• Tomass Tabaks

Spēles dāvanu vietā. Ieskats pirms NBA Ziemassvētku spēlēm.

Ziemassvētku spēles NBA ir, iespējams, vienas no nozīmīgākajām un skatītākajām spēlēm visā sezonā. Tiešā nozīmīguma ziņā īsti nekas svarīgs, jo tā ir tikai viena spēle no 82, bet šīs spēles ir liels atslēgas punkts garajā sezonā - līdzīgi kā, piemēram, NFL ir pateicības dienas spēles. Katru gadu, īsi pirms spēļu kalendāra izlaišanas, NBA paziņo 10 komandas (5 spēles), kuras aizvadīs spēles pirmajos Ziemassvētkos (pēc Latvijas laika- naktī uz otrajiem Ziemassvētkiem). Piedāvāju nelielu ieskatu par šī gada spēlēm. Priecīgus Ziemassvētkus!


in.nba.com


Toronto Raptors vs Bostonas Celtics. (ESPN)

19:00 pēc Latvijas laika.


Viennozīmīgi nesaku, ka šī spēle būs ļoti garlaicīga, taču tai varēja būt labs potenciāls kā TOP10 2019./20. gada sezonas spēlei, ja vien Toronto nebūtu tik ļoti novājināta ar savainojumiem. Jau šobrīt saprotams, ka spēlē nepiedalīsies, iespējams, līgas labākā jaunā zvaigzne Paskals Siakams cirkšņa savainojuma dēļ, kā arī Marks Gasols un Normens Povels šajā spēlē būs uzvalkos. Taču vēl ticu, ka šī spēle var būt labs iesākums 5 spēļu maratonam.


Toronto pierādīja, ka ir spējīga spēlēt spēlēt labi ar soliņā dziļāk esošajiem spēlētājiem- 5-1 pēc tam, kad Raptors piecu spēļu sērijā, pirms šīs uzvaru sērijas,

spēja vien iegūt 1 uzvaru un 4 zaudējumus. Turpretī, Toronto stāsies pretī Celtics, kas ir pārspējusi jebkādas iepriekšējas pirmssezonas prognozes un ar 20-7 šobrīd atrodas 2.vietā austrumos. Iespējams, Gordons Heivards atgriezīsies sastāvā uz Ziemassvētku spēli pēc neliela pēdas savainojuma. Džeisons Teitums šobrīd izskatās lieliski- iepriekšējā spēlē pret Hornets guva 39 punktus, kas ir karjeras rekords.


boston.com

Abas komandas jau ir tikušās šosezon vienu reizi- otrajā sezonas spēlē Celtics ar 112:106 uzvarēja Raptors Bostonā. Toronto nav vieglākā vieta kur spēlēt un ņemsim vērā, ka pagājušā gada čempioni ir 16-2 savās mājās. Pretaguments Toronto uzvarai varētu būt tāds, ka komanda ir, ka šī būs pēdējā spēle no četru spēļu sērijas sešās naktīs. Nogurums var būt kā faktors.Filadelfijas 76ers vs Milvoki Bucks. (ABC)

21:30 pēc Latvijas laika.


Lai arī uz papīra Sixers pret Bucks izskatās kā lieliska spēle pirms gulētiešanas, man šķiet, ka šī būs viena nesmuka spēle. Dominēs ļoti fizisks basketbols, aizsardzība (abas komandas ir TOP6 pēc aizsardzības reitinga līgā), un noteikti šī spēle būs ar salīdzinoši zemu rezultātu. Labā ziņa ir tā, ka visi galvenie spēlētāji piedalīsies šajā spēlē. Vienīgais spēlētājs, kas Filadelfijai gan varētu trūkt ir jaunais Matīs Taibuls, kurš ir svarīgs Filadelfijas rotācijā, jo komandā nav pietiekami daudz labu 3 punktu metēju.


Milvoki pēdējā 21 spēlē ir 20-1, vienīgo zaudējumu piedzīvojot pret Mavs, un līgas līdere punktu starpībā- Bucks vidēji ar +13.5 punktu starpību pabeidz savas uzvaras. Tā pat kā Raptors, arī 76ers ir liels spēks mājas spēles 15-2 uz šo brīdi, taču Bucks ne tikai ir labākā komanda līgā, bet arī ir labākā komada izbraukumā, pagaidām zaudējot tikai divas no 14 spēlēm, kas spēj pakurināt intrigu pirms spēles. Minēju, ka fizisks basketbols būs diezgan liela daļa no šīs spēles, jo spēlē dominēs Janis, Embīds un Bens Simmons.


Šajā sezonā komandas nav tikušās vēl, taču šī spēle var būt labs priekšskats potenciālajam austrumu konferences finālu sērijai, ņemot vērā, ka abas komandas vēl joprojām ir favorītes uz šo sēriju.


covers.com


Goldensteitas Warriors vs Hjūstonas Rockets. (ABC)

00:00 pēc Latvijas laika.


Arī spēle, kurai varēja būt lielāks potenciāls nekā uz šo brīdi tas ir izveidojies. Šīs komandas pēdējos gados divos gados mums deva izcilas playoff sērijas, un pat regulārās sezonas spēles starp šīm komandām ir must see TV.


