• Ernests Voļskis

Startēs sestā Čempionu līga hokejā

Šodien ar astoņām spēlēm tiks atklāta sestā “CHL” sezona, kur par galveno titulu cīnīsies 32 komandas, kas būs sadalītas astoņās grupās. Šogad komandas tiks pārstāvētas no 13 Eiropas valstīm. Šosezon čempionu līgā spēlēs arī trīs Latviešu hokejisti – Māris Bičevskis, Oskars Cibuļskis un Guntis Galviņš.

Pērnā gada čempioni "Frolunda HC" vienība. Foto: LGT.com


Čempionu hokeja līga startē kopš 2014./2015. gada sezonas, tā jau sešus gadus vairākas komandas no stiprākajām Eiropas hokeja līgām (izņemot KHL), krusto nūjas savā starpā. Iepriekšējos piecus gadus turnīrā ir triumfējušas komandas tikai no divām hokeja lielvalstīm Zviedrijas un Somijas. Četras reizes tas izdevies zviedru komandām, no tām trīs reizes “Frolunda HC” komandai. Vienreiz tas arī izdevies somu vienībai – “JYP”.


Šosezon Čempionu līgā startē kā katru gadu 32 komandas no 13 Eiropas valstīm – Austrijas, Baltkrievijas, Čehijas, Dānijas, Francijas, Lielbritānijas, Polijas, Norvēģijas, Somijas, Slovākijas, Šveices, Vācijas un Zviedrijas. Visvairāk komandu kā katru gadu būs no Zviedrijas (5), Šveices (5), Somijas (4) un Čehijas (4).


Par galvenajiem favorītiem noteikti var uzskatīt Zviedru un Somu komandas, bet nevajag aizmirst arī par citu valstu vienībām, jo pērnajā sezonā finālā spēlēja Vācijas vienība “Red bull”, bet līdz pusfinālam bija aizspēlējusies Austrijas vienība Zalcburgas “Red Bull”.


Šosezon Čehijas vienības pārstāvēs arī Latvijas izlases hokejisti, Māris Bičevskis un Oskars Cibuļskis no “Mountfield HC” komandas, kā arī latviešu aizsargs Guntis Galviņš no “Ocelari Trinec” komandas.


Šīs sezonas komandas. Foto: Twitter.comTurnīrs norisināsies no 29. augusta līdz 2020. gada februārim, kad uzzināsim, kas ir sestās Čempionu līgas čempioni.