• Ernests Voļskis

Rīgas “Dinamo” - četrkārtējie Latvijas dzelzceļa kausa čempioni

Updated: Aug 27, 2019

Šodien ceturto uzvaru turnīrā izcīnīja Rīgas “Dinamo” komanda, kas diezgan sīvā spēlē apspēlēja Kazaņas “Ak bars” komandu ar rezultātu 3:2. Šis panākums ļāva “Dinamo” komandai triumfēt Latvijas dzelzceļa kausā otro gadu pēc kārtas un ceturto no vienpadsmit kopā.

Rihards Marenis. Foto: Dinamoriga.lvPirmais periods

Spēli aktīvi iesāka abas komandas, kas arī deva pozitīvu spēles pirmo minūšu gaitu. Jau spēles otrajā minūtē rezultātu atklāja rīdzinieki, kad Rihards Marenis vidus zonā pārķēra ripu un devās uzbrukumā ar Koltonu Gilīsu un Andri Džeriņu, Marenis piespēlēja Gilīsam, Gilīss Marenim atpakaļ, kas arī meta pa vārtiem precīzi. Sākumā vārti tika ieskaitīti Marenim, bet video noskatīšanās tomēr tika konstatēts, ka vārtus ir guvis Džeriņš, kas atradies vārtu priekšā un trāpot viņam pa slidu rezultāts 1:0. Minūti vēlāk Kazaņai izdevās izlīdzināt rezultātu, rīdziniekiem esot četriem laukumā, maiņas kļūdas dēļ, sekoja Kazaņas izpildījumā aša piespēle uz vārtu priekšu aizsargam Romanam Abrasimovam, kas panāca 1:1. Nākamais moments jau atkal bija pie Gudļevska vārtiem, divas reizes pēc kārtas viņam nācās glābt 6. minūtē pēc aizsargu kļūdām savā zonā. Spēles nākamo bīstamos momentus izveidoja Emīls Ģēģeris un Andris Džeriņš pie “Ak bars” vārtiem. Sākumā labs metiens padevās Emīlam Ģēģerim, bet dažas sekundes vēlāk labs izgājiens padevās Andrim Džeriņam, kas centās Kazaņas vārtu vīru Reidebornu pārspēt zem kājsargiem, bet Reideborns noreaģēja šajā situācijā. Tā arī noslēdzās pirmais periods spēlē par dzelzceļa kausu.


Otrais periods

Spēles otrais periods sākās ar noraidījumiem abās komandās, sākumā “Ak Bars” komanda tika pie noraidījuma – Mihails Glukhovs spēlējot ar augstu paceltu nūju, bet tad noraidījums jau sekoja mūsējiem, ko nopelnīja Koltons Gilīss. Abas komandas izturēja spēli mazākumā, bez apdraudētiem uzbrukumiem, tie tikai sākās pēc noraidījumiem. Sākumā krievu aizsargs Gaļievs 7. minūtē izdarīja bīstamu metienu pa Gudļevska vārtiem, ar ko viņš tika galā, atsitot ar plecu. Nākamo trauksmes zvanu Kazaņa nozvanīja pēc 2 minūtēm, kad Tkačovs no sāna izlīda uz vārtu priekšu un apspēlēt Gudļevski, bet atkal Gudļevskis spēlēja precīzi. Spēles 11. minūtē rīdziniekiem izdevās dabūt ripu Kazaņas vārtos, bet tiesnesis tos neieskaitīja, jo pēc Māršala metiena no zilās līnijas, Džeriņs pielika savu roku, tādējādi ripai mainot virzienu un viegli iekrītot Reideborna vārtos, rezultāts palika 1:1. Kad līdz otrā perioda beigām bija palikušas 6 minūtes, Kazaņas “Ak Bars” veica vārtsarga maiņu, Reideborna vietā stājoties Timuram Biļalovam, kas pērno sezonu aizvadīja Rīgā. Dažas minūtes vēlāk “Dinamo” izvirzījās otro reizi vadībā šajā spēlē, amerikāņu aizsargs Maršāls labi ieraudzīja Lauri Dārziņu, kas var teikt izgāja duelī pret Biļalovu, sākumā trāpot pa vārtu stabu. Ripa atsitās pret Biļalovu un iekrita vārtos. Tā arī noslēdzās otrais periods par labu mūsējiem 2:1.


