• Ernests Voļskis

Rīgas “Dinamo” piedzīvo jau devīto zaudējumu pēc kārtas

Vakar Rīgas “Dinamo” komanda Kontinentālajā Hokeja Līgā piedzīvoja devīto zaudējumu pēc kārtas, piekāpjoties Nursultanas “Barys” komandai ar rezultātu 0:3. Vienu no trīs vārtiem “Barys” komandai iemeta bijušais Rīgas “Dinamo” uzbrucējs Linuss Videls. Mūsu vārtsargs Aleksandrs Lazušins atvairīja 27 metienus.

Foto: https://www.dinamoriga.lv/lv


Tieši tāpat kā iepriekšējās spēlēs visi rīdzinieku virknējumi tika samainīti. Pirmajā maiņā no iepriekšējās spēles bija palicis aizsargs Rīss Skārlets un uzbrucējs Deniss Paršins. Vakardienas spēlē pirmajai maiņai tika pievienoti Zaks Mičels un jaunais uzbrucējs Patriks Zabusovs. Vietu vārtos tāpat kā iepriekšējā spēlē pret “Avtomoblist” ieņēma Aleksandrs Lazušins.

Jau pirmajā periodā varēja redzēt, ka Nursultanas “Barys” ir cītīgi strādājuši pie video no iepriekšējās “Dinamo” spēles, jo metieni pa Aleksandra Lazušina vārtiem tika raidīti no izteiktiem nulles leņķiem. Kārtējā spēlē pēc kārtas noraidījumu nopelnīja mūsu kanādiešu leģionārs, Andrejs O’Braiens. Šis norādījums ļāva “Barys” komandai realizēt skaitlisko vairākumu, izceļoties bijušajam rīdzinieku līderim Linusam Videlam. Videls 2018./2019. gada sezonā bija rezultatīvākais Rīgas “Dinamo” hokejists ar 48 rezultativitātes punktiem. Pirmajā periodā kopumā “Barys” raidīja 19 metienus pa mūsu vārtiem.


Jau otrā perioda pirmajā minūtē Nursultanas komanda dubultoja pārsvaru, izceļoties viņu rezultatīvākajam spēlētājam šosezon Kērtisam Valkam. Jau pēc divām minūtēm mūsējie tika pie pirmā un vienīgā skaitliskā vairākuma šajā spēlē, bet tas diemžēl bija nesekmīgs, un vairākuma augstā realizācija krītas ar katru spēli, kā faktu minot, ka sastāvā nav divi vairākuma līderi Metjū Maione un Lauris Dārziņš. Minūti pēc šī vairākuma “Barys” komanda trīskāršoja rezultātu, panākot 3:0, ar vārtu guvumu izceļoties Metam Fratīnam, kurš pēc vienas sezonas pārtraukuma atgriezās šosezon “Barys” komandā. Otrajā periodā metienu mūsējiem bija vairāk (10:7), bet vārtu gūšanā iniciatīva palika mājiniekiem.

Trešajā periodā abas komandas pieturējās pie disciplinētas spēles un izteikta aizsardzības hokeja. Metienu skaits šajā periodā bija vien (6:4) par labu mūsējiem. Spēle noslēdzās ar rezultātu 3:0, kas mūsējiem jau bija devītais zaudējums pēc kārtas. Šosezon mūsējie 17 aizvadītajās spēlēs spējuši izcīnīt vien divas uzvaras.

"Spēlējām labi vienādos sastāvos, taču atkal pieļāvām kļūdas spēlē “četri pret pieciem”. Tad vairākumā ielaidām nevajadzīgus vārtus. Ļoti vāja momentu realizācija. Uzvarēt bez vārtu gūšanas nav iespējams." Tā spēli komentēja Rīgas “Dinamo” galvenā trenera pienākumu izpildītājs Dmitrijs Parhomenko

Nursultanas “Barys” komanda ar ar 20 punktiem pašlaik ieņem 10.vietu Austrumu konferencē, atrodoties viena punkta attālumā no labākā astotnieka. Rīgas “Dinamo” vēl joprojām ar 7 punktiem atrodas pēdējā vietā visā līgā.

Nākamo spēli mūsējie aizvadīs mājās, 7.novembrī tiekoties ar Ņižņekamskas “Neftehimik” komandu. Šī spēle bija plānota sezonas sākumā, bet tā tika pārcelta dēļ covid-19 uzliesmojuma “Netehimik” komandā.


Izmantotie resursi: https://www.dinamoriga.lv/lv