• Ernests Voļskis

Riga Floorball Cup čempioni – “Team Riga” un “Instant Graphics”

Šodien Ķīpsalā noslēdzās starptautiskais florbola turnīrs “Riga Floorball Cup”. No piektdienas līdz šodienai četrās apakšgrupās – vīriešu, sieviešu, zēnu U14 un zēnu U12 notika cīņa par “Riga Floorball Cup” galveno trofeju. Par atkārtotiem čempioniem vīriešu grupā kļuva “Team Riga”, bet sieviešu grupā triumfu atkārtoja “Instant Graphics” vienība.

Turnīra labākais uzbrucējs Ainārs Juškēvičs. Foto: Rigafloorballcup.com


“Team Riga” ceļš uz triumfu

Komanda, kuras sastāvu veidoja pieredzējuši Latvijas florbolisti, no kuriem liela daļa ir spēlējusi Latvijas izlasē Pasaules čempionātos, šogad devās aizstāvēt savu pērnās sezonas čempionu titulu. “Team Riga” turnīru sāka A grupā.


A grupā “Team Riga” atradās kopā ar tādām komandām kā – “Saulkalne”, somu vienību “Akka Allstars”, čehu vienību “Iloiset ketut” un “SK FONO”. Pirmajā dienā pārspējot “Saulkalne” vienību ar 6:0, “Akka Allstars” vienību ar 11:2 un “SK FONO” vienību ar 4:1, “Team Riga” atradās A grupas pirmajā vietā. Otrajā dienā “Team Riga” komandai bija atlikusi viena spēle grupā pret čehu vienību “Iloiset ketut”, bez nekādām problēmām čehi tika apspēlēti 9:2. Pēc grupas spēlēm rezultatīvākais spēlētājs “Team Riga” bija Aivis Hammers ar 14 punktiem.


Ņemot vērā faktu, ka “Team Riga” palika pirmajā vietā grupā, viņiem nevajadzēja spēlēt 1/16 finālā, jo automātiski bija iekļuvuši 1/8 finālā, kur viņus sagaidīja duelis ar “FBK SĀC” komandu. Pieredzes bagātā “Team Riga” komanda apspēlēja gados jaunos “FBK SĀC” jauniešus ar 8:1 un sasniedza 1/4 finālu. Tālāk pretī stājās somu vienība “LYN Innebandy”, kas diezgan saspringtā spēlē pēcspēles metienos tika pārspēta ar rezultātu 4:3, “Team Riga” labā pēdējo bullīti iemeta Pēteris Freimanis. Pusfinālā “Team Riga” sekoja duelis ar “Salibandy Masters” komandu, kuru veido jaunieši no dažādām Elvi florbola līgas vienībām. Atrodoties iedzinējos 1:3 otrā perioda sākumā, “Team Riga” prata izmantot momentus un beigās atspēlēties pret “Salibandy Masters” komandu un svinēja uzvaru šajā mačā 4:3. divas ar pusi minūtes līdz spēles beigām “Team Riga” spēlētājs Ainārs Juškēvičš guva divus vārtus, kas ļāva uzvarēt “Team Riga” komandai. “Team Riga” tādējādi bija iekļuvusi otro gadu pēc kārtas finālā, kur bija jāspēkojas ar “Oxdog Team” komandu.


Spēles rezultātu fināla spēlē atklāja “Oxdog Team”, precīzam esot Olafam Zvīnim. Četras minūtes vēlāk rezultāts jau tika izlīdzināts, Ainārs Juškēvičs panāca 1:1. Otrā perioda 4. minūtē pirmo reizi šajā mača izvirzījās vadība “Team Riga”, vārtus gūstot Pēterim Freimanim. Dažas minūtes vēlāk “Team Riga” dubultoja pārsvaru, panākot 3:1. Līdz nākamajiem vārtiem “Team Riga” atkal nebija jāgaida, 4 minūtes līdz spēles beigām Mārtiņš Brigmanis panāca 4:1 jau uz tablo. “Oxdog Team” izdevās rezultātu samazināt pa -2, Andris Rajeckis 34. minūtē panāca 2:4. minūti līdz spēles beigām “Oxdog Team” atguva vienus vārtus precīzam esot Atim Stepānam, panākot 3:4, bet tas arī bija viss, piecas sekundes līdz spēles beigām Ainārs Juškēvičs panāca 5:3 “Team Riga” labā, kas nozīmēja, ka otro gadu pēc kārtas “Riga floorball cup” turnīrā ir triumfējusi “Team Riga” komanda.


Rezultatīvākie spēlētāji “Team Riga” šajā turnīrā bija Aivis Hammers ar 16 punktiem (6+10), Mārtiņš Brigmanis ar 13 punktiem (10+3), Ēriks Akulovs ar 12 punktiem (7+5) un Ainārs Juškēvičs ar 13 punktiem (7+6).


Tikmēr spēlē par trešo vietu uzvaru izcīnīja Somijas vienība “Ezzelin Rappajat”, kas pārspēja “Salibandy masters” vienību spraigā spēlē ar rezultātu 4:3.


