• Ernests Voļskis

Stiprais karjeru turpinās Šveicē

Valmierā dzimušais florbolists Lauris Alvis Stiprais pēc piecām sezonām “FBK Valmiera” virslīgas komandā ir nolēmis savu karjeru turpināt Šveices čempionāta NLB vienībā “UHC Sarganserland”. Par gaidāmo sezonu Šveicē izteicās pats Stiprais.

Lauris Alvis Stiprais "FBK Valmiera" sastāvā. Foto: Floorball.lv


Ko sagaidāt no gaidāmās sezonas Šveicē?

- "Nākamo sezonu gaidu ar nepacietību, vēlos izbaudīt Šveices florbolu un parbaudīt savus spēkus Šveices NLB līgā. Nav noslēpums, ka mans mērķis nav spēlēt NLB līgā, vienmēr ir bijusi vēlme kļūt labākam un spēlēt augstākā līmenī, un šeit ir iespējas. No nākamās sezonas neko negaidu, sezona būs tik laba, cik daudz darba es ielikšu sevis attīstībai. Darīšu visu, lai sevi pierādītu NLB līgā un vēlāk, iespējams, saņemtu kādu piedāvājumu no NLA klubiem."


Kā izlēmi doties savus spēkus pārbaudīt uz Šveices florbolu?

- "Jau ilgi domāju un meklēju variantus, lai spēlētu ārzemēs. Man svarīgi bija tikt spēlēt kādā no spēcīgākajām florbola valstīm, tāpēc viena no iespējām bija tieši Šveice. Nebija nekas, kas mani atturētu doties pilnveidot sevi un pārbaudīt savus spēkus ārzemēs, tāpēc tagad esmu šeit."


Ko zināt par Šveices florbolu?

- "Šveicē florbols ir daudz agresīvāks un ātrāks. Tiesneši ļauj cīnīties un spēlēt agresīvāk. Spēlētāji ir fiziski spēcīgi un spēlē ātru florbolu. Tieši tās ir tās īpašības, ko vēlos sevī attīstīt un pilnveidot vairāk."


Par pavadīto laiku Valmieras komandā!

- "Valmiera, protams, vienmēr būs manas mājas un Valmieras florbola klubs - otrā ģimene. Jāsaka liels paldies Valmieras atbalstītājiem, kuri vienmēr deva papildus spēku un motivāciju cīnīties. Ar komandu ļoti daudz laika pavadijām kopā trenējoties un attīstot savas prasmes florbolā, viens otru atbalstījām un pilnveidojām. Ticu, ka Valmieras komanda spēj sasniegt augstus mērķus, tāpēc novēlu daudz grūtus treniņus un izturību Valmieras "večiem". Pateicoties komandas biedriem, Valmieras klubam un iespējām, ko klubs deva, esmu izaudzis par tādu florbolistu, kāds esmu. Par to arī esmu pateicīgs!"


Stiprais Valmieras florbola komandas sistēmā ir kopš 2011./2012. gada sezonas, kad sāka spēlēt ar “Valmiera BSS” U12 komandu Latvijas jaunatnes čempionātos. Bijis viens no labākajiem spēlētājiem U14 un U16 komandās, drīz vien Stiprais tika iesaukts Valmieras virslīgas komandā 2014./2015.gada sezonā. Stiprais savā debijas sezonā virslīgā aizvadīja 30 spēles, kurās izcēlās ar sešiem vārtiem (6+0). 2017./2018. gada sezonā, kas bija Stiprā ceturtā sezona virslīgā, tika izcīnītas sudraba medaļas ar “FBK Valmiera” komandu. Aizraujošā fināla cienīgā spēlē uz Arēna Rīgas seguma, tika piedzīvots zaudējums papildlaikā pret “Betsafe/Ulbroka” komandu 6:7. Pērnajā sezonā Stiprais “FBK Valmiera” komandas rindās aizvadīja 20 regulārā čempionāta un 7 izslēgšanas spēles, kurās atzīmējās 21 punktu (13+8). Kopumā Stiprais “FBK Valmiera” komandas rindās aizvadījis 152 spēles, kurās izcēlies ar 94 punktiem (73+21).


2017. gada maijā Stiprais pārstāvēja Latvijas U19 izlasi Pasaules čempionātā Zviedrijā, kur ar Latvijas U19 izlasi tika izcīnīta piketā vieta. Stiprais 4 spēlēs atzīmējās ar 4 punktiem (1+3).


“UHC Sarganserland” komanda pērnajā sezonā Šveices NLB čempionātā palika 10. vietā no 12 komandām, 22 spēlēs izcīnot 8 panākumus. Gaidāmajā sezonā “UHC Sarganserland” komanda pirmo spēli aizvadīs 14. septembrī, spēkojoties ar “Regazzi Verbano UH Gordola” komandu.