• Ernests Voļskis

“Riga FC” Kopenhāgenā sāk ar zaudējumu

Šodien izķirošo kvalifikācijas kārtu par cīņu Eiropas līgas finālturnīrā sāka “Riga FC” komanda tiekoties ar Dānijas stirprāko futbola klubu “FC Copenhagen”. Spēles pirmais puslaiks rādīja 1:1 ar cerību uz veiksmīgu spēles galotni, bet spēle beigās tika zaudēta 1:3. Par to, kas notika abos puslaikos un kāda ir mūsējo cerība tikt tālāk, meklē raksta turpinājumā.

Vladimirs Kamešs pēc gūtajiem vārtiem. Foto: https://www.facebook.com/rigafootballclub/Pirmais puslaiks

Spēli aktīvāk iesāka mājinieki, radot pirmo bīstamo momentu šajā spēlē jau 7.minūtē sitienu izpildot vienam no komandas līderiem Rasmusam Jensenam, bet ar to tika galā “FC Riga” vārtsargs Ozols. Dažas minūtes vēlāk noskanēja otrs trauksmes zvans pie Rīgas vārtiem, kad negaidītu sitienu izpildīja Kopenhāgenas komandas līderis Viktors Fišers, pēc šī sitiena sekoja stūra sitiens. Nākamais moments Kopenhāgenas komandai bija pozitīvs, pēc saņemtas precīzas piespēles “Riga FC” vārtsarga laukumā, komandas līderis Fišers ieejot kreisajā flangā no sāna raidīja bumbu vārtos panākot 1:0 mājinieku labā. Pirmais moments “FC Riga” komandai izdevās spēles 30.minūtē, kad brazīļu futbolists Brisola izdarīja sitienu no distances pa Kopenhāgenas vārtiem, bet šis sitiens diemžēl lidoja pāri vārtiem. Spēles turpinājumā uzbrukuma smailē atkal atradās Kopenhāgenas līderis Fišers, kad var teikt izgājienā pret Ozolu viņš sita pāri vārtiem, pie tam ļoti neprecīzi. Beidzot arī “FC Riga” sagaidīja savu momentu, kas beidzās ar vārtu guvumu. Vladislavs Kamešs panāca 1:1 spēles 42.minūtē. Pirmajā puslaikā sitienu skaitā dominēja pārliecinoši Kopenhāgenas komanda ar septiņiem sitieniem, bet Rīga pa to laiku bija izpildījusi vienu sitienu ar simtprocentīgu realizāciju.


Otrais Puslaiks

Līdzīgi kā pirmā puslaika ievadā, otrā puslaika sākumu dominēja Kopenhāgenas vienība. Pirmo momentu Kopenhāgena izveidoja 54.minūtē, kad diezgan bīstamu piespēli iespēlēja vārtu priekšā Fišeram, bet nekas nesanāca, jo pēdējā brīdī bumbu izsita Černomordijs ārā no laukuma. Spēles turpinājumā labs moments radās “Riga FC” Brazīļu leģionāram Brisolam, bet, sapinoties ar bumbu apspēlējot pretinieku spēlētājus, Brisola pie sitiena netika. 62.minūtē serbu leģionārs Paničš pārkāpa noteikumus mūsu soda laukumā, kas nozīmēja par 11 metru soda sitienu Kopenhāgenas labā, ko izdevās realizēt kiprietim Sotirioumam panākot 2:1 savas komandas labā. Nākamais moments Kopenhāgenai sekoja 78.minūtē, kad precīzu piespēli pašā vārtu priekšā saņēma otro vārtu autors Sotiriouss, bet moments beidzās ar ieslīdēšanu Ozolā un spēle uz brītiņu tika apturēta, jo tiesnešiem nācās pārbaudīt vai Ozolam viss kārtībā. Spēles beigās aktīvāki bija Rīdzinieki iespiežot mājiniekus viņu zonā un likās, ka rezultāts tūlīt tiks izlīdzināts, bet notika pretējais. Kompensācijas laiks otrajā puslaikā tika norādīts 3.minūtes un tieši pēdējai minūtei ritot Kopenhāgenas vienība dubultoja rezultātu panākot 3:1, precīzam esot 17 gadus jaunajam dānim Muhamedam Daramijam. Tā arī noslēdzās spēle – 3:1 uzvara Kopenhāgenai.


Spēles rezumē

“FC Riga” komandai šī bija grūta spēle, tomēr pretī stājās pretinieks ar lielu pieredzi Eiropas kausos, to arī varēja redzēt laukumā, 66 procentu bumbu kontrole par labu mājinekiem, sitieni vārtu rāmī trīs reizes vairāk nekā Rīgai. Var teikt, ka pēc pirmā puslaika daudzi noticēja, ka šajā spēlē var notikt brīnums, it īpaši pēc Kameša skaistajiem vārtiem. Noteikti šajā spēlē visvairāk priecēja FC Riga vārtu vīrs Roberts Ozols, kurš tika galā ar septiņiem sitieniem, no kuriem liela daļa bija tiešām bīstami. Pretinieku komandā noteikti var izcelt tās līderi Viktoru Fišeru, kurš bija redzamākais spēlētājs abās komandās šīs dienas spēlē.

Atbildes spēle

Tieši pēc nedēļas (29.augusts), notiks atbildes spēle starp šīm vienībām Skonto Stadionā un labā ziņa ir tā, ka mums kā mājiniekiem der neizšķirts divu spēļu summā, piemēram ja uzvaram spēli 2:0, tad esam Eiropas līgas finālturnīrā. Sliktās ziņas vietā laikam šoreiz liktu lielu jautājumu zīmi, kas mūsējiem nedēļas laikā jāizdara, lai dominētu nākošo ceturtdien pret Kopenhāgenas vienību.