• Ernests Voļskis

Somija pēc uzvaras pār Itāliju kļūst par B. grupas līderi

Šodien B. grupas vakara spēlē tikās Somijas izlase ar pastarīti Itālijas izlasi. Somija ātri šajā spēlē spēja gūt vārtus, kas beigās atnesa uzvaru ar rezultātu 3:0. Divus vārtus Somijas izlases labā guva bijušais Rīgas “Dinamo” aizsargs Tonijs Sunds, savukārt sauso spēli Somijas izlases vārtos aizvadīja vārtsargs Hari Saterī.

Foto: IIHF.com


Somijas izlase rezultātu atklāja jau spēles 7.minūtē, kad ar vārtu guvumu izcēlās bijušais Rīgas “Dinamo” aizsargs Tonijs Sunds. Divas minūtes vēlāk Somijas izlase dubultoja spēles rezultātu, kad ar vārtu guvumu izcēlās Artū Rūtosalainens. Kopumā Somijas izlase pirmajā periodā pa itāļu vārtiem izpildīja 15 metienus.


Otrā perioda sākumā Itālijas izlase guva vārtus, bet pēc tiesneša lēmuma vārti netika ieskaitīti, kas nozīmē to, ka Itālijas izlasei jau otro spēli pēc kārtas netika ieskaitīts vārtu guvums. Otrā perioda vidū Somijas izlase panāca 3:0, ar otro vārtu guvumu šajā spēlē izceļoties Tonijam Sundam.


Spēle noslēdzās ar rezultātu 3:0, tādējādi Somijas izlase ar 11 punktiem ir jaunā līdere B. grupā, tādējādi apsteidzot Vācijas izlasi. Itālijas izlase otro spēli jau pēc kārtas nespēja gūt vārtus, jo iepriekšējā spēlē tika zaudēts Latvijas izlasei 0:3. Itālijas izlase ar 0 punktiem pēc četrām spēlēm ieņem pēdējo vietu B. grupā.


Nākamā spēle Somijas izlasei pēc divām dienām ar Vācijas izlasi, savukārt Itālijas izlase tiksies ar Kazahstānas izlasi.