• Ernests Voļskis

Principiāli dueļi A. Grupā. Somija tiksies ar novājināto Itāliju B. grupā

Bez Latvijas hokeja izlases spēles pret ASV šodien vēl tiks aizvadītas trīs spēles Pasaules čempionātā hokejā. A.grupā tiks aizvadīti principiāli dueļi, kur savā starpā tiksies Slovākijas un Šveices izlases, kā arī Zviedrijas izlase un Čehijas izlases. B. grupas vakara spēlē tiksies Somijas un Itālijas izlases.

Foto: Iihf.com


Slovākija un Šveice Pasaules čempionātos ir tikusies septiņas reizes. Četras reizes pie panākuma ir izdevies tikt Slovākijas izlasei, pēdējā reize bija 2012.gada Pasaules čempionātā. Pēdējo komandu tikšanās reizē Pasaules čempionātā bija 2018.gadā, kad Šveices hokejistiem izdevās pirmo reizi pārspēt Slovākijas hokeja izlasi. Komandas Pasaules čempionātos divas reizes spējušas neizšķirti, pie tam viena no šīm spēlēm bija Rīgā 2006.gada pasaules čempionātā. Slovākijas izlase šobrīd A. Grupā atrodas 1.vietā ar deviņiem punktiem, toties Šveices izlase ar sešiem punktiem ieņem 3.vietu. Rezultatīvākais Slovākijas izlasē ar sešiem punktiem ir Pēters Cehārliks, savukārt Šveices izlasē rezultatīvākais ir Sanhosē “Sharks” spēlētājs Timo Meiers ar trīs vārtu guvumiem. Spēles sākums plkst. 16:15.


Otrajā dienas A. Grupas spēlē tiksies Čehijas un Zviedrijas izlases. Pasaules čempionātu vēsturē vienmēr šīs izlases bijušas līderes, bet šogad abas komandas atrodas grupas pēdējās vietās. Zviedrijas izlase ar trīs punktiem atrodas 7.vietā, savukārt Čehijas izlase diviem punktiem 8.vietā. Abām izlasēm ar Rīgu ir spilgtas atmiņas, jo 2006.gada Pasaules čempionātā Rīgā spēlēja finālā, kur Zviedrijas izlase ņēma virsroku pār Čehijas izlasi ar rezultātu 4:0. Pagājušajā Pasaules čempionātā abu komandu savstarpējā spēlē uzvaru izcīnīja Čehijas izlase, kas pārspēja Zviedrijas izlasi ar rezultātu 5:2. Spēles sākums plkst. 16:15.


B. grupas vakara spēlē tiksies Somijas un Itālijas izlases. Abas izlases nav tikušās savā starpā kopš 2007.gada Pasaules čempionāta Maskavā, kur uzvaru izcīnīja Somijas izlase ar rezultātu 3:0. Abas izlases savā starpā Pasaules čempionātos ir tikušās četras reizes, kur visās spēlēs uzvaru izcīnījusi ir Somijas izlase. Iespaidīgākā 1996.gadā, kad Somija pārspēja Itāliju 9:2. Izlases vēl savā starpā tikušās olimpiskajās spēlēs divas reizes, kur arī somi ir bijuši pārāki. Somijas izlase pēc trīs spēlēm B. grupā atrodas 3.vietā ar septiņiem punktiem, savukārt Itālijas izlase ar nulle punktiem ir pēdējā vietā B. grupā. Spēles sākums plkst. 20:15.