• Ernests Voļskis

Slovākijai iespēja pārsteigt ASV un pēc deviņiem gadiem iekļūt pusfinālā

Šodien Pasaules čempionātā hokejā tiks aizvadītas ceturtdaļfinālā spēles. Vienā spēlēm tiksies ASV un Slovākijas izlases. ASV izlase B. Grupu noslēdza 1.vietā, savukārt Slovākijas izlase A. Grupu noslēdza 4.vietā. Spēles sākums no Arēnas “Rīga”, plkst. 16:15.

Foto: IIHF.comASV un Slovākijas izlases Pasaules čempionātos hokejā ir tikušās 12 reizes. ASV izlase ir tikusi pie sešiem panākumiem, savukārt Slovākijas izlase pie pieciem. Vienā Pasaules čempionātā abas izlases spēlējušas neizšķirti. Izlasēm šī būs otrā tikšanās reize ceturtdaļfinālos, jo 2000.gada Pasaules čempionātā Sanktpēterburgā Slovākijas izlase pārspēja ASV izlasi ceturtdaļfinālā 4:1. Abu izlašu spilgtākā spēle bija 2004.gadā, kad abas izlases spēlēja par 3.vietu. ASV izlase pārspēja Slovākijas izlasi ar rezultātu 1:0 pēcspēles metienos, tādējādi tiekot pie bronzas medaļām.


ASV izlase Pasaules čempionātu vēsturē ceturtdaļfinālu ir pārvarējusi 25 reizes. Pēdējā reize ASV izlasei bija 2018.gadā, kad izdevās pārspēt Čehijas izlasi 1/4 ar rezultātu 3:2. Slovākijas izlase ceturtdaļfinālā kopš 1996.gada ir spēlējusi 12 reizes, bet pārvarējusi tikai piecas reizes. Pēdējā reize, kad Slovākijas izlase spēlēja ceturtdaļfinālā bija 2013.gadā, toties pēdējā reize kad pārvarēja bija 2012.gadā, kad tika pārspēta Kanādas izlase ar rezultātu 4:3.


ASV izlase B. grupu noslēdza 1.vietā ar 18 punktiem, piedzīvojot tikai vienu zaudējumu pret Somijas izlasi grupas pirmajā spēlē. Slovākijas izlase A. Grupu noslēdza 4.vietā ar 12 punktiem un četrām uzvarām pret KOK, Lielbritāniju, Baltkrieviju un Dāniju.


Spēles uzvarētajai ceturtdaļfinālā būs jātiekas ar Šveices un Vācijas izlašu dueļa uzvarētāju. Spēles sākums no Arēnas “Rīga”, plkst. 16:15.