• Kārlis Grundmanis

Rīgas ''Dinamo'' komanda jau praktiski nokomplektēta. Kas vēl jāpadara?


Foto: F64

Rīgas ''Dinamo'' ir paveikuši daudz darba ļoti īsā laika sprīdī, taču pēdējās nedēļas no ''Dinamo'' puses nāk klusums. Jāsaka gan, ka ''Dinamo'' brīvo aģentu tirgū paveikuši lielu daļu komandas komplektācijai nepieciešamā jau pašā brīvo aģentu tirgus atvēršanās sākumā. Sākumā apskatīsim, kas jau izdarīts - kādi spēlētāji savākti un kādu sniegumu no viņiem varam sagaidīt. Pēc tam jāskatās, ko vēl jāpaveic, un kādi ir visreālākie varianti spēlētājiem, kuri varētu pievienoties Rīgas ''Dinamo''.


Sāksim ar visvienkāršāko - vārtu drošību. Ankipāns jau teicis, ka no Kristera Gudļevska, kurš šobrīd ir vienīgais vārtsargs ar līgumu, tiek gaidīts progress. Es teiktu, ka ir tikai godīgi no Gudļevska gaidīt labāku sezonu, nekā iepriekšējo. Gudļevskim tā bija pirmā sezona pēc atgriešanās no Ziemeļamerikas un, lai gan sezonas sākums bija lielisks, Gudļevska sniegums vairākas reizes sezonas laikā noslīdēja ļoti zemu. Neskatoties uz to, Gudļevskis pabeidza sezonu ar 91,1% atvairīto metienu, kas nav lielisks rezultāts, taču nav arī slikts.


Ja Gudļevskis šosezon varēs labāk izvairīties no sērijām, kur viņa sniegums krītas ļoti zemu, viņš varētu kļūt par ''Dinamo'' pirmo vārtsargu. Tas, protams, atkarīgs no tā, kas būs viņa konkurents un, cik labi viņš nospēlēs.


Aizsardzība ir praktiski nokomplektēta. Iespējams, komandai varētu noderēt vēl viens aizsargs, taču vēl viena pamatsastāva aizsarga pievienošanās komandai ir maz ticama. Vienošanās praktiski panākta ar Neriju Ališausku, tāpēc es viņu jau skaitītu pie komandas sastāva. Kāds aizsargs rezervē gan vēl varētu pievienoties, tas varētu būt Dmitrijs Šuļeņins vai Krišjānis Rēdlihs. Lai gan eliteprospects.com rādīts, ka Šuļeņins ir parakstījis līgumu ar komandu, tas tomēr nav noticis, bet baumas, ka Krišjānis Rēdlihs varētu pievienoties komandai, parādījās maijā.


Par aizsardzības līderi šajā komandā būs jākļūst Uvim Balinskim, kurš aizvadīja ne pārāk spīdošu Pasaules Čempionātu. Iepriekšējā sezona nebija slikta, tomēr savainojumi patraucēja Balinskim ieskrieties un parādīt to, uz ko viņš tiešām spējīgs. Cerams, ka šī sezona Balinskim būs veiksmīgāka, ''Dinamo'' aizsardzības modellī viņš būs ļoti svarīgs.


Ļoti svarīgs būs arī Kristapa Sotnieka sniegums. Iepriekšējā sezonā, lai gan Sotnieka sniegumu nevarēja atzīt kā neapmierinošu, statistikā tas gluži neparādījās, Sotniekam nopelnot lietderības koeficientu -21. Sotnieks gan bloķēja lielu skaitu mentienu, un ir komandas balsts aizsardzībā un mazākumā. Ja Sotnieks visu sezonu varēs spēlēt vienā pārī ar ierasto partneri Balinski, tad arī viņa statistikai vajadzētu uzlaboties.


Melnais zirdziņš šogad būs Bens Māršals, kurš paņemts no Slovākijas hokeja līgas. Iespējams, Ankipāns viņā saredz Maioni, bet diezgan droši var teikt, ka Maiones statistika viņam nebūs, ja nu vienīgi, iespējams, lietderības koeficients. Neskatoties uz to, Māršals varētu būt labs papildinājums, ja viņu pareizi izmantos - iespēlēs situācijās uzbrukuma zonā un vairākuma vadošajās brigādēs, taču par to viņam viennozīmīgi būs jākonkurē ar Balinski.


Manuprāt, ir pienācis laiks, kad Kristaps Zīle varētu tikt iespēlēts top 4. Viņš ir pietiekami spējīgs šai lomai, to viņš parādīja sezonas beigu daļā, kad jau sāka saņemt lielāku laiku uz ledus. Ar Zīli par šo lomu būs jācīnās Kristoferam Berglundam. Es domāju, ka loģiskākais solis būtu šajā pozīcijā iespēlēt Zīli, taču laiks rādīs vai viņš būs labāks par Berglundu.


Nerijus Ališausks parādīja sevi kā spējīgu aizsargu jau pagājušās sezonas vidū. Kā top 4 aizsargs viņš gluži nav jāiespēlē, taču trešajā pārī viņš var būt ļoti noderīgs un, ja savainojumi būs problēma komandai, viņš var spēlēt arī top 4 lomā.


