Savādā sezona: ''Liverpool'' tikpat uzvaras cik ''Arsenal'', ''United'' un ''Tottenham''... kopā

Anglijas Premjerlīga vienmēr ir bijusi slavena ar negaidītiem pavērsieniem, spraigām spēlēm līdz pat pēdējai sekundei, kā arī ar kādu pastarīti, kas pārspēj visas prognozes. Nekādu šaubu, ka ''Leicester City'' ir pati slavenākā šajā sakarā ar savu titulu 2016. gadā. Un šogad Lapsas atkal ir tabulas augšdaļā un sēž otrajā vietā aiz Eiropas čempiones ''Liverpool''. Tik veiksmīgi gan neiet kādreizējām superkomandām Mančestras ''United'', ''Tottenham'' un ''Arsenal''. Piesportagalda.com piedāvā Premjerlīgas sezonas pirmās trešdaļas apskatu.


Emocijas bija karstas pēc vēliem ''Liverpool'' uzvaras vārtiem. Foto - AMA/Getty Images


''Leicester City'' pārsteidza sporta pasauli, kad 2016. gadā izdarīja neticamo un triumfēja Premjerlīgā. Tā bija tobrīd mazpazīstamā kluba otrā sezona kopš atgriešanās valsts spēcīgākajā līgā. Tajās divās sezonās ''Leicester'' iztērēja apmēram 50 miljonus eiro. Salīdzinājumam – abi Mančestras klubi pa tām divām sezonās paspēja nopirkt pa diviem spēlētājiem, kas pārsniedza to summu.


Izskatās, ka šosezon ''Leicester'' cenšas pierādīt, ka slavenais triumfs nebija vienkārša sagadīšanās. Lesteras komanda šobrīd izskatās neapturama - pēdējās astoņās līgas spēlēs septiņi panākumi, ieskaitot pret ''Tottenham'' un ''Arsenal'', kā arī visu laiku pamatīgākā Premjerlīgas izbraukuma uzvara ar 9:0 pret ''Southampton''. Jāizceļ, ka vienīgais zaudējums šajā sērijā bija pret līderi ''Liverpool'', kas pēdējā minūtē nopelnīja ārkārtīgi diskutablu 11 metru soda sitienu.


Nav šaubu, ka katrs spēlētājs ''Leicester'' pamatsastāvā ir pelnījis uzslavas. Tomēr galvenie vārdi fanu mutēs ir angļu uzlecošā zvaigzne Džeimss Medisons un, protams, kluba leģenda Džeimijs Vārdijs. Kamēr Medisons aizvada savu otro sezonu Lesterā, 32 gadus vecais uzbrucējs bija viens no ''Leicester'' līderiem slavenajā 2016. gada sezonā. Šobrīd Vārdijs ar 12 vārtiem 13 spēlēs ir rezultatīvākais Premjerlīgā.

Ja runa ir par otro vietu, tad nedrīkst nepieminēt arī pirmo – ''Liverpool''. Jirgena Klopa vadītā komanda nav rādījusi sev ierasti pārliecinošo futbolu šajā sezonā. Septiņas no ''Liverpool'' 12 uzvarām bijušas tikai ar vienu vārtu pārsvaru – pērn pa visu sezonu liverpūliešiem bija tikai deviņi minimāli panākumi. Bet beigu beigās galvenie ir trīs punkti mača beigās, un ar to izcīnīšanu ''Liverpool'' ir klājies veiksmīgi. Šajā momentā Eiropas čempione atrodas ērtu astoņu punktu vadībā pār otro vietu Lesteru.


Tas raisa jautājumu – vai ''Liverpool'' beidzot uzvarēs Premjerlīgā? Lai arī fanu cerības ir augstākas kā jebkad, nedrīkst aizmirst par pagājušās sezonas neveiksmi – deviņās spēlēs janvārī un februārī ''Liverpool'' zaudēja deviņus punktus. Tieši ar tik daudz pietika, lai Mančestras ''City'' panāktu Liverpūles vienību un uzvarētu savu otro Premjerlīgas titulu pēc kārtas. Interesanti, ka Debesu zilie šobrīd ir tieši deviņus punktus aiz līderes.


Kamēr ''Liverpool'' un ''Leicester'' aizvada apbrīnojamas sezonas, trīs Anglijas milži - ''Tottenham Hotspur'', Mančestras ''United'' un ''Arsenal'' – atrodas vienā lielā murgā. ''Arsenal'' pavisam nesen - vakar 29. novembrī - atbrīvojās no galvenā trenera Unaja Emerī. Tas nepārsteidza teju nevienu, jo bijušais Parīzes ''Saint-Germain'' un ''Sevilla'' speciālists bija zaudējis gan fanu, gan spēlētāju atbalstu, un tas bija tikai laika jautājums, kad arī vadības pacietība būs pilna.


Arī ''Tottenham'' bija spiesta atlaist savu treneri šajā sezonā. Pērn komanda pārsteidza Eiropu un sasniedza savas vēstures lielāko panākumu – Čempionu līgas finālu. Tomēr tikai pēc nepilna pusgada Londonas vienībai nācās šķirties no ilggadējā galvenā trenera Maurisio Početino. Pietam diezgan neglīti – tikai dienu vēlāk ''Tottenham'' pieņēma jaunu speciālistu, kolorīto Žuzē Morinju.


Un tā ir radusies interesanta situācija. Tiek spekulēts, ka Mančestras ''United'', kurai pieder identiska statistika kā ''Tottenham'' – četras uzvaras un pieci neizšķirti 13 spēlēs – ir favorīte, lai iegūtu Početino. Ulē Gunnars Sulšērs nav spējis sasniegt vēlamos rezultātus šosezon, un par norvēģa atlaišanu fani un Anglijas mediji runā lielāko daļu sezonas.


Lai noslēgtu apskatu uz pozitīvas nots ir jānovērtē Šefildas ''United'' sniegums. Premjerlīgas jaunpienācēja ir pārsteigusi līgu ar savu ārkārtīgi veiksmīgo pretuzbrūkošā stila futbolu. Tā šobrīd atrodas sestajā vietā, tikai viena punkta attālumā no piektās pozīcijas, kas automātiski garantē dalību Eiropas līgas grupu turnīrā. Šefildas komanda nav zaudējusi pēdējās sešās spēlēs, tajās spēlējot pret ''Arsenal'', ''Tottenham'' un Mančestras ''United''. Lai izceltu, cik pārsteidzoši tas ir – Šefildas ''United'' ir pārliecinoši mazvērtīgākā komanda Premjerlīgā. Četri(!) Anglijas otrās pēc spēka līgas ''Championship'' klubu sastāvi ir vērtīgāki.