• Ernests Voļskis

Spēles liktenis starp Ogres “Vilki" un “Kurši/Ekovalis” izšķiras trešajā periodā

Šodien Ogrē ar spēli starp Ogres “Vilki” un Liepājas “Kurši/Ekovalis” noslēdzās otrais aplis jaunajā Elvi florbola līgā. Līdz spēles otrajam periodam spēlē ritēja līdzvērtīgi, kas ļāva otrajam periodam noslēgties 4:4. Trešajā periodā Liepājnieki uzspieda spēli parādot raksturu un noslēdzot spēli sev pozitīvi 8:4. Pēc spēles komentārus sniedza spēles labākie spēlētāji, Edgars Rimarenko un Rinalds Osis.

Foto: Floorball.lv


1.Periods

Spēli aktīvāk iesāka Ogres vienība, bīstamus momentus jau spēles sākumā izdevās izveidot “Vilku” vienam no līderiem Markusam Januševskim, bet vārtos stabils bija Edgars Rimarenko. Spēles turpinājumā pirmo bīstamo momentu pie ogrēniešu vārtiem izdevās izveidot liepājnieku līderiem Tomam Akmeņlaukam, kas atdeva bīstamu piespēli Kasparam Klameram, kas tika atstāts viens ar “Vilku” vārtsargu Engelbergu, bet viss beidzās veiksmīgi Ogres vienībai. Pirmās spēles 10 minūtes abas vienības iepazina vienu otru, vērojot kā pretinieki spēlē aizsardzībā. Pirmais noraidījums šajā spēlē sekoja 11. minūtē, kad noteikumus parkāpa Ogres “Vilki” spēlētājs Mārtiņš Ansons par spēlēšanu ar augsti paceltu nūju. Pēc šī noraidījuma sekoja arī pirmais vārtu guvums, “Kurši/Ekovalis” jaunākais spēlētājs Ralfs Polis saņēma precīzu piespēli no Toma Akmeņlauka, kur atlika tik trāpīt tukšā vārtu stūrī – 1:0 “Kurši/Ekovalis” labā. Spēles turpinājumā pie laba momenta tika Ogres “Vilki” spēlētājs Zvirgzdiņš, bet precīzs vārtos kārtējo reizi bija Rimarenko. Pēc šī momenta, atkal sekoja noraidījums un otro reizi šajā spēlē uz noraidīto soliņu devās Ansons, šoreiz sitiens ar nūju. Spēlējot otro reizi vairākumā šajā mačā, Liepājnieki spēja to atkal izmantot, kas nozīmēja, ka rezultāts ir dubultots šajā spēlē, Akmeņaluks atrada otrajā malā Mihailu Kostuševu, kam atlika tik trāpīt tukšos vārtos, rezultātam kļūstot 2:0. Pirmā perioda beigās bīstamus momentus padevās izveidot Ogres “Vilki” vienībai, pie labiem metieniem tiekot Edgaram Birkenfeldam, Markusam Januševskim un šodienas debitantam Ogres “Vilku” komandā Edijam Hammeram. Pirmais periods bija noslēdzies par labu “Kurši/Ekovalis” vienībai – 2:0.


2.Periods

Otro periodu pozitīvi izdevās sākt Ogres “Vilki” vienībai, Hammeram uzmetot no sāna bumbiņa atleca vārtu priekšā, kur pirmais pie tās bija Markuss Januševskis, gūstot savai komandai pirmos vārtus šajā spēlē. Spēles turpinājumā Ogres vienība turpināja iet uz priekšu, izdarot vairākus bīstamus metienus uz “Kurši” vārtiem, līdz beidzot spēja izlīdzināt rezultātu šajā spēlē, spēles vidū, kad Heinrihs Siliņš iedodot precīzu piespēli uz vārtu priekšu Rihardam Zvirgzdiņam, kurš atstāts viens ar Rimarenko gulošu, Zvirgzdiņš izmantoja savu iespēju, pārmetot pāri Rimarenko un panākot 2:2 šajā spēlē. Spēles turpinājums atkal izvērtās pozitīvs Ogres “Vilki” vienībai, jo pirmo reizi šajā spēlē bija izdevies izvirzīties vadībā, precīzam esot “Vilku” rezultatīvākajam spēlētājam Elvijam Jankovskim, kas saņemot piespēli izspēlē no Markusa Januševska, panāca 3:2 šajā spēlē. Minūti vēlāk rezultāts tika izlīdzināts, tas izdevās vienam no “Kurši/Ekovalis” jaunākajam spēlētajam Sandim Lēvaldam, rezultāts uz tablo otrā perioda izskaņā rādīja 3:3. Otrā perioda beigas ievilkās, abās komandās spēlētāji apmainījās ar bīstamiem momentiem, sākumā pie diviem bīstamiem metieniem tika Ogres “Vilki” spēlētājs Hammers, bet turpinājumā divas reizes pa stabu trāpīja liepājnieks Ričards Dēvits. Otrā perioda pēdējā minūtē komandas vēl pamanījās apmainīties ar vārtu guvumiem, sākumā tas padevās Liepājniekiem, kad pēc Akmeņlauka uzmetiena, vārtu priekšā bija Kostusevs, kam atlika pielabot šo raidījumu, bet dažas sekundes vēlāk 4:4 panāca Elvijs Jankovskis, saņemot precīzu piespēli no Markusa Januševska, kurš atradās aizvārtē. Otro periodu bija uzvarējusi Ogre 4:2, bet kopējais rezultāts bija 4:4, kas nozīmēja aizraujošu spēles galotni.