Šobrīd, Warriors ir ar līgas otrākā sliktāko rekordu- 7 un 24 pēc 31 spēles. Saprotams, ka liels faktors ir Stefa un Kleja traumas un komanda ir pilna ar G-līgas spēlētājiem. Rockets šobrīd, pēdējās 4 spēles, ir uzņēmusi apgriezienus, un gan Hārdens, gan Vestbruks izskatās lieliski- katrs nav guvuši mazāk par 28 punktiem spēlē šajā 4 spēļu uzvaru sērijā. Lai arī šī spēla pagaidām izskatās vienā grozā Hjūstonai, Ziemassvētki ir brīnumu laiks. Vai tas būs hot take, ja es teikšu, ka Goldensteita varētu pat šo spēli uzvarēt? Jo pārsteigumi šajā līgā nav retums.


Troy Taormina-USA TODAY Sports

Taču, ja reāli skatāmies, ja jums ir plāns skatīties nākamo spēli, kuru apspriedīšu un vēlaties naktī sakrāt nepieciešamo stundu skaitu savam miegam, šīs varētu būt labas 3 stundas, ko izmantot šim mērķim. Vēl piebildīšu, ka komandas šosezon ir tikušās savā starpā un Hjūstona uzvarēja ar +15. Taču, ja notiek Ziemassvētku brīnums, šī spēle ir tuva un Goldensteita uzvar šo spēli..? Atstāšu izvēli jūsu rokās.Losandželosas Lakers vs Losandželosas Clippers. (ABC)

3:00 pēc Latvijas laika.


Ticiet man, šī spēle ir tā vērta, lai paliktu nomodā. Cīņa par Losandželosu- tā to vērtē lielie mediji un arī pamatoti. Abas komandas ir tiešās pretendentes, lai izietu no rietumiem, kad sāksies playoff cīņas. Abām komandām vajadzētu būt savos labākajos sastāvos, lai gan vēl ir nelielas neskadrības par Patrika Beverlija piedalīšanos, taču tās visdrīzāk ir nepamatotas. Šī noteikti būs maratona skatāmākā spēle vairāku iemeslu dēļ.


Viens- noteikti gan Lakers, gan Clippers ir īpaši motivētas šim Losandželoas duelim, otrs- abas komandas šobrīd ir ar nelielu zaudējumu vēsturi pēdējās spēles. Lakers ir zaudējuši 3 spēles pēc kārtas, pēc tam, kad komanda atkārtoja savu labāko sezonas sākumu ar 24-3. Clippers, tajā pašā laikā, ir 2-3 pēdējās 5 spēlēs un 8-8 kopumā izbraukumā (lai arī šī spēle skaitās izbrukuma spēle, abas komandas spēlē Staples centrā). Un, visbeidzot, trešais- būs interesanti pavērot, kā Lakers atbildēs pēc sezonas pirmās spēles zaudējuma Clippers. Savsterpējo spēļu iznākumi var būt vitāli svarīgi regulārās sezonas beigās, kad komandas tabulā būs sarindojušās blīvi un, iespējams, pat ar vienādiem rekordiem.


Manuprāt, šīs spēles intrigu pierāda arī vidējā biļetes cena- 1405$ vidēji par biļeti.


Harry How/Getty ImagesDenveras Nuggets vs Ņuorleānas Pelicans. (ESPN)

5:30 pēc Latvijas laika.


Jā, Nuggets pret Pelicans - kurš gan gribētu skatīties kaut ko tādu tik agri no rīta? Un vēl pie tam, pēc tam, kad labākā Ziemassvētku spēle jau ir noskatīta. Bet, ja godīgi, šī spēle ir nedaudz interesantāka nekā tas izskatās uz šo brīdi.


Lai arī Ņuorleāna nerāda to labāko basketbolu šobrīd (14. vieta konfernecē), komanda spēlē ļoti ātru basketbolu - ar ātrām pārejām uzbrukumā, kas palīdz argumentam, ka šī spēle tomēr nav sliktākā šajā spēļu maratonā. Un atkal Denvera ir 29. vietā līgā ātruma ziņā, kas izraisa jautājumu pirms spēles - kurš spēles stils varētu dominēt šajā spēlē?

Denvera būs pilnā sastāvā uz šo spēli, turpretī Ņuorleāna vēl gaida Zaionu atpakaļ laukumā, kas varētu notikt jaunā gada otrajā nedēļā, tā ziņo CBS Sports. Nuggets, pēc smagnēja sezonas sākuma, tagad ir karstākā komanda līgā, uz Ziemassvētku spēli ierodoties ar 7 uzvaru sēriju. Labs iemesls, lai skatītos Pelicans spēli šobrīd ir Brendons Ingrams. Viņam šī ir labākā sezona karjerā un Bendons izskatās tuvu tam spēlētājam, kuru bijām no viņa gaidījuši - šobrīd noteikti viens no progresējošākajiem spēlētājiem līgā.


Salīdzinājumam - ja lētākā biļete LAL pret LAC spēlē ir 283$, tad uz šo spēli lētākā biļete ir 19$. Atstāšu jums spriešanu.


Derick E. Hingle-USA TODAY Sports

_______


T.-