• Ernests Voļskis

“Rubene” pret “FBK Valmiera”. Elvi florbola līgas izslēgšanas spēles

Jau šonedēļ sāksies Latvijas florbola saldais ēdiens, kas ir saprotami Elvi florbola līgas izslēgšanas spēles. Neierasts formāts ceturtdaļfinālam, kā arī pusfināls un fināls divās dienās sagaidāms šosezon Elvi florbola līgas izslēgšanas spēlēs. Vienā no četriem 1/4 dueļiem tiksies Kocēnu “Rubene” un “FBK Valmiera” komandas. Fakti un statistika par abām komandām atrodama šajā rakstā.


Abas komandas regulārajā sezonā tikās kā ierasts divas reizes. Pirmā tikšanās reize bija marta beigās, kas bija tieši pirms dīkstāves Latvijas florbolā. Pirmajā spēlē Kocēnos “Rubene” pārspēja “FBK Valmiera” komandu ar rezultātu 8:7 pēcspēles metienos. Kopumā pēcspēļu metienu sērijā tika izpildīti 18 bullīši. Rezultatīvākais šajā spēlē ar četriem punktiem uzvarētāju rindās bija Matīss Celms (1+3). Otrajā spēlē Kocēnos uzvaru vēlreiz izcīnīja “Rubene” komanda ar rezultātu 7:6, pie tam vēlreiz pēc pamatlaika beigām. Šoreiz papildlaikā uzvaras vārtus kocēniešiem guva jaunais spēlētājs Jēkabs Keišs.


“FBK Valmiera” komanda līdz sezonas beigām cīnījās par 2.vietu tabulā, tomēr regulārās sezonas pēdējā spēlē nācās piekāpties tiešajiem konkurentiem “Apelsīns/Oxdog” Ulbroka komandai, kas deva 3.vietu līgas tabulā ar 45 punktiem. Savukārt Kocēnu “Rubene” regulāro sezonu noslēdza ar uzvaru pār Lielvārde “Fatpipe” komandu, kas sezonu ļāva noslēgt tabulas 6.vietā ar 36 punktiem.


Abas komandas Elvi florbola līgas izslēgšanas spēļu vēsturē ir tikušās vienu reizi. Pirmā reize bija tieši ceturtdaļfinālā 2016./2017.gada sezonā, kur “FBK Valmiera” veica atspēlēšanos sērijā no 1:3, un izšķirošajā septītajā spēlēt izcīnīt uzvaru, tādējādi kvalificējoties pusfinālam. “FBK Valmiera” to sezonu noslēdza 4.vietā.


Pirmā spēle starp abām komandām jau šovakar no Valmieras plkst. 20:15, tiešraidē Sportacentrs TV.