3.Periods

Noslēdzošo spēles trešdaļu labāk padevās iesākt Ogres vienībai, jeb komandas jaunpienācējam Hammeram, kuram bija vairāki momenti izvirzīt savu komandu vadībā, tomēr vārtos labi darbojās liepājnieks Rimarenko. Trešā perioda vidū vadību atguva Liepājnieki, kad pēc Ričarda Dēvita piespēles, kas izgāja caur burzmu vārtu priekšā, vārtus guva Kaspars Klamers, kas pārspēja Engelbergu panākot 5:4 šajā spēlē. 5 minūtes līdz spēles beigām Ogres “Vilki” galvenais treneris Jurijs Fedulovs ņēma 30 sekunžu pārtraukumu, lai glābtu šo spēli, bet notika pretējais. Dažas sekundes pēc šī pārtraukuma Liepājnieki dubultoja pārsvaru, pēc kļūdas aizsardzības zonā viens pret Engelbergu izrāvās Dēvits, kura pirmo metienu atsita vārtsargs, bet ar otru jau vairs nebija spējīgs tikt galā, rezultāts 5 minūtes līdz spēles beigām bija kļuvis 6:4. Ogrēniešiem cerību aizķerties šajā mačā iedeva liepājnieks Edgars Freimanis, kurš nopelnīja noraidījumu rupji spēlējot pie laukuma apmales. “Vilki” ļoti labi kontrolēja bumbiņu spēlējot seši pret četri, izdarot bīstamus uzmetienus pa vārtiem, bet nepārspējams trešajā periodā palika Rimarenko. Freimanim nākot laukumā radās laba iespēja trīskāršot pārsvaru šajā spēlē, bet viņš tika traucēts, kas nozīmēja, ka uz Ogrēniešu vārtiem bija norādīts bullītis, kuru devās izpildīt Gints Siliņš. Uz šo bullīti Ogres vienība nomainīja vārtsargu, vārtos stājoties Pēterim Stepītim, kurš gan netika galā ar Siliņa meistarību, kas nozīmēja “Kurši/Ekovalis” septītos vārtus šajā spēlē. 40 sekundes līdz spēles beigām Liepājnieki nopelnīja vēl vienu noraidījumu, Ingars Jansons bija spiests doties uz noraidīto soliņu par nepareizu sitienu pretiniekam. Šajā mazākumā liepājnieki neko nezaudēja, tieši ieguva – Toms Akmeņlauks atrada brīvu Edgaru Freimani, kas izejot izgājienā pret tukšiem vārtiem brīvi meta pa zemi, panākot 8:4 šajā spēlē. Tas arī bija viss, “Kurši/Ekovalis” grūtā spēlē bija izcīnījusi savu otro uzvaru šajā sezonā, kamēr pie otrā zaudējuma tika Ogres “Vilki” vienība. Par labākajiem spēlētājiem spēlē tika atzīti “Kurši/Ekovalis” vārtsargs Edgars Rimarenko un Ogres “Vilki” kapteinis Rinalds Osis.


Pēcspēles komentāri


Edgars Rimarenko (“Kurši/Ekovalis”)

- Spēle bija diezgan smaga, kaut gan mēs bijām gaidījuši mazāku pretestību no “Vilku” vienības. Tomēr Ogre ir lieli malači, parādīja to, ka ar viņiem nav viegli spēlēt. Mums šīs dienas uzvara nāca tiešām ļoti smagi. Pirms spēles biju vērtējis Ogri vienu plauktiņu zemāk nekā iepriekšējās spēles pretinieci “Rubene”. Izrādās, ka Ogres vienība nemaz nav tik slikta komanda, kā to rādīja pagājušās sezonas rezultāti. Šo spēli tagad vajadzētu likt malā un domāt jau par nākamajām cīņām.


Rinalds Osis (Ogres “Vilki”)

- Iesākām spēli ļoti agresīvi un nebijām nobijušies, presingojām uzbrukumā uzreiz, neļāvām viņiem neko daudz veidot. Sākumā varbūt tie divi noraidījumi, kas arī iedeva viesiem pārsvaru, nedaudz mūs apsēdināja, bet jau vēlāk mēs varējām parādīt savu spēli un izlīdzināt. Spēles trešajā periodā mums nosēdās baterijas un pats arī jutos jau fiziski noguris. Divās maiņās ir spēlēt diezgan grūti, varbūt vajadzētu vairāk trešo maiņu iesaistīt spēlē, vai nu arī ir jāpieliek fiziskajā, vai arī tiešām ir jāliek trešā maiņa vairāk spēlēt. Pret nākamajiem mūsu pretiniekiem Kocēnu “Rubene” mums ir diezgan sīvas spēles bijušas pret viņiem, bet pagājušās sezonas pirmā spēle bija diezgan liels kritums, bet es ceru, ka mēs no tā esam atguvušies un varēsim parādīt citu spēli pret viņiem


Nākamā spēle “Kurši/Ekovalis” vienībai paredzēta 28. septembrī izbraukumā pret Stalbes “Pārgauja”, bet Ogres “Vilki” komandai tajā pašā datumā izbraukuma spēle Kocēnos pret vietējo “Rubene” komandu.


Otrās spēļu kārtas rezultāti:


“Ķekava” pret “Bauska” 6:3

“SK Pārgauja” pret “Talsu/NSS Krauzers” 7:3

“Latvijas Hipotēka/Oxdog” Ulbroka pret “Lekrings 5:8

“FBK Valmiera” pret “Lielvārde/Fatpipe” 9:8

“Irlava/Avant” pret “Rubene” 6:15

Ogres “Vilki pret “Kurši/Ekovalis” 4:8