• Ernests Voļskis

Slovāku uzbrucējs iespējams pievienosies Rīgas “Dinamo”

33 gadus vecais slovāku uzbrucējs Mareks Zagrapans pēc pieejamās informācijas eliteprospects visticamāk pievienosies Rīgas “Dinamo” komandai. Zagrapans pagājušo sezonu aizvadīja Slovākijas čempionāta vienībā “Poprad” kļūstot par komandas rezultatīvāko spēlētāju.

Mareks Zagrapans. Foto: http://www.netky.sk


Zagrapans savas hokejista gaitas sācis Čehijā nevis Slovākijā, spēlējot Zlīnas hokeja skolā. Aizvadot divas nepilnas sezonas Čehijas Ekstralīgā Zagrapans pārcēlās uz Ziemeļameriku.

Pēc vienas aizvadītas sezonas junioru līgā “QMJHL” Zagrapans tika draftēts Nacionālajā hokeja līgā. Ar augsto 13. numuru viņu izvēlējas Bufalo “Sabres” komanda. Augstākas kur Zagrapans tika Ziemeļamerikā bija Amerikas hokeja līga. Kopumā trīs sezonas. Rezultatīvākā viņam bija līdz šim pēdējā sezonas otrpus okeānam – Portlendas “Pirates” sastāvā viņš sakrāja 49 punktus.

2009.gadā Zagrapans atgriezās Eiropā, šoreiz pievienojoties Kontinentālās hokeja līgas vienībai Čerepovecas “Severstal”. Zagrapanam neizdevās noturēties vairāk par vienu sezonu Čerepovecā, tāpēc nācās doties uz citu vienību. Zagrapans nonāca Hantimanciskas “Ugra” komandā. Diemžēl arī Hantimanciska nebija īstā vieta Zagrapanam, jo jau pēc 18 spēlēm nācās atstāt komandu.

Zagrapans karjeras turpinājumā ir spēlējis Čehijā, Somija, Šveicē, Austrijā un dzimtenē Slovākijā. Pagājušajā sezonā Zagrapans kļuva par Popradas komandas rezultatīvāko spēlētāju, 55 spēlēs tiekot pie 44 punktiem.

Zagrapans pārstāvējis Slovākijas izlasi 2010.gada Pasaules čempionātā, bet 2011.gadā viņš kļuva par Čehijas čempionu ar Tršinecas “Ocelari” komandu.

Šobrīd Rīgas “Dinamo” komanda nav oficiāli parakstījusi līgumu ar nevienu leģionāru, tai vietā ir kaudze baumotu leģionāru.