• Valters Spirģis

Sīkstā Arizona ar skatu playoff virzienā

Tas var likties pārsteidzoši, taču komanda, kura bija vistraumatiskākā visā līgā un pirms gada sezonu noslēdza pēdējā vietā savā konferencē, bija tikai par mata tiesu līdz tikšanai izslēgšanas spēlēs aizvadītajā sezonā.


Jūlija sākums varbūt nav tas laiks, kad būtu jāizsaka kaut kādas prognozes vai jāskatās, ko katra komanda varētu iespēt nākamajā sezonā, galvenokārt tapēc, ka sastāvos vēl var ieviesties korekcijas un laika līdz sezonas sākumam ir diezgan daudz. Treniņnometnes un pārbaudes spēles var kaut ko pamainīt, taču Arizonas "Coyotes" komanda izskatās vairāk vai mazāk nokomplektēta gaidāmajai sezonai, un komandas algu griesti ir gandrīz sasniegti.

Foto: seattletimes.com

Pagājusī sezona Arizonai izdevās labāka, nekā varbūt tika cerēts pirms sezonas sākuma, taču droši vien palikusi tāda nelāga pēcgarša, jo beigu beigās līdz izslēgšanas spēlēm pietrūka vien četri punkti. Kā jau pie šāda iznākuma, arī Arizonas gadījumā nāk atmiņā nianses, kas patraucēja uzvarēt par dažām spēlēm vairāk.Lēns starts.

Arizona sezonu uzsāka ļoti lēni, vārtos savu labāko spēli nerādīja komandas pamatvārtsargs Anti Rānta, bet laukuma spēlētājiem bija lielas problēmas ar vārtu gūšanu. Trijās no pirmajām četrām spēlēm Koijoti nespēja gūt nevienus vārtus. Novembra izskaņā Koijoti bija guvuši vien 59 vārtus. Tas bija otrs zemākais rādītājs līgā.


Nestrādāja arī vairākums. Kad novembris bija pusē, vienā brīdī Arizonai bija vairāk gūto vārtu mazākumā, nekā vairākumā (10:9) un vairākuma realizācija - viena no švakākajām līgā - 15,6%.Traumas.

Nozīmīgs faktors Arizonas netikšanai playoffos bija arī tas, cik daudz spēlētāji sezonas laikā mocījās ar traumām. Pilnu sezonu (82 spēles) aizvadīja vien 2 spēlētāji. Komandas vadošais centrs Dereks Stepāns izlaida 10 spēles, tāpat kā Vinnijs Hinostroza un vairākuma mugurkauls Alekss Galčenjaks. Pirmās maiņas uzbrucējs Niks Šmalcs izlaida 42 spēles, kas ir vairāk kā puse sezonas. Precīzi pusi sezonas izlaida Mihaels Grābners, kas spēlē nozīmīgu lomu mazākumā. Ciest nācās arī dažiem pamatsastāva aizsargiem, kā arī noteikti jāpiemin, ka vārtsarga Anti Rāntas sezona traumas dēļ beidzās jau decembra sākumā.Viss nebija tik slikti.

Bija arī pāris pozitīvas, kā piemēram, Arizonas mazākums. 85,0% mazākuma neitralizācija - dalīti labākais rādītājs līgā ar Tampabeju un Kolumbusu. Tāpat, Koijotu gūtie 16 vārti mazākumā bija otrs augstākais rādītājs aiz Kalgarī "Flames".


Minētā Anti Rāntas trauma neizrādījās komandai tik ļoti letāla, jo izcili pirmā vārtsarga lomu pildīja komandas nomināli otrais numurs - kanādietis Dārsijs Kempers, kurš stājās vārtos 22 spēlēs pēc kārtas. 19. februāris bija pēdējā reize, kad vārtos spēli nesāka Dārsijs. Katru reizi pēc zaudējuma vai neveiksmīgākas spēles, Kempers nākamo spēli aizvadīja teju teicami. Kempera atvairīto metienu procents (92,5%) un vidēji ielaistie vārti spēlē (2,33) bija starp labākajiem rādītājiem visā līgā.


Starpsezona.

Skaļākais uzvārds, kas tika pieminēts Arizonas sakarā šajā starpsezonā - Fils Kesels. Pie amerikāņu punktu mašīnas Koijoti tika pateicoties maiņas darījumam, kurā uz Pitsburgu pārcēlās Alekss Galčenjaks. Kesels noteikti palīdzēs Arizonai ar vārtu gūšanu un spēli vairākumā, bet, kas vēl svarīgi, Fils nav izlaidis nevienu NHL spēli jau gandrīz 10 gadus. Tas noteikti ir svarīgi komandai, kura regulāri mokās ar traumām.


Nozīmīgs papildinājums ir arī centra uzbrucējs Karls Soderbergs, kurš pagājušo sezonu aizvadīja Kolorādo, atrodoties Neitana Makkinona ēnā. Soderbergam šī bija viena no karjeras labākajām sezonām gūto vārtu (23), nobloķēto metienu(67), kā arī izdarīto metienu (188) un spēka paņēmienu (99) ziņā. Iespējams, ka pēc tik solīdas sezonas Soderbergam varētu būt neliels kritums, bet viņš noteikti būs piemērots Arizonas otrā vai trešā centra lomai.


Jauno spēlētāju drafta pirmajā kārtā Arizona izvēlējās zviedru aizsargu Viktoru Soderstromu, kas nākotnē varētu spēlēt nozīmīgu lomu Arizonas aizsardzībā.


Izslēgšanas spēles vai vēl viena vilšanās?

Domāju, ka Arizonas fani nejūtās tā, it kā būtu pienācis pasaules gals (runājot par netikšanu playoffos šosezon). Protams, nelāgi, kad nedaudz pietrūkst, bet komanda šobrīd ir labā pozīcijā, lai ne tikai pacīnītos par tikšanu izslēgšanas spēlēs, bet arī saceltu tur troksni, ir visas iespējas aizķerties, ja sastāvs būs vesels un līderi rādīs cienīgu sniegumu, it īpaši uzbrukumā.