google.com, pub-5261844584789521, DIRECT, f08c47fec0942fa0 google.com, pub-5261844584789521, DIRECT, f08c47fec0942fa0
  • Ernests Voļskis

Rīgas “Dinamo” piedzīvo sāpīgu zaudējumu Podoļskā pret Kasparu Daugaviņu

Šovakar Rīgas “Dinamo” komanda noslēdza divu spēļu izbraukuma sēriju ar zaudējumu pret Podoļskas “Vitjaz” 1:4. Rīgas “Dinamo” otrā perioda sākumā pirmie izvirzījās vadībā, Mikam indrašim pielabojot Meta Vaita metienu, tomēr perioda turpinājumā tika zaudēti trīs bezatbildes vārti, kas var teikt salauza šos spēli. Rīdziniekiem šis bija trešais zaudējums pēc kārtas.

Šovakar rīdzinieku vārtos stājās Zeks Makintairs, kuram tā bija oficiāli pirmā pilnā spēle Kontinentālajā Hokeja Līgā. Kā otrais numurs uz rīdzinieku soliņa pēc ilgāka laika atgriezās krievu vārtsargs Iļja Proskurjakovs. Salīdzinājumā no iepriekšējās spēles “Dinamo” sastāvā nebija leģionāru Konstantīns Komāreks, Mets Marejs un Zeks Mičels, toties sastāvā bija atgriezies komandas kapteinis Lauris Dārziņš.

Spēle visai aktīvi sākās mūsējiem, ja salīdzinām ar iepriekšējo spēli pret “HK Soči”, kurā mūsējie piekāpās ar rezultātu 2:3. Jau spēles pirmajās minūtēs pie soda metiena tika mūsu amerikāņu leģionārs Mets Vaits, kurā diemžēl viņš nespēja pārspēt “Vitjaz” vārtsargu Iļju Ježovu. Spēle kopumā ritēja ļoti ātri, jo bieži vien abas komandas slidinājās piecas minūtes bez pauzēm. Perioda beigās Denisam Paršinam bija laba iespēja pretinieku vārtsargu, tomēr viņa raidījums lidoja pāri vārtiem. Kopumā pirmajā periodā abas vienības maz izpildīja raidījumus pa vārtiem (Rīgas “Dinamo” – 5, Podoļskas “Vitjaz“– 4).

Otrais periods pozitīvāk iesākās mūsējiem, jo pēc Ondreja Vitāšeka piespēles Mets Vaits meta pa vārtiem, kur vārtu priekšā veicīgākais bija mūsu uzbrucējs Miks Indrašis panākot 1:0 “Dinamo” labā. Uzreiz šis vārtu guvums netika ieskaitīts, jo tiesnesim radās uzskats, ka Vaits piespēli no Vitāšeka saņēmis ar rokas palīdzību. Rīdzinieki septiņas minūtes atradās vadībā, līdz aizturētā soda laikā Vitālijs Popovs otrajā malā skaisti atrada Daņilu Moisejevu, kuram tik atlika pielikt nūjas galu pie ripas, tādējādi pārspējot Makintairu, un panākot 1:1. 27.sekundes vēlāk “Vitjaz” jau izvirzījās vadībā, kad pēc Kaspara Daugaviņa uzvarēta iemetiena Jurijs Pautovs trieca ripu otro reizi Makintaira vārtos. Nākamajos spēles momentos gan “Vitjaz” tika pie skaitliskā vairākuma, par nūjas turēšanu noraidījumu mūsu rindās saņēma Mārtiņš Dzierkals. Šo vairākumu pusotras minūtes laikā spēja izmantot “Vitjaz” hokejisti, gūstot jau trešos bezatbildes vārtus šajā spēlē, pie otrā vārtu guvuma tiekot Moisejevam. Otrais periods noslēdzās par labu Podoļskas komandai 3:1.

Trešajā periodā bija jūtams, ka rīdziniekiem ir pa spēkam atspēlēties, jo tika raidīti daudz metienu pa Iļjas Ježova vārtiem. Jāuzsver Mets Vaits, kurš perioda vidū trāpīja pa pārliktni, tādējādi vēl netiekot pie saviem pirmajiem vārtiem “Dinamo” sastāvā. Vaits kopumā šajā spēlē izdarīja sešus metienus pa “Vitjaz” vārtiem. Rīgas “Dinamo” trešā perioda vidū tika pie pirmā skaitliskā vairākuma šajā spēlē, kurā pie vārtiem bija iespēja tikt komandas kapteinim Laurim Dārziņam, kā arī Metjū Maionem. “Vitjaz” pēdējos ceturtos vārtus iemeta jau tukšos, kad no savas laukuma puses savus otros vārtus šovakar guva jaunais krievu aizsargs Jurijs Pautovs. Podoļskas “Vitjaz” izcīnīja uzvaru šajā spēlē ar rezultātu 4:1, izcīnot savu otro uzvaru pēc kārtas.

Podoļskas “Vitjaz” komanda pēc šīs spēles saglabā 9.vietu Rietumu konferencē ar 32 punktiem, pieminot to, ka Helsinku “Jokerit” un Čerepovecas “Severstal” komandām ir tieši tikpat punktu. Rīgas “Dinamo” vēljoprojām ar 12 punktiem ieņem pēdējo vietu visā līgā.

Nākamo spēli rīdzinieki aizvadīs 3.decembrī mājās pret Čeļabinskas “Traktor”. Šīs spēles sākums paredzēts neierastā laikā priekš darba dienas plkst. 15:00.