• Ernests Voļskis

Rīgas derbijā pārāki “RTU/Rockets” florbolisti

Šodien “Elektrum” olimpiskajā centrā tika aizvadīts Rīgas derbijs Latvijas florbola čempionāta 1.līgā starp “RTU/Rockets” un “Latvijas Universitāte/FS Masters” komandām. Spēli aktīvāk iesāka “Latvijas Universitāte/FS Masters” komanda, kas otrā perioda sākumā vēl bija pārliecinoši vadībā 6:2. Otro spēles pusi izcili aizvadīja “RTU/Rockets” komanda, kas ļāva uzvarēt spēli ar rezultātu 10:6.


Pirmais periods aktīvāk iesākās “LU/FS Masters” komandai, kas perioda vidū iemeta divus vārtus, precīziem esot Danielam Tvoronovičam un Marekam Brutānam. Pusminūti pēc Brutāna vārtiem, “RTU/Rockets” komanda samazināja rezultātu, 1:2 panākot “RTU/Rockets” rezultatīvākajam spēlētājam Raineram Miķelsonam. Tas gan nedeva “LU/FS Masters” komandai nekādu atvieglojumu, jo tika iemesti vēl divi vārti pēc kārtas, kas deva rezultātu 4:1 uz tablo. Piecas sekundes līdz pirmā perioda beigām “”LU/FS Masters” komandai nācās pārkāpt noteikumus, kas noveda pie pēcspēles metiena uz viņu vārtiem. Pēcspēles metienu izdevās realizēt Raineram Miķelsonam, tie bija viņa otrie vārti jau šajā spēlē. Tā arī noslēdzās pirmais periods 4:2 par labu “LU/FS Masters” komandai.


Otrā perioda sākums turpinājās ar “LU/FS Masters” komandas dominanci, pēc nospēlētām piecām minūtēm rezultāts jau bija 6:2. Likās, ka jau Latvijas Universitātes florbolisti ir salauzuši “RTU/Rockets”” komandu, bet tā nebija. Sākot ar otrā perioda vidu, “RTU/Rockets” komanda iemeta piecus bezatbildes vārtus otrajā periodā, kas viņiem ļāva noslēgt otro periodu sev par labu 7:6. Viss bija mainījies otrajā periodā, Latvijas universitātes pirmā perioda dzelžainā aizsardzība pēkšņi bija pārgājusi otrajā periodā uz “RTU/Rockets” komandu. “LU/FS Masters” komanda otrajā periodā izpildīja vien četrus metienus, interesanti, ka divi no tiem bija precīzi. “RTU/Rockets” pēc sestajiem zaudētajiem vārtiem veica arī vārtsargu Maiņu, Ričardu Rasumu nomainot Edgaram Ošiņam, kuram otrajā periodā bija tikai viens metiens.


Trešais periods sākās ļoti vienlīdzīgi, “LU/FS Masters” komandai bija vairākas izdevības izvirzīties vadībā, divreiz pat trāpot pa vārtu stabu, tikmēr “RTU/Rockets” komanda izmantoja savas iespējas. “RTU/Rockets” komanda uzvarēja trešo periodu ar rezultātu 3:0, visus trīs vārtus gūstot Imantam Lastovskim. Tā arī spēle noslēdzās, 10:6 par labu “RTU/Rockets” komandai.


Par labāko spēlētāju “LU/FS Masters” komandā atzina Matīsu Teperu, kurš šajā spēlē izcēlās ar diviem punktiem (1+1), tikmēr “RTU/Rockets” komandā labākā spēlētāja balvu izpelnījās Rainers Miķelsons, kuram šajā spēlē seši punkti (4+2). Miķeslons šobrīd ar 45 punktiem ir trešais rezultatīvākais spēlētājs visā līgā. Pēc šīs spēles “RTU/Rockets” komanda apdzina “LU/FS Masters”’komandu turnīra tabulā. Ar 35 punktiem “RTU/Rockets” komanda ieņem 2.vietu visā līgā un 1.vietu Rietumu konferencē.