• Ernests Voļskis

Rīgas “Dinamo” netiek galā arī ar Vītoliņa un Znaroka vadīto Maskavas “Spartak”

Šovakar Rīgas “Dinamo” komanda piedzīvoja septīto zaudējumu pēc kārtas, piekāpjoties Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadītajai Maskavas “Spartak” ar rezultātu 1:2. Vienīgos vārtus rīdzinieku labā guva JC Lipons, kurš 3 minūtes līdz pamatlaika beigām pārspēja “Spartak” vārtsargu no aizvārtes.

Mārtiņš Dzierkals. Foto: https://www.dinamoriga.lv


Rīgas “Dinamo” atgriezās arēnā “Rīga” pēc divu spēļu izbraukumu sērijas Krievijā, kur gan pret “CSKA” un “Salavat Julajev” tika piedzīvoti zaudējumi spēles pagarinājumā. Maskavas “Spartak” šī vakara spēle visnotaļ bija svarīga, jo šobrīd notiek spraiga cīņa ar Kaspara Daugaviņa pārstāvēto Podoļskas “Vitjaz” par tikšanu labākajā astotniekā.


Jau spēles pirmajā minūtē mūsējie tika pie vairākuma iespējas, ko diemžēl neizdevās realizēt, neizveidojot nevienu bīstamu momentu pie Jūliusa Hudāčeka vārtiem. “Spartak” hokejisti atklāja spēles rezultātu 13.minūtē, kad ar fantastisku plaukstas metienu Jāni Vori pārspēja Anotolijs Ņikoncevs – 0:1. Pirmais metiens arī bija mazrezultatīvs metienos, vien seši pret pieci par labu rīdziniekiem.


Otrajā periodā rezultāts nemainījās, abas komandas nopelnīja tikai pa noraidījumiem, pie tam īsā laika posmā. Pēc 26 sekundēm Rīgas “Dinamo” vairākums beidzās, jo par klupināšanu noraidīts tika Mārtiņš Dzierkals, un spēle turpinājās 4 pret 4.


Trešā perioda 8.minūtē “Spartak” dubultoja pārsvaru, pēc fantastiskas Sergeja Širokova piespēles vārtus brīvus atrada 27 gadus jaunais Artjoms Fjodorovs panākot 2:0 par labu Maskavas vienībai. 3.minūtes līdz pamatlaika beigām rīdzinieki līdzīgi kā iepriekšējā spēlē sāka spiedienu uz “Spartak” vārtiem, kas arī vainagojās panākumiem, jo vienus vārtus izdevās atgūt. Precīzs metiens no aizvārtes padevās kanādiešu leģionāram JC Liponam, kuram tie jau bija astotie vārti šosezon. Rīgas “Dinamo” turpināja spiest līdz spēles beigām “Spartak” hokejistus, bet arī šoreiz bez panākumiem, un septītais zaudējums pēc kārtas.


Atgādinām, ka abu komandu pirmajā tikšanās reizē rīdziniekiem izdevās izcīnīt uzvaru Maskavā 5:2. Maskavas “Spartak” pēc šīs spēles ar 65 punktiem dala 8.-9. vietu Rietumu konferencē ar Podoļskas “Vitjaz”. Rīgas “Dinamo” ar 25 punktiem saglabā pēdējo vietu Rietumu konferencē, kā arī visā līgā. Nākamā spēle rīdziniekiem 9.februārī izbraukumā pret Boba Hārtlija vadīto Omskas “Avangard”.