• Ralfs Leimans

Regbija Pasaules kauss 2019 - Japānas uzvaras gājiens, Argentīnas fiasko un ceturtdaļfināli

Updated: Aug 25, 2020

Japānā notiekošajā Regbija Pasaules kausā ir aizvadīts grupu turnīrs. Diemžēl trīs spēles turnīra beigās netika aizvadītas nepiemēroto laika apstākļu (taifūna) dēļ, taču kopumā turnīrs ir izvērties notikumiem bagāts un nav iztikts arī bez saviem pārsteigumiem, piemēram, grupu turnīra pēdējā spēlē mājinieki japāņi aizsūtīja mājās Stjuartu Hogu, Finu Raselu un Skotijas izlasi, bet urugvajieši spēja pabojāt Fidži izlases statistiku, uzvarot viņus turnīra ievadā. Izslēgšanas spēļu dalībnieki ir zināmi, un visi dueļi solās būt tiešām augstākās klases regbija mači ar augstu kvalitāti un spēles tempu.Kotaro Matsušima pret Stjuartu Hogu A grupas izšķirošajā spēlē. Foto: World Rugby


A grupa


Prognoze: Īrija, Skotija, Japāna, Samoa, Krievija


Iznākums: Japāna, Īrija, Skotija, Samoa, Krievija


Japānas regbisti Pasaules kausu ir iesākuši grandiozi. Uzvaras visās četrās spēlēs, ieskaitot pasaules Top 3 izlasi Īriju, ir devušas sarkanbaltajiem nepieciešamo pārliecības lādiņu, ko viņi centīsies izmantot ceturtdaļfinālā. Diemžēl Skotijas izlase šajā turnīrā neparādīja ne tuvu savu labāko sniegumu, taču tas nebija grūti uzminams. Skotijas izlases līderis Fins Rasels ir ļoti augstas klases saspēles vadītājs, taču viņam mazliet pietrūkst aukstasinības un konsistences izšķirošajās spēlēs, ko varējām redzēt spēlē pret japāņiem. Grupas lejasgalā pārsteigumi izpalika - Krievija zaudēja visās spēlēs un samoāņi spēja uzvarēt tikai krievu "lāčus".B grupa


Prognoze: DĀR, Jaunzēlande, Itālija, Kanāda, Namībija


Iznākums: Jaunzēlande, DĀR, Itālija, Namībija, Kanāda


Kaut arī dienvidāfrikāņi zaudēja savā turnīra pirmajā spēlē pret Jaunzēlandes ''All Blacks", es viņus tāpat vēljoprojām pieskaitu pie turnīra galvenajiem favorītiem. Spārna uzbrucējs Česlins Kolbe ir uzņēmis fantastisku formu, un viņa ātrums varētu būt liels faktors "antilopju" veiksmē turnīra turpinājumā. Jaunzēlandes izlase izskatījās ļoti pārliecinoši, un tā arī tagad ir galvenā favorīte uz Veba Elisa trofeju. Pastarīšu spēle starp Kanādu un Namībiju tika atcelta, kā rezultātā neviena komanda nevarēja izcīnīt uzvaru. Nenotika arī Itālijas un Jaunzēlandes mačs. Pat ja tas notiktu, nav pamata domāt, ka itāļi spētu atņemt punktus Jaunzēlandei un iespraukties izslēgšanas spēlēs.C grupa


Prognoze: Anglija, Argentīna, Francija, Tonga, ASV


Iznākums: Anglija, Francija, Argentīna, Tonga, ASV


"Nāves" grupas iznākums varbūt beigās nebija tik pārsteidzošs. Antuāns Duponts sekmēja Francijas izlases uzvaru pirmajā spēlē pret Argentīnu, kas arī izšķīra grupas likteni. Anglija parādīja savu pārākumu pār pārējām izlasēm, vienīgi nenotika spēle pret Franciju. Francūži turpinājumā gandrīz zaudēja Tongai, bet tomēr beigās nosargāja uzvaru un iesoļoja ceturtdaļfinālā. Argentīniešu sniegums turnīrā mazliet pievīla, jo parasti šie spēlētāji Pasaules kausu nospēlē ļoti produktīvi. Šoreiz trešā vieta grupā un vilšanās par nesasniegto ceturtdaļfinālu. Arī starp grupas pastarīšiem pārsteigumu nebija, Tongai izcīnot ceturto vietu, bet ASV paliekot pēdējām.D grupa


Prognoze: Velsa, Austrālija, Gruzija, Fidži, Urugvaja


Iznākums: Velsa, Austrālija, Fidži, Gruzija, Urugvaja.


Man personīgi šīs grupas spēles likās ļoti spraigas un interesantas. Velsa fināla cienīgā spēlē par pirmo vietu uzveica Austrāliju, Urugvaja sensacionāli uzvarēja spēcīgos fidžiāņus, kuri ilgu laiku turējās pretī Austrālijas spiedienam un pakutināja "Valabiju" fanu nervus, tomēr beigās atzīstot austrāliešu pārspēku. Mazliet pievīla blāvais Gruzijas izlases sniegums, izcīnot tikai vienu uzvaru pret Urugvaju, un pat Mamuka Gorgodze nespēja neko likt pretī plašajam un ātrajam Fidži spārnu uzbrukumam.