Trešais periods

Pirmais bīstamais moments trešajā periodā sekoja pie Kazaņas komandas vārtiem, kad Džeriņš skaisti atrada Ģēģeri vārtu priekšā, bet precīzs Kazaņas vārtos bija Biļālovs. Pirmo noraidījumu trešajā periodā nopelnīja “Ak Bars” komanda, kad par klupināšanu pret Eštonu, tika noraidīts Pedans. “Dinamo” vairākums padevās ļoti labi, daudz bīstamu momentu. Pēc mazākuma izturēšanas Kazaņas “Ak bars” bija tuvu lai izlīdzinātu šīs spēles rezultātu, Gaļimovs atstāts viens vārtu priekšā beigās netika pie metiena, jo labi aizsardzībā nospēlēja Miķelis Rēdlihs. 8 minūtes līdz spēles beigām “Dinamo” dubultoja pārsvaru, pēc skaistas kombinācijas, ko izveidoja Makmilans ar Berglundu jaunāko, tika panākts 3:1 šajā spēlē un rīdzinieki bija tuvu panākumam šajā spēlē un visā turnīrā kopumā. Nākamajos spēles momentos jau mums vairs tik labi negāja, viss sākās ar palikšanu mazākumā, kad Maršāls izmeta ripu ārā no laukuma, tad sekoja pirmais trauksmes zvans uz Gudļevska vārtiem, kad Kazaņas aizsargs Ožiganovs trāpīja pa stabu. Mazākums tika izturēts, bija klāt pēdējā minūte, Kazaņa ņēma pārtraukumu un mainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. 19 sekundes līdz spēles beigām, Kazaņa atguva vienus vārtus, precīzam esot no kreisās malas Pedanam, panākot 2:3. Tas arī bija viss šajā spēlē un turnīrā kopumā, Rīgas “Dinamo” bija izcīnījusi ceturto dzelzceļa kausu tās vēsturē.


Spēles rezumē

Šodien un visa turnīra garumā bija prieks vērot Rīgas “Dinamo” komandu, šodien priecēja visa laukuma spēlētāji. Jāsāk ar trešo maiņu Marenis-Giliss-Džeriņš, šī maiņa ļoti bija manāma šajā spēlē, kā arī tieši šai maiņai izdevās gūt spēles pirmos vārtus. Jāturpina ar pozitīvām atsauksmēm par mūsu pirmo un otro maiņu, tas kā mūsu otrā maiņa iztamborēja Kazaņas aizsardzību trešajā periodā, kam sekoja vārtu guvums. Šodien vārtos priecēja Kristers Gudļevskis, daudz bīstamu metienu tika atvairīti. Laikam šodienas labāko spēlētāja balvu atdotu zviedru aizsargam Kristoferam Berglundam, ļoti labi strādāja aizsardzībā un darīja melnos darbiņus, ko pat daudzi neievēroja, vērojot šo spēli.


Turnīra labākie spēlētāji

Pēc Rīgas “Dinamo” uzvaras turnīrā tika nosaukti turnīra labākie spēlētāji. Par labāko vārtsargu tika nosaukts šīs dienas mūsu pretinieku vārtsargs Ādams Reideborns, par labāko aizsargu tika atzīts mūsu zviedru aizsargs Kristofers Berglunds, bet labākā uzbrucēja titulu izpelnījās “Ak Bars” pieredzes bagātais Daniss Zaripovs. Turnīra MVP balvu, kā daudzi gaidīja, saņēma mūsu kapteinis Lauris Dārziņš