• Ernests Voļskis

Rīdziniekiem pirmā uzvara sezonā, Valmiera un Rubene tiek pie diviem panākumiem. Elvi Florbola Līga

Pagājušajā nedēļā kopumā tika aizvadītas deviņas interesantas spēles Elvi Florbola Līgā. Jāuzsver, ka pie pirmās uzvaras sezonā tika “RTU/Rockets” komanda, tikmēr pēc četrām uzvarētām spēlēm sezonā pirmo zaudējumu piedzīvoja Cēsu “Lekrings” komanda. Pie divām uzvarām pagājušajā nedēļā izdevās tikt “FBK Valmiera” un “Rubene” komandām.

"RTU/Rockets". Foto: Floorball.lv


“FBK Valmiera” un “Rubene” neapturama pagājušajā nedēļā

Pie divām uzvarām pagājušajā nedēļā izdevās tikt “FBK Valmiera” un Kocēnu “Rubene” komandām. Tieši “FBK Valmiera” komanda atklāja pagājušo nedēļu ar uzvaru mājās pret “SK Pārgauja” komandu ar rezultātu 10:9. Valmierieši pēc diviem periodiem bija vadībā ar rezultātu 8:4, tomēr trešajā periodā pārsvars tika pazaudēts un beigās uzvara ar vienu vārtu pārsvaru. Rezultatīvākais šajā spēlē valmieriešiem bija Mārtiņš Broks ar četriem punktiem. Otrajā spēlē valmierieši devās izbraukumā uz Liepāju, tiekoties ar vietējo “Kurši” komandu. Šī spēle “FBK Valmiera” padevās vieglāka salīdzinot ar pirmo spēli pret Pārgauju, it īpaši ja mēs ņemam vērā spēles trešo periodu, kurā valmierieši guva četrus bezatbildes vārtus un spēja uzvarēt spēli ar rezultātu 10:4. Pie trīs punktiem Valmieras rindā tika Patriks Brieže. Pašlaik “FBK Valmiera” komanda ar 15 punktiem turnīra tabulā dala pirmo vietu ar “FK Ķekava” komandu.

Tikmēr Kocēnu “Rubene” bija jāaizvada divas spēles nedēļas nogalē pret “RTU/Rockets” un “Irlava/Avant” komandām. Pirmajā spēlē izbraukumā “Rubene” komanda pēc diviem grūtiem periodiem nolauza “RTU/Rockets” pārsvaru un spēja izcīnīt uzvaru ar rezultātu 12:7. Rubenes komanda spēles trešajā periodā iemeta veselus deviņus vārtus, kamēr rīdzinieki tikai trīs. Šajā spēlē Kocēnu rindās ar pieciem punktiem atzīmējās Arnijs Kuratņiks un Jēkabs Keišs. Otro spēli “Rubene” komanda aizvadīja mājās pret “Irlava/Avant” komandu. Salīdzinot ar pirmo spēli šī nebija tik rezultatīva. Spēle noslēdzās papildlaikā ar rezultātu 4:3 par labu Rubenei, uzvaras vārtus gūstot Reinim Mirkšam. Kocēnu “Rubene” ar 11 punktiem pašlaik atrodas 6.vietā tabulā.

“RTU/Rockets” pirmā uzvara sezonā

Pie pirmās uzvaras šosezon izdevās tikt “RTU/Rockets” florbolistiem, kas izbraukumā pārspēja “Bauska” komandu ar rezultātu 5:4 pēcspēles metienos. Rīdzinieki Elvi Florbola Līgā pēdējo reizi izcīnīja uzvaru 2017.gada 4.martā, kad playoff spēles aizvadīja ar Ulbrokas komandu. Rīdzinieki šajā spēlē pret Bausku spēja izvirzīties trīs reizes vadībā, toties Bauska trešajā periodā arī to paveica vienu reizi. Spēles pamatlaiks noslēdzās 4:4, kas vien nozīmēja papildlaiku kurā vēl joprojām netika noskaidrots uzvarētājs. Pēcspēles metienos rīdzinieki bija pārāki ar rezultātu 2:1, uzvaras metienu realizējot jaunajam Tomam Ķeirānam. Ar trīs vārtiem šajā spēlē atzīmējās “RTU/Rockets” spēlētājs Imants Lastovskis.

“Lekrings” piedzīvo pirmo zaudējumu sezonā

Pirmo zaudējumu šajā sezonā piedzīvoja Cēsu “Lekrings” komanda, kas ļoti interesantā spēlē piekāpās Stalbes “SK Pārgauja” komandai ar rezultātu 3:5. Šo spēli jau interesantu padarīja fakts, ka tā tika pārraidīta Latvijas Televīzijas septītajā kanālā. Interesantākā spēles daļa noteikti aizritēja spēles trešajā periodā, jo pēc diviem periodiem rezultāts bija 2:1 par labu “Lekrings” komandai. Pārgauja ātri izlīdzināja rezultātu spēles trešajā periodā, panākot 2:2. Četras ar pus minūtes līdz spēles beigām Stalbes komanda iemeta trešos vārtus, kas ļāva pirmo reizi izvirzīties vadībā šajā spēlē. Pēc tam pusminūtes laikā abas komandas apmainījās ar vārtu guvumiem, vispirms Lauris Ābols panāca 4:2, bet turpinājumā rezultātu atkal samazināja Kevins Šmits. 40 sekundes līdz spēles beigām Olafs Zvīnis iemeta tukšos vārtos, panākot 5:3 par labu “SK Pārgauja” komandai, kas arī ļāva uzvarēt šo spēli. “SK Pārgauja” komandai šī bija vien otrā uzvara sezonā, kas tagad dod 7 punktus un 9.vietu turnīra tabulā.

Jansonam atkal pieci punkti spēlē

Pie pieciem punktiem kārtējo reizi vienā spēlē izdevies tikt “FK Ķekava” uzbrucējam Klāvam Jansonam. Pagājušajā nedēļā “FK Ķekava” viesos pārspēja “Irlava/Avant” komandu ar rezultātu 8:5. Bez Klāva Jansona rezultatīvu spēli šajā spēlē rādīja Markuss Januševskis, kurš tika pie četriem rezultativitātes punktiem. Kopumā Klāvam Jansonam sešās spēlēs 22 punkti (8+14). Šobrīd “FK Ķekava” komanda ar 15 punktiem sešās spēlēs ir dalītā pirmajā vietā ar “FBK Valmiera” komandu.Visu spēļu protokoli: https://www.floorball.lv/lv/2020/chempionats/vv/kalendars