• Ernests Voļskis

Rīgas “Dinamo” un frāze “Tuvākajās Dienās”

Šo zelta frāzi “tuvākajās dienās” ir dzirdējis nu jau ikviens Rīgas “Dinamo” fans. Interesanti, ka šī frāze jau skan no aprīļa sākuma, bet uzmanība tai tiešām ir sākta pievērta pēdējās dienās, jo tuvākās dienas ir pārvērtušās tuvākajos trīs mēnešos. Lai skaidrāk iezīmētos “Tuvākās Dienas” ir līdz Rīgas “Dinamo” tiks pie galvenā trenera, bet šodien vēl joprojām tāda nav.


Jau mēnesi pēc ārkārtas situācijas pacelšanas gaisā Latvijā, sākās runas, kurš 13. Kontinentālās hokeja līgas sezonā vadīs Rīgas “Dinamo” komandu? Sākumā par vienu no reāliem kandidātiem uzskatīja Leonīdu Tambijevu, kurš jau laicīgi pameta Vladivlastokas “Admiral” komandu, pēc tās izstāšanās no Kontinentālās hokeja līgas. Tad parādījās skandināva Hansa Valsona kandidatūra uz “Dinamo” trenera vietu, bet pēc kāda laika jau vairs netika piesaukta.

Aprīlī vietnē eliteprospects parādījās dažādi interesanti spēlētāju uzvārdi, pie baumotājiem spēlētājiem, bet līdz šodienai līgums nav noslēgts ar nevienu, jo taču rīdzinieku kontā nav naudas.

Atgriežoties pie trenera jautājuma jūnijā daudziem bija skaidrs, ka uz “Dinamo” trenera amatu kandidē divas personas – Pēteris Skudra un Vjačeslavs Kozlovs. Lielākas cerības tika liktas uz Skudru, ka tieši viņš būs nākamais Rīgas “Dinamo” treneris un tam vajadzētu tikt oficiāli paziņotam tuvākajās dienās. Pienāca jūnija vidus, un pēkšņi tika piesaukti jauni uzvārdi uz “Dinamo” trenera amatu – Boriss Mironovs, kurš iepriekš strādājis kā Ņižņekamskas “Neftehimik” trenera palīgs, kā arī pašmāju speciālists Valērijs Kuļibaba.

Nu visi mediji bija apjukuši, ķērās pie klausulēm un zvanījās Savickim, bet kāds vēl uz atklātu interviju aicināja Rīgas “Dinamo” ne-menedžeri Guntaru Pasti. Savickis 30.jūnija vakarā paziņo, ka uz “Dinamo” trenera amatu ir seši kandidāti, tas ir divas nedēļas pirms “Dinamo” treniņnometnes. Runājot par treniņnometni, oficiāli uz nākamo sezonu “Dinamo” ir pašlaik līgums ar pieciem hokejistiem.

Pēdējās dienās Savickis paziņojis, ka vēl redz jāgaida, jo naudas vēl nav kontā. Trenera nav, spēlētāju nav, bet kas tad dosies uz “Dinamo” treniņnometni jau pēc nedēļas jeb “tuvākajās dienās”.