• Ernests Voļskis

Somija minimāli pieveic Vāciju un iekļūst Pasaules čempionāta finālā

Šodien tika aizvadītas pusfināla spēles Pasaules čempionātā hokejā. Pirmajā pusfinālā spēlē pie uzvaras tika Kanādas izlase, tādējādi nodrošinot vietu finālā, savukārt vakara spēlē Somijas izlase pieveica Vācijas izlasi ar rezultātu 2:1. Somijas izlase abus vārtus guva pirmajā periodā. Par uzvaras vārtu autoru Somijas izlases sastāvā kļuva Hanne Bjornines. Rīt finālā tiksies Somijas un Kanādas izlases, savukārt par 3.vietu spēlēs ASV un Vācijas izlases.

Foto: IIHF.com


Somijas izlase B. grupu noslēdza 2.vietā ar 17 punktiem. Septiņās spēlēs Somijas izlase tika pie sešām uzvarām. Ceturtdaļfināla spēlē Somijas izlase pārspēja Čehijas izlasi ar minimālu rezultātu 1:0. Vācijas izlase B. grupu noslēdza tieši aiz Somijas izlases ar 12 punktiem, bet ceturtdaļfinālā Vācijas izlasei izdevās pārspēt Šveices izlasi ar rezultātu 3:2 pēcspēles metienos.


Vācijas izlase spēles 1.periodu iesāka aktīvāk nekā Somijas izlasi, izdarot vairākus metienus pa Jussi Olkinoras vārtiem. Spēles 12.minūtē Somijas izlase nopelnīja noraidījumu, kad noteikumus pārkāpa jaunais uzbrucējs Kims Nousilainens. Somijas izlase izturot mazākumu uzreiz devās pretuzbrukumā uz Vācijas vārtiem, kas beidzās sekmīgi, jo tika gūti vārti. Ar vārtu guvumu Somijas izlases rindās izcēlās Helsinku “Jokerit” uzbrucējs Īro Pakarainens. Pirmā perioda pēdējā minūtē Somijas izlase dubultoja pārsvaru, kad aci pret aci ar Vācijas izlases vārtsargu Matiasu Niderbeigeru nokļuva Hanne Bjorninens, tādējādi rezultātam kļūstot 2:0. Vācijas izlase pēc pirmā perioda bija ar lielāku pārsvaru, toties rezultāts rādīja pretējo.


Otrā perioda 9.minūtē par klupināšanu Vācijas izlasē noraidīts tika Jans Millers, bet divas minūtes vēlāk bijušais Rīgas “Dinamo” aizsargs Tonijs Sunds saņēma noraidījumu Somijas izlasei. Otrā perioda vidū Vācijas izlase atguva vienus vārtus, kad ar vārtu guvumu izcēlās Matiass Plahta ar skaistu metienu no zilās līnijas un panāca 1:2 uz tablo. Arī otrajā periodā turpinājās Vācijas izlases dominance metienos.


Noslēdzošajā periodā Vācijas izlase jau no pirmajām minūtēm izdarīja vairākus bīstamus metienus pa Somijas izlases vārtiem, bet ar tiem visiem galā tika Jussi Olkinora. Kopumā trešajā periodā pa Olkinoras vārtiem tika izdarīti deviņi metieni. Spēles pēdējās divas minūtes Vācijas izlase pavadīja spēlējot ar tukšiem vārtiem līdz atskanēja tiesneša svilpe 17 sekundes līdz pamatlaika beigām. Abas izlases saņēma noraidījumus, vispirms Vācijas izlasei tika piešķirts noraidījums par bloķēšanu, savukārt pēc tam tiesnesim apskatoties atkārtojumu noraidījums tika piešķirts arī Somijas izlases aizsargam Atte Ohtamā par simulēšanu. Pēdējās spēles sekundes Vācijas izlase pavadīja spēlējot ar tukšiem vārtiem, tādējādi spēlējot pieci pret četri. Somijas izlases uzbrucējs Marko Antilla pārtvēra pēdējās sekundēs ripu un veiksmīgi izraidīja to ārā. Spēle noslēdzās ar Somijas izlases uzvaru 2:1.


Somijas izlase jau otro Pasaules čempionātu pēc kārtas finālā tiksies ar Kanādas izlasi. 2019.gada Pasaules čempionāta finālā Somijas izlase pārspēja Kanādas izlasi ar rezultātu 3:1. Vācijas izlase pēdējo reizi par 3.vietu spēlēja 2010.gada Pasaules čempionātā, kur tika piedzīvots Zviedrijas izlasei ar rezultātu 1:3. Rīt Vācijas izlase tiksies ar ASV izlasi.