• Kārlis Grundmanis

Rīgas "Dinamo" fantastiski atspēlējas un izrauj uzvaru pret ''SKA"


Foto: dinamoriga.lv

Sočos notiekošajā pārbaudes turnīrā Rīgas ''Dinamo" vienreizējā mačā guva sešus vārtus un uzvarēja spēcīgo Sanktpēterburgas ''SKA'' komandu, izcīnot pirmo uzvaru turnīrā, ar rezultātu 6:5.


Spēles sākumā aktīvi spēlēja Džeriņš, Ģēģeris. Momentus veidoja abas komandas, taču pāsvarā tie bija no atlēkušajām ripām, pēc uzmetieniem no attāluma.


Pirmos vārtus ''Dinamo'' zaudēja pēc tam, kad Zīle laukuma stūrī pazaudēja ķiveri un devās mainīties, kas praktiski ''Dinamo'' komandu atstāja mazākumā. Gala rezultātā Bērziņš pazaudēja ripu stūrī, Lehtere meta pa vārtiem un viņa atlēkušo metienu pielaboja Zubarevs.


Perioda turpinājumā ''Dinamo'' izdevās sagriezt karuseli ''SKA'' zonā. Berglunds izdarīja metienu uz vārtiem, Naļimovs to atvairīja, bet ripa atlēca pie Balinska, kurš veiksmīgi trāpīja pa ripu un raidīja to vārtos.


Perioda turpinājumā spēle bija līdzīga, taču ''SKA'' pirms paša perioda beigām ieguva vairākumu un guva ''vārtus ģērbtuvē''.


Otrā perioda notikumi sākās ar Koskirantas uzvarētu iemetienu ''Dinamo'' aizsardzības zonā, ''SKA'' spēlētāji veica divas ātras piespēles, kas noveda līdz vārtu zaudējumam.


Perioda turpinājumā ''Dinamo'' hokejisti izdarīja lielu spiedienu uz ''SKA'' vārtiem, kas gan augļus nenesa. Tieši otrādāk, Zīle kļūdījās aiz vārtiem un ripa nonāca pie ''SKA'' uzbrucēja Tkačova, kurš apspēlēja Tretjaku un panāca rezultātu 1:4.


Pirms 2. perioda beigām gan ''Dinamo'' hokejisti deva cerību līdzjutējiem, Ulstremam savācot atlēkušo ripu pēc Dārziņa metiena, un, raidot ripu praktiski tukšos vārtos.


Trešais periods iesākās ar vārtu krusu, taču vēl pirms tam Maksims Tretjaks atvairīja ripu ar nūjas galu, glābjot komandu no droša vārtu zaudējuma. Daniels Bērziņš panāca rezultātu 3:4, pēc Meijas uzmetiena, ko pielaboja Ģēģeris, kurš guvis punktu jau 3. spēlē pēc kārtas.


Uzreiz pēc tam Plotņikovs veica ātru piespēli Lehterem uz vārtu priekšu, kurš nekļūdījās un panāca 3:5.


Tikpat ātri ''Dinamo'' panāca 4:5. Eštons izliīda no stūra ar ripu, atdeva ātru piespēli brīvam Eduardam Hugo Jansonam, kurš iešāva ripu augšējā vārtu stūrī. Nedaudz vēlāk Zubs nopelnīja noraidījumu par bloķēšanu pret Zabusovu un ''Dinamo'' to izmantoja.


Pēc Ulstrema metiena Dārziņš pielika nūju un ripa ielidoja ''SKA" komandas vārtos. Pēc šī vārtu guvuma ''SKA'' aktivizējās un veica lielu spiedienu uz ''Dinamo'' vārtiem, taču tas atvēra iespēju pretuzbrukumiem. Vienu no šiem pretuzbrukumiem - izgājienu 1:1 - izmantoja Eštons, kurš veiksmīgi apspēlēja vārtsargu un guva izšķirošos vārtus, panākot 6:5.


"SKA" spiedienu ''Dinamo'' hokejisti veiksmīgi izturēja un panāca uzvaru, veicot neticamu atspēlēšanos.


Ļoti veiksmīgi šajā spēlē darbojās ''Dinamo'' jaunieguvums Eštons, gūstot vārtus un 3 piespēles. Eštons ne tikai guva punktus, bet veiksmīgi darbojās aizsardzībā un veidoja daudz bīstamu momentu.


Veiksmīgi uzbrukumā darbojās arī Dāvids Ulstroms, kurš vairākas reizes neveiksmīgi meta pa vārtiem, bet spēles gaitā punktus tomēr savāca.


Tretjaka sniegums šajā spēlē nebija lielisks, viņš tomēr ielaida piecus vārtus, bet vārti, kurus viņš ielaida bija vairāk aizsardzības vaina, nekā viņa paša.


"Dinamo" Soču turnīru turpinās otrdien, plkst. 15.00, pret Jaroslavļas "Lokomotiv".