Tagad ir noskaidrojušies visi ceturtdaļfinālu pāri: Jaunzēlande pret Īriju, DĀR pret Japānu, Velsa pret Franciju un Anglija pret Austrāliju.

Jaunzēlande pret Īriju varētu būt arī turnīra finālspēle, taču šie divi spēki ir sadūrušies jau ceturtdaļfinālā. Gan grupu cīņa, gan malējie uzbrucēji Īrijai ir augstā līmenī - Džeikobs Stokdeils, Džonijs Sekstons, Tadgs Fūrlongs ir spēlētāji ar augstu individuālo meistarību, kuri vienatnē var izšķirt spēles likteni. Viss jau būtu ļoti patīkami, bet Jaunzēlandei tik augstas klases spēlētāji ir teju katrā pozīcijā. Īriem nevarēs palīdzēt spēcīgais centrs Bundī Akī. Laukumā tiksies pasaules labākie saspēles vadītāji - Bodens Barets un Džonijs Sekstons. Tā kā apkārt Baretam ir gandrīz perfekta komanda, šoreiz došu priekšroku "All Blacks".


DĀR pret Japānu noteikti ir visprincipiālākā spēle no visiem ceturtdaļfināliem. Japāņi ir uz viļņa (cerams, ka ne īstajā dzīvē, ņemot vērā pašreizējo situāciju ar taifūniem), uzvarot visās turnīra spēlēs. Kritusi ir gan Īrija, gan Skotija. Pirms četriem gadiem Anglijā grupu turnīra ietvaros japāņi sensacionāli spēja uzvarēt dienvidāfrikāņus, satricinot visu regbija pasauli un pierādot sevi kā vienu no visstraujāk augošajām regbija izlasēm mūsdienās. Izaugsme ir turpinājusies, un šai tikšanās reizei ir jau daudz lielāka likme - vieta pusfinālā. Domājams, ka "Antilopēm" motivācijas apspēlēt japāņus savās mājās netrūks, un tā kā DĀR izlase šajā turnīrā kotējas diezgan augstu, es nebrīnītos, ja japāņi saņemtu kārtīgu pērienu. Tomēr ir zināms, ka Japāna spēj apklusināt visus savus apšaubītājus, un ir iespējams jebkāds rezultāts. Dienas beigās DĀR talantam vajadzētu ievest viņus pusfinālā.


Anglija pret Austrāliju - divas ļoti talantīgas, taču tajā pat laikā arī nestabili spēlējošas izlases tiksies savā starpā vienā no ceturtdaļfināliem. Anglijas izlase gan šī turnīra laikā ir spēlējusi pārliecinoši, ko gan nevarētu teikt par viņu pretiniekiem no dienvidiem. Austrālieši joprojām spēlē mazliet haotiski, ko varēja redzēt gan spēles sākumā pret Fidži, gan visas spēles garumā pret Velsu. Ovens Farels noteikti būs angļu x-faktors šajā spēlē, un viņa darbības uzbrukumā pa lielam noteiks to, vai angļi spēs savākties šajā atbildīgajā spēlē un nosvērt svaru kausus sev par labu. Austrāliešiem tikmēr būs jācenšas apturēt angļu ofensīvu spēles sākumā. Ja tas tiks padarīts, viņiem ir labas iespējas uzvarēt šo spēli, taču viņu mežonīgais un haotiskais spēles stils var nākt viņiem gan par labu, gan par sliktu. Iespējams, ka "Valabiji" spēs paveikt šo darbu, bet es lielākas izredzes šajā spēlē uzvarēt noteikti dodu angļiem.


Velsas izlase ceturtdaļfinālā tiksies ar Franciju. "Les Bleus" ir neprognozējamākā regbija komanda pasaulē. Sešu Nāciju kausa spēlē pret Velsu pirmajā puslaikā redzējām, cik kvalitatīvi var spēlēt Francija... taču otrajā puslaikā redzējām arī to, cik nestabila ir šī komanda un uzvara no rokām tai izkrita momentā. Velsas izlase varētu būt turnīra pragmatiskākā komanda, un viņu spēles stils ar daudzajiem tvērieniem ir piemērots Francijas apturēšanai. Ja Antuāns Duponts un viņa atbalsta grupa iedarbinās uguns robu, Velsai mutē ūdens var sākt smelties ļoti pēkšņi. Taču visticamāk velsiešiem nebūs problēmu ar vēsas galvas paturēšanu un Francijas zvēra noturēšanu būrī.


Ja piepildīsies prognozes, šīs izslēgšanas spēles būs ļoti spraigas un visās no tām nav zināms konkrēts uzvarētājs, pretēji tam, kā tas ir bijis līdz šim. Sestdienas un svētdienas ievadā LTV7 ekrānā varēs vērot visas ceturtdaļfināla spēles. Par skaistu regbiju!