Turnīra simboliskajā izlasē vīriešu grupā, turnīra MVP ieguva somu vienības “Ezzelin Rappajat” spēlētājs Valte Karvonens, par labāko vārtsargu tika nosaukts viņa komandas biedrs Janne Rautokasi. Par labāko aizsargu tika atzīts “Oxdog Team” spēlētājs Juris Zilberts, bet labākā uzbrucēja titulu izpelnījās Ainārs Juškēvičs no “Team Riga”.

"Team Riga". Foto: Rigafloorballcup.com


“Instant Graphics” ceļš uz triumfu

Sieviešu grupā par čempionēm otro gadu pēc kārtas kļuva Latvijas vienība “Instant Graphics”, kuras sastāvu veido pieredzējušas Latvijas izlases florbolistes. “Instant Graphics” komanda turnīru sāka F grupā ar vēl četrām komandām.


F grupā bez “Instant Graphics” komandu, vēl atradās Ķekavas “Bulldogs”, krievu “Panthers”, zviedru “Falkenbergs IBK” un igauņu “Arenculle” vienības. Pirmajā dienā “Instant Graphics” komanda sāka ar uzvaru pret Ķekavas “Bulldogs” komandu ar rezultātu 3:0, bet otrajā spēlē nācās piekāpties ar tādu pašu rezultātu 0:3 zviedru vienībai “Falkenbergs IBK”. Otrajā dienā abās spēlēs tika izcīnītas pārliecinošas uzvaras ar 6:1 pret igauņu “Arenculle” un 10:0 pret krievu “Panthers”. Pēc grupu spēlēm “Instant Graphics” vienība atradās otrajā vietā F grupā. Šodien 1/4 finālā “Instant Graphics” vienībai atkal bija jāspēkojas ar Ķekavas “Bulldogs” komandu, un līdzvērtīgā cīņā tika izcīnīta uzvara ar rezultātu 3:1. Pusfinālā pretī nāca jau otra Ķekavas komanda “FK Ķekava”, atrodoties otrā perioda vidū iedzinējos ar 1:2, “Instant Graphics” komanda spēja gūt divus vārtus, pēdējos pusotru minūti līdz spēles beigām, kas ļāva uzvarēt pusfināla spēli ar 3:2 un iekļūt finālā.


Finālā “Instant Graphics” komandai. pretī stājās “Falkenbergs IBK” komanda, pret kuru grupas spēlē tika piedzīvots zaudējums ar rezultātu 0:2. Spēli aktīvāk sāka “Falkenbergs IBK” komanda, kas spēles 8. minūtē izvirzījās jau vadībā, precīzai esot komandas labākajai spēlētājai Evelīnai Johansonei. 5 minūtes vēlāk rezultāts tika izlīdzināts precīzai esot Elīzai Bērziņai. Pusminūti līdz spēles beigām uzvaru “Instant Graphics” komandai izrāva Santa Torstere, panākot 2:1 šajā spēlē, kas ļāva triumfēt otro gadu pēc kārtas dāmu konkurencē.


Rezultatīvākās spēlētājas “Instant Graphics” komandā šajā turnīrā bija Diāna Isjomina ar 9 punktiem (5+4), Santa Torstere ar 8 punktiem (7+1) un Lība Mikova ar 8 punktiem (4+4).


Tikmēr spēlē par trešo vietu uzvaru izcīnīja “FK Ķekava” komanda, kas pārspēja “LA Femme acro” komandu ar rezultātu 3:0.


Par sieviešu turnīra MVP tika atzīta “Falkenbergs IBK” uzbrucēja Evelīna Johansone. Par labāko turnīra vārtsardzi tika atzīta Selīna Branta no “Falkenbergs IBK” vienības. Par labāko aizsardzi turnīrā tika atzīta Samanta Bērziņa no “FK Ķekava” komandas, bet labākās uzbrucējas titulu izpelnījās Santa Torstere no “Instant Graphics” vienības.

"Instant Graphics" komanda. Foto: Rigafloorballcup.comZēnu U12 un U14 čempioni

Zēnu U12 vecuma grupā triumfēja Ulbrokas “FS Masters” komanda, kas fināla spēlē pārspēja “FBK SĀC” vienību ar rezultātu 7:2. Rezultatīvākie spēlētāji “FS Masters” komandā visa turnīra garumā bija Gustavs Marks Zariņš ar 16 punktiem (10+6) un Artūrs Stīpnieks ar 12 punktiem (9:3). Spēlē par trešo vietu uzvaru izcīnīja Ķekavas “Bulldogs” jaunie florbolisti, kas ar rezultātu 7:2 apspēlēja Ogres “Vilku” jaunos florbolistus.

U12 čempioni. Foto: Rigafloorballcup.com


Par čempioniem Zēnu U14 grupā kļuva Ogres “Vilki”, kas finālā pārspēja Ķekavas “Bulldogs” komandu ar rezultātu 8:4. Par rezultatīvākajiem spēlētājiem Ogres sastāvā šajā turnīrā kļuva Kārlis Stukāns ar 25 punktiem (16+9) un Edgars Gremze ar 20 punktiem (15+5). Spēlē par trešo vietu uzvaru izcīnīja igauņu vienība “Jogeva SK Tahe/Olivia 05”, kas sagrāva “FBK Rockets” jaunos florbolistus ar rezultātu 13:0.

U14 čempioni. Foto: Rigafloorballcup.comIzmantotie resursi: https://www.cuponline.se/games.aspx?cupID=32614