• Ernests Voļskis

Rezultatīvais Mende pārceļas uz spēcīgo “Ulbroka/Oxdog” komandu

Viens no labākajiem pērnās sezonas florbolistiem Latvijas čempionāta 1. līgā Mārtiņš Jānis Mende gaidāmajā sezonā no RTU “Rockets” komandas pārcelsies uz Elvi florbola līgas klubu “Ulbroka/Oxdog”, kas pērnajā Elvi florbola līgas sezonā izcīnīja otro vietu. Par atmiņām “Rockets’’ komandā un gaidāmo sezonu Ulbrokā, uz jautājumiem atbildēja pats Mende.

Mārtiņš Jānis Mende "Rockets" sastāvā. Foto: Floorball.lv


Ko sagaidāt no gaidāmās sezonas “Ulbroka/Oxdog” rindās?

- No nākamās sezonas sagaidu izaugsmi gan komandai, gan pašam sev un, protams, arī ļoti labus rezultātus.


Ko zināt par par “Ulbroka/Oxdog’’ komandu?

- Par “Ulbroka/Oxdog’’ zinu diezgan daudz, jo pārstāvot “RTU/Rockets” vienību virslīgā, nācās cīnīties ar Ulbroku gan regulārajā sezonā, gan izslēgšanas spēlēs, tādēļ šī komanda man nav nekas svešs.


Kā nāca piedāvājums no “Ulbroka/Oxdog” komandas?

- Piedāvājums pievienoties “Ulbroka/Oxdog” komandas sastāvam nāca no manas puses, jo vēlējos atsākt spēlēt virslīgā, apvienot to ar studijām un vairāk izaicināt pašam sevi.


Kas paliks atmiņā no “Rockets” komandas?

- Pavadītais laiks “Rockets” vienībā bija ļoti vērtīgs, jo viņu sistēmā spēlēju kopš 15 gadu vecuma. Šo gadu laikā ieguvu daudz – mācījos no treneriem un pieredzējušajiem komandas spēlētājiem, un ieguvu pārliecību par savām spējām. Esmu ļoti priecīgs un gandarīts par “Rockets” sistēmā pavadīto laiku.


Mende savu florbola karjeru sācis jauniešu komandā Rīgas “Lauvas”, pēc trīs sezonām pārceļoties jau uz “Rockets” komandu. Pēc vienas sezonas “Rockets” U16 un 2. līgas komandās, Mende tika iekļauts “Mogo-RTU/Rockets” virslīgas komandā 2015./16. gada sezonā. Nākamajā sezonā Mende jau kļuva par pamatspēlētāju, 23 spēlēs izceļoties ar 12 punktiem (7+5). 2017./2018.gada sezonā “Rockets” komanda no Elvi florbola līgas pārcēlās uz 1. līgu, un Mende šīs komandas sastāvā aizvadīja tikai 12 spēles, jo tālāk sekoja cits klubs. Sezonas vidū Mende atgriezās virslīgā, tikai šoreiz citas komandas krāsās – Ķekavas komandas krāsās. Nospēlējot 11 spēles “Ķekava” komandā Elvi florbola līgā un tiekot pie četrām piespēlēm, Mende nolēma atgriezties “Rockets” rindās. Pērnajā sezonā Mende savā florbola karjerā iekrāja vissvairāk punktu, 26 spēlēs Mende tika pie veseliem 59 punktiem (31+28), kļūstot par rezultatīvāko spēlētāju “Rockets” rindās un palīdzot komandai izcīnīt bronzas medaļas Latvijas čempionāta 1. līgā.


Gaidāmo sezonu Elvi florbola līgā “Ulbroka/Oxdog” uzsāks 14. septembrī, tiekoties atklāšānas mačā ar čempioniem “Lielvārde/Fatpipe’’.