• Ernests Voļskis

Rīgas “Dinamo” rindas papildina Mets Vaits

Rīgas “Dinamo” panākusi vienošanos ar amerikāņu uzbrucēju Metu Vaitu. Pagājušajā sezonā Vaits kļuva par Kontinentālās hokeja līgas kluba Ņižņekamskas “Neftehimik” rezultatīvāko spēlētāju. Vaits kļuvis par astoto leģionāru Rīgas “Dinamo” komandā.

Mets Vaits. Foto: https://admiralsroundtable.com


Karjeru Vaits sācis Nacionālās hokeja līgas kluba Losandželosas “Kings” jauniešu sistēmā, bet tālāk pārcēlies uz “USHL” komandu Omahas “Lancers”. Pēc trīs sezonām “Lancers” rindās Vaits pievienojies “NCAA”, spēlējot Nebraskas Universitātē.

Starp sezonām Ziemeļamerikā Vaits 2014/2015.gada sezonu sāka Alpu hokeja līgā, pārstāvot Slovēnijas galvaspilsētas klubu Ļubļanas “Olimpija”. Vaits gan atgriezās Ziemeļamerikā pussezonā un aizcīnījās līdz Amerikas hokeja līgai. Divas sezonas nospēlējot “AHL” vienībā Milvoki “Admirals”, Vaits pārcēlās uz Eiropu, netiekot Nešvilas “Predators” sastāvā.

2017.gadā viņš pievienojās Vācijas “DEL” hokeja līgas komandai Augsburgas “Panthers”. Divās pavadītajās sezonās Vaits kļuva par Augsburgas komandas līderi. Pirmajā sezonā 42 punkti, bet otrajā jau 49.

Pagājušo sezonu Vaits pavadīja Kontinentālajā hokeja līgā, spēlējot Ņižņekamskas “Neftehimik” komandā. Vaits ar 34 punktiem bija komandas rezultatīvākais spēlētājs.

Maija sākumā bija paradījušās baumas, ka Vaits pārcelsies atpakaļ uz “DEL” čempionātu, bet tomēr šī pāreja tika noliegta.