• Ernests Voļskis

Rīgas derbijā pārāki “RFS” futbolisti

Vakar 30.augustā tika aizvadīts lielais Rīgas derbijs futbolā. Savā starpā tikās Optibet līgas līderes “Riga FC” un “RFS” futbolisti. Neskatoties uz to, ka “RFS” atrodoties vadībā otrā puslaika vidū saņēma sarkano kartiņu, tā spēja gūt vēl vienus vārtus un izcīnīt uzvaru ar rezultātu 2:0.

Jānis Ikaunieks. Foto: https://fkrfs.lv/lv/sakums


“RFS” un “Riga FC” futbolisti satikās otro reizi šajā sezonā. Pirmajā tikšanās reizē Arkādijas stadionā “Riga FC” bija pārāki ar rezultātu 2:1. Tajā spēlē diezgan neveiksmīgs moments sanāca “RFS” horvātu futbolistam Tomislavam Saričam, kurš bumbu raidīja savos vārtos.

Šī spēle abām līderu vienībām bija ļoti svarīga. “RFS” pirms šīs spēles bija 40 punkti turnīra tabulā, bet “Riga FC” 45 punkti. Tas vien nozīmēja to, ka “RFS” uzvaras gadījumā varēs pietuvoties otrai rīdzinieku vienībai, bet “Riga FC” uzvaras gadījumā spēs attālināties no “RFS”.

Pirmais puslaiks “Skonto” stadionā ritēja labāk “Riga FC” vienībai. Tās momenti spēlējot pretinieku soda laukumā bija daudz bīstamāki, nekā “RFS” komandai. Komandas pirmajā puslaikā saņēma dzeltenās kartiņas. Kopumā trīs dzeltenās kartiņas (divas” RFS”, viena “Riga FC”). Pirmais puslaiks noslēdzās 0:0.

Otrā puslaika 54.minūtē “RFS” rindās laukumā devās viens no šī brīža vienības labākajiem futbolistiem Jānis Ikaunieks. Turpinājumā dažu minūšu laikā “Riga FC” nopelnīja divas dzeltenās kartiņas, kas noveda pie laba momenta “RFS” futbolistus, kas ļāva atklāt spēles rezultātu. Precīzs sitiens no maiņas nākušajam Jānim Ikauniekam – 1:0. Turpinājumā, lai glābtu spēli “Riga FC” veica četras maiņas, visticamāk lai glābtu šo spēli. Otro dzelteno kartiņu spēlē nopelnīja Aleksandrs Solovjovs, kas vien nozīmēja to, ka Solovjovam spēle galā un “RFS” jāpaliek 10 spēlētāju sastāvā. Tas gan nedeva nekādu pārliecību “Riga FC” komandai, jo tā pamanījās spēlējot vairākumā zaudēt otros vārtus šajā spēlē, izceļoties “RFS” brazīļu leģionāram Emersonam Santanam. Tie Santanam jau bija devītie vārti šajā sezonā, kas dod viņam otra labākā vārtu guvēja statusu “RFS” komandā. Tas arī bija viss šajā mačā, “RFS” futbolistiem skaista uzvara izbraukumā 2:0.

“RFS” un “Riga FC” punktu starpība šobrīd tabulā ir tikai divi punkti. Tagad sekos izlašu pārtraukums, bet pēc tā “RFS” paredzēts aizvadīt mājas spēli 12.septembrī pret “Tukums 2000”, tikmēr “Riga FC” izbraukums uz Ventspili.