• Ernests Voļskis

Ragovskis pārceļas uz Somijas Superlīgu

Jau par trešo pāreju šajā vasarā uz Somijas čempionātu kļuva 19 gadus jaunā talsinieka Jāņa Ragovska pāreja uz Somijas superlīgas (Salibandyliiga) komandu LaSB. Par gaidāmo sezonu Somijas Superlīgā ar mums dalījās pats Ragovskis.

foto- floorball.lv


Kopumā Jānis Ragovskis pavadīja 4 sezonas Talsu vienības Virslīgas komandā aizvadot kopumā 101 spēli Elvi florbola līgā. Ragovskis spēlējis Talsu jauniešu komandās sākot ar vecumu U10, beidzot pērnajā sezonā ar U18 izcīnītu otro vietu. 2016/2017.gada sezonā Ragovskis ar Talsu NSS/Irlava komandu izcīnīja zelta medaļas junioru līgas čempionātā, kas ir līdz šim vienīgā junioru līgas sezona Latvijas čempionātā. Ragovskis ar 63 punktiem (40+23) bija komandas rezultatīvākais spēlētājs. Pieaugušo florbolā Ragovskis debitēja 2014/2015.gada sezonā spēlējot paralēli gan 1.līgas, gan 2.līgas Talsu komandās. Jau nākamajā sezonā 2015/2016 Ragovskis aizvadīja savu pirmo sezonu Elvi florbola līgā gūstot 33 vārtus 28 spēlēs, kopumā tiekot pie 48 punktiem. Ragovskis 4 sezonās Elvi florbola līgā ir ticis pie 167 punktiem (96+71). Pagājušajā sezonā Ragovskis ar Talsu vienību aizspēlējās līdz fināliem un pirmo reizi Talsu vienība spēlēja Arēna Rīga, spēlē par trešo vietu piekāpjoties Cēsu Lekrings komandai. Ragovskim 2018/2019.gada sezonā 29 spēlēs 49 punkti (25+24).


Ragovskis ir pārstāvējis Latvijas U19 izlasi divos Pasaules čempionātos 2017.gadā un 2019.gadā. Kopumā 8 spēlēs divos čempionātos tiekot pie 9 punktiem (5+4). Ragovskis aizvadīja lielisku 2018.gada Pasaules čempionāta kvalifikāciju ar pieaugušo Latvijas florbola izlasi Valmierā. Ragovskis ar 13 punktiem (6+7) bija rezultatīvākais spēlētājs Latvijas izlases rindās. Tādējādi viņš tika iekļauts Latvijas izlases sastāvā uz Pasaules čempionātu Prāgā, bet diemžēl savainojuma dēļ nācās izlaist Pasaules čempionātu florbolā.


Somijas superlīgas klubs LaSB pagājušajā sezonā superlīgā palika 11.vietā. Tieši uz līnijas starp klubiem, kas devās uz pārspēlēm par palikšanu Somijas Superlīgā. LaSB komandas sistēmā atrodas arī latviešu florbolists Ralfs Orste, kurš pagājušajā sezonā ar LaSB komandu izcīnīja pirmo vietu junioru vecuma grupā. Jānim Ragovskim pirmā spēle Somijas superlīgā paredzēta 21.septembrī pret Nokian KrP komandu, kurā spēlē Latvijas florbola izlases spēlētājs Morics Krūmiņš.


Par gaidāmo sezonu Somijas Superlīgā ar mums dalījās Ragovskis.


-Gaidāmā sezona būs pārbaudījums priekš manis, vai spēju spēlēt tādā līmenī. Domāju, ka kļūšu tikai labāks ar katru dienu trenējoties un spēlējot augstā kvalitātē.