• Ernests Voļskis

Rīgas “Dinamo” papildlaikā pārspēj Kontinentālās Hokeja Līgas līderi Kazaņas “Ak Bars

Šovakar pie negaidītas uzvaras Kontinentālajā hokeja līgā tika Rīgas “Dinamo” komanda, kas viesos pārspēja līgas līderi Kazaņas “Ak Bars” 5:4 papildlaikā. 8.sekundes līdz papildlaika beigām guva kanādiešu uzbrucējs JC Lipons. “Ak Bars” hokejistiem šis bija otrais zaudējums pēdējās 15 spēlēs.

Foto: https://www.ak-bars.ru


Rīdzinieki šo spēli sāka aktīvi, jo jau ar pirmo metienu pa vārtiem izdevās pārspēt bijušo Rīgas “Dinamo” vārtsargu Timuru Biļalovu. Precīzs metiens trešo reizi šajā sezonā padevās Jānim Švanenbergam. 16 sekundes pēc vārtu guvuma kazaņieši izlīdzināja rezultātu, bet divas minūtes vēlāk jau viņiem izdevās izvirzīties vadībā. Rīgas “Dinamo” neapstājās un minūtes laikā izlīdzināja rezultātu, vārtu guvums Rīsam Skārletam. Četri vārti tika gūti četrās minūtēs, un jāpiemin, ka “Dinamo” bija izpildījusi vien divus metienus pa Biļalova vārtiem.


Otrais periods iezīmējās ar vairākiem noraidījumiem, kopumā tie bija septiņi no kuriem trīs pienācās “Dinamo”. Šajā periodā tika gūti tikai vieni vārti, kas izdevās “Ak Bars” hokejistiem, vārtus gūstot Artjomam Lukjanovam. Šajā periodā spēle bija izlīdzinājusies, neskatoties uz pirmo, kur dominance bija mājinieku pusē.


Trešajā periodā turpinājās līdzvērtīgais hokejs, kas sākumā spēlēja mums par labu. Vispirms pie sava trešā punkta šajā spēlē tika Rihards Bukarts, kurš izlīdzināja spēles rezultātus pēc fantastiskas Mārtiņa Dzierkala piespēles. 5.minu’yes līdz pamatlaika beigām rīdziniekiem izdevās otro reizi izvirzīties vadībā šajā spēlē, to paveica krievu leģionārs Genādijs Stoļarovs. Kazaņas “Ak Bars” metās izlīdzināt rezultātu, un tas viņiem izdevās ar otro piegājienu. Pirmos vārtus neieskaitīja, jo tika traucēts rīdzinieku vārtsargs Ivans Naļimovs, bet otrie gan bija tīrs vārtu guvums. Pamatlaiks noslēdzās 4:4.


Papildlaika sākumā noraidījumu par simulāciju nopelnīja rīdzinieku uzbrucējs Rihards Bukarts, kas nozīmēja, spēlēt trīs pret četri. Kazaņieši kopumā vairākumā izpildīja astoņus metienus pa Naļimova vārtiem. Pēdējās papildlaika sekundēs pēc neveiksmīga kazaņiešu uzbrukuma Metjū Maione ieraidīja ripu kazaņiešu zonā Mikam Indrašim, kurš ātri to atdeva JC Liponam, kuram tik pat ātri izdevās pārspēt Ādamu Reidbornu, kas vien nozīmēja to, ka Rīgas “Dinamo” ir pārspējusi Kontinentālās Hokeja Līgas pašreizējo līderi Kazaņas “Ak Bars” 5:4.


Šajā spēlē trīs rezultativitātes punktus nopelnīja kanādiešu aizsargs Rīss Skārlets, kā arī pašmāju uzbrucējs Rihards Bukarts. Šī Rīgas “Dinamo” bija astotā uzvara šosezon. Šī spēle noteikti pieskaitāma pie lielajām uzvarām Rīgas “Dinamo” vēsturē.