Uzbrukuma līderis komandā viennozīmīgi būs Lauris Dārziņš. Komandas kapteinis aizvadīja lielisku sezonu kopā ar Līnusu Videlu, kura komandā gan vairs nebūs. Vai Dārziņš šo sezonu varēs atkārtot, vai tomēr vecums Dārziņam sāks patraucēt - to sezona parādīs. To pašu var teikt par viņa ilggadējo maiņas biedru Miķeli Rēdlihu, kuram vecuma zobs jau nedaudz ir iegriezis. Neskatoties uz to, arī no Rēdliha tiks gaidīts līdera cienīgs sniegums.


Videla vietā nopirkti divi zviedru leģionāri - Dāvids Ulstrēms un Jākobs Berglunds. Ulstrēms sevi jau ir pierādījis augstā līmenī, tāpēc no viņa tiek gaidītas lielas lietas. To pašu gan nevar teikt par Berglundu, kurš aizvadījis tikai vienu augsta līmeņa sezonu Vācijā, gūstot 32 vātus, vislabākais rezultāts DEL. Cerams, ka Berglunds spēs pielāgoties KHL apstākļiem un gūt ''Dinamo'' komandas labā un palīdzēs komandai beidzot iekļūt izslēgšanas spēlēs.


Komandai pievienojies arī Kārters Eštons, kurš Ankipāna vadībā spēlējis arī ''Torpedo'' vienībā. Eštons ir liels uzbrucējs, kurš prot gūt vārtus, ko, cerams, viņš arī darīs ''Dinamo'', ņemot vērā, ka tā jau gadiem ir bijusi galvenā komandas problēma.


Komandā palikuši uzbrucēji Džeriņš, Meija, Ģēģeris un Marenis. Džeriņš aizvadīja savu labāku sezonu KHL, cerams, ka to viņš spēs atkārtot, kā arī turpināt savu spēli aizsardzībā, ņemot vērā, ka viņš ir viens no vadošajiem ''Dinamo'' uzbrucējiem šajā komponentā. Meija jau gadiem ir komandas balsts mazākumā, paredzams, ka arī šogad viņš to turpinās. Progress tiek gaidīts no jaunā Ģēģera, kuram jāsāk parādīt sevi top 9 lomā, ja viņam dos iespēju to darīt. No Mareņa arī tiek gaidīts progress kā 4. maiņas uzbrucēja un mazākuma spēlētāja.


Kas vēl jāpadara?


Uz doto brīdi, Ankipāns veic sarunas ar uzbrucēju Brendonu Makmilanu. Makmilans divās sezonās ''Dinamo'' parādījis labu sniegumu un, cerams, ka to turpinās arī nākamsezon.


Tāpat jāparaksta uzbrucējs Mārtiņš Dzierkals, kurš sezonas otrajā pusē sāka ļoti labi parādīt uz ko viņš patiešām ir spējīgs. Cerams, ka šogad Dzierkals pievienosies komandai jau no paša sākuma, lai nesanāk kā pagājušajā sezonā, kad bija jāieskrienas pussezonu.


Paredzams, ka tiks parakstīti arī vairāki latviešu spēlētāji sastāva dziļumam kā Pavlovs, Batņa, Lipsbergs, Razgals, Skvorcovs.


Komandai noderētu vēl viens top 9 malējais uzbrucējs, kas spējīgs gūt vārtus. No Latvijas spēlētājiem izvēle liela nav - vienīgais ko es redzētu šajā pozīcijā ir Edgars Kulda, bet tas ir maz ticams. Tas varētu būt vēl kāds leģionārs, tomēr visticamākais scenārijs ir, ka šī vieta būs jāaizpilda kādam no jaunajiem spēlētājiem.


Noderētu arī top 4 aizsargs, ideāls būtu Artūrs Kulda, tomēr šaubos, ka ''Dinamo'' izdosies viņu iegūt.


Visdrīzāk vārtsargs tiks ņemts kā rezervists Gudļevskim, līdzīgi kā savulaik ''Dinamo'' tika pie Jakuba Sedlačeka. Manuprāt, arī šosezon ir varianti vārtsargiem no Čehijas un citām Eiropas valstīm, taču visdrīzāk tas būs kāds ziemeļamerikānis, ņemts no Eiropas līgas. Ankipāns jau vienreiz apdedzinājās ar AHL leģionāriem Deniju Kristo un Džastinu Pītersu, tāpēc gaidāms, ka no turienes leģionāru nebūs. Visreālākie kandidāti uz vietu ''Dinamo'' vārtos, manuprāt, ir Dominiks Hrakovina, Džastins Pogge, Kevins Pulēns (Kevin Poulin), Tomi Karhunens. Noteikti negaidu kādu skaļu uzvārdu, kā, piemēram, Jonasu Enrūtu vai Joni Ortio, taču būtu ļoti patīkami pārsteigts, ja viens no viņiem spēlētu ''Dinamo''.


Vēl brīvie aģenti ir bijušie dinamieši Videls un Ščehura, bet ja ar Videlu vienoties nespēja, tad Ščehura vēl ir iespējams variants, jo iepriekšējo sezonu neaizvadīja spīdoši. Videls prasa milzīgas naudas summas, taču, ja neviens viņam tās nedos, skatoties uz to, ka viņa iepriekšējā sezona visdrīzāk ir neatkārtojama, tad vēl redzu minimālu iespēju, ka viņš varētu spēlēt ''Dinamo''.


Visiem ''Dinamo'' faniem noteikti arī patiks ''Pie Sporta Galda'' iecerētie video bloga segmenti pēc komandas spēlēm, tāpēc turpiniet skatīt mājaslapu ''Pie Sporta Galda'', kā arī sekot līdzi jaunumiem!