā. Gandrīz pusotras minūtes laikā Liepājnieki iemeta trīs vārtus un izlīdzināja spēli un beigās vēl uzvarēja pēcspēles metienos 7:6.


Irlavniekiem uzvara šobrīd vēl nezinām ko varētu nozīmēt šajā spēlē, jo tiešajiem konkurentiem “FBK Valmiera” ir par diviem punktiem mazāk un viena spēle rezervē. Tieši tā, nākamās nedēļas trešdienā, plkst 20:00 vakarā Vidzemes Olimpiskajā centrā “FBK Valmiera” aizvadīs mājas spēli pret “SK Pārgauja” komandu. Uzvara šajā spēlē Valmieras komandai varētu nozīmēt daudz, bet tajā pašā laikā “SK Pārgauja” komandai šī spēle būtu svarīga, lai izslēgšanas spēles varētu sākt kā mājinieki. Jau minēju, ka valmieriešiem būs vēl viena spēle, sestdien mājās pret “Latvijas Hipotēka/Oxdog Ulbroka” komandu.


Jāpiemin, ka "FBK Valmiera" šonedēļ piedzīvoja sāpīgu zaudējumu izbraukumā pret "FK Ķekava" komandu ar rezultātu 2:3 papildlaikā.


Scenāriji var būt dažādi un interesanti, bet tikai vienai komandai būs iespēja spēlēt izslēgšanas spēlēs. tagad jau zināms, ka kādai no šīm vienībām pretī stāsies Cēsu “Lekrings” komanda.