google.com, pub-5261844584789521, DIRECT, f08c47fec0942fa0 google.com, pub-5261844584789521, DIRECT, f08c47fec0942fa0

• Ernests Voļskis

Rīgas “Dinamo” 2020.gadu noslēdz ar uzvaru pār Maskavas “Spartak”

Rīgas “Dinamo” 2020.gadu noslēdza izbraukuma tūri, kur izdevās izcīnīt vienu uzvaru. Pirmajās divās spēlēs varbūt nepaveicās pret Minskas “Dinamo” un Ņižņijnovgorodas “Torpedo”, bet pēdējā spēlē pret Maskavas “Spartak” mūsējiem acis mirdzēja, kas ļāva izcīnīt pārliecinošu uzvaru 5:2. Atskatīsimies uz šīm spēlēm, apskatot gan komandas, gan spēlētāju individuālo sniegumu.

Gada pēdējo izbraukumu mūsējie sāka ar spēli pret Minskas “Dinamo”, kur tika piedzīvots sāpīgs zaudējums pagarinājumā ar rezultātu 2:3. Šajā spēlē Rīgas “Dinamo” vārtos debitēja krievu vārtsargs Ivans Naļimovs, kas daudziem radīja bažas, ka varētu atkārtoties Aleksandra Lazušina un Zeina Makintaira scenārijs. Tā nu tas arī izskatījās pēc pirmā perioda, kuru mūsējie zaudēja ar 0:2, pie tam pirmos vārtus jau ielaižot otrajā minūtē. Nākamos divus periodus ripa ielidoja tikai Minskas “Dinamo” vārtsarga Dominika Furha vārtos. Vispirms otrā perioda sākumā ar negaidītu metienu pa ledu ripu vārtos raidīja krievu leģionārs Gļebs Zirjanovs, bet trešā perioda sākumā Deniss Paršins izlīdzināja spēles rezultātu. Papildlaikā jāsaka, ka minskiešiem paveicās, amerikāņu aizsargs Brenans Menīls vārtu priekšā ar neērto nūjas galu pārcēla ripu pāri Naļimovam. Izbraukums tika sākts ar zaudējumu 2:3 pagarinājumā, toties viens punkts tika izcīnīts.

Otro spēli mūsējie aizvadīja Rīgas “Dinamo” galvenā trenera Pētera Skudras bijušajā mājvietā Ņižņijnovgorodā. Sākums tāpat kā iepriekšējā spēlē neveiksmīgs, proti ielaisti vārti spēles pirmajās minūtēs. Šoreiz gan ar vienu izņēmumu, pēc 49. sekundēm rīdzinieki izlīdzināja rezultātu, vienus no trīs vārtiem šajā izbraukumā gūstot Rihardam Bukartam. Perioda beigās mūsējie ielaida, kas noslēdza pirmo periodu 2:1 par labu “Torpedo”. Otrā perioda sākumā rezultātu izlīdzināja Rihards Bukarts, tomēr beigās 3.minūtes līdz spēles beigām “Torpedo” guva vārtus, kas ļāva viņiem izcīnīt uzvaru 3:2.

Pēdējā un noslēdzošā spēle bija pret Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadīto Maskavas “Spartak”. Jāsaka, ka otrā labākā spēle šajā sezonā pašlaik (protams pirmajā uzvara pret “SKA”). Varbūt ne tas labākais sākums, bet sākoties spēles otrajai daļai mūsējiem acis sāka degt tā, ka tika gūti četri bezatbildes vārti otrajā un trešajā periodā. Ne tikai šajā spēlē, bet visā izbraukumā kopumā jāuzteic otrā maiņa (Švanenbergs – Rih. Bukarts – Dzierkals). Šajā spēlē iespējams Skudra atrada Indrašim un Dārziņam pareizo uzbrucēju, proti Denisu Paršinu. Indrašim trīs piespēles, Rihardam Bukartam un Dzierkalam labs duo iznāca, un beigās “Dinamo” skaista uzvara 5:2.

Rezultatīvākais šajā izbraukumā Rīgas “Dinamo” rindās bija Rihards Bukarts ar četriem punktiem (3+1). Jāuzsver vēl Miks Indrašis un Mārtiņš Dzierkals, abiem spēlētājiem pa trīs punktiem. Atgriežoties pie Riharda Bukarta un Mārtiņa Dzierkala, klāt vēl var pielikt 19 gadus jauno uzbrucēju Jāni Švanenbergu. Šis otrās maiņas uzbrucēju trijnieks visa izbraukuma garumā priecēja. Kopumā Rīgas “Dinamo” trīs spēlēs izcīnīti trīs punkti.

Rīgas “Dinamo” nākamo spēli aizvadīs 2021.gada 3.janvārī mājās pret Maskavas “Dinamo”, un uz šo spēli rīdzinieku sastāvā redzēsim visticamāk Jāni Vori, Andri Džeriņu un Nikolaju Jeļisejevu.