• Ernests Voļskis

Salija debitē KHL, spēlējot pie Pekinas “Kunlun Red Star”

Šorīt debiju kontinentālajā hokeja līgā piedzīvoja 27 gadus jaunais latviešu hokejists Artūrs Salija, kurš savas hokejista gaitas sāka Rīgas Dinamo jauniešu komandā “HK Rīga”. Salija karjeras turpinājumā spēlējis VHL, Polijas, Slovākijas un Latvijas čempionātos. Šo sezonu Salija pavada VHL vienībā Pekinas “KRS-BSU”, bet šodien viņam bija iespēja debitēt KHL vienības Pekinas “Kunlun Red Star” sastāvā.

Artūrs Salija. Foto: http://www.vhlru.ru


Salija veselas trīs sezonas bija Rīgas “Dinamo” jauniešu komandas “HK Rīga” stabils otrās/trešās maiņas aizsargs, kopā pa trīs sezonām aizvadot 156 spēles un sakrājot 19 punktus. Salijam neizdevās iekļūt Rīgas “Dinamo” sastāvā, tāpēc viņš karjeru turpināja Latvijas čempionāta vienībā “Dinamo Juniors”.


Ātri vien Salija saprata, ka “Dinamo” nebūs viņa īstā vieta, tāpēc viņa tālākie ceļi aizveda uz Kazahstānu. Salija bija nokļuvis VHL vienībā Karagandas “Saryarka” kur pa divām sezonām aizvadīja nieka 3 spēles tikai, jo lielāko daļu nācās pavadīt fārmklubā, kas spēlēja Kazahstānas čempionātā Karagandas “Berkut”.


Pēc divām ne tik veiksmīgām sezonām Kazahstānā, Salija pārcēlās atpakaļ uz Latvijas čempionātu, šoreiz uz citu Rīgas vienību “Prizma”. Aizvadot tikai 8 spēles, kurās izcēlās ar četriem punktiem, Salija saprata, ka viņa spējās ir kas vairāk kā spēlēt Latvijas čempionātā, tāpēc nākamā viņa pietura bija Polijas čempionāts. Polijas čempionāts izrādījās pa nopietnu viņam, Salijam neizdevās noturēties komandā Sanokas “STS” un nācās atgriezties dzimtenē. Salija sezonu pabeidza “Kurbads” vienībā. Var teikt, ka Salijam šī bija grūtākā sezona, jo divas reizes nācās mainīt komandas.


Pēdējās trīs sezonas Salijam bijušas noteikti viss veiksmīgākās viņa hokeja karjerā, aizvadītas aizsarga izcilas sezonas Slovākijas čempionātā, trīs dažādos klubos. Sākumā “MHC Martin” – 12 punkti, pēc tam “HK Nove Zamky” – 23 punkti un pērnajā sezonā “HK Poprad” – 13 punkti.


Salija ar šiem sniegumiem atgriezās Krievijas čempionātā VHL, šoreiz Ķīnas vienībā Pekinas “Kunlun Red Star” fārmklubā Pekinas “KRS BSU”. Šosezon Salija aizvadījis pagaidām 14 spēles, kur izcēlies ar vienu piespēli, bet tas nebija šķērslis, lai viņš tiktu izsaukts uz KHL. Jāsaka, ka iemesls, kāpēc Salija tika izsaukts, laikam jau tas, ka “Red Star” vienība šķīrās ar Rīgai pazīstamo hokejistu Metjū Maioni no kura tika gaidīts lielāks pienesums.


Salija aizvadīja lielisku debiju KHL, spēlējot ceturtajā maiņā, laukumā pavadot vairāk pa septiņām minūtēm, kuru laikā izcēlās ar diviem spēka paņēmieniem un trīs bloķētiem metieniem. Tomēr viņa komandai negāja tik labi, tika piedzīvots zaudējums Mika Indraša pārstāvētai Maskavas “Dinamo” vienībai ar rezultātu 